اخبار و مقالات

ویژگی فرش ماشینی مرغوب

فرش ماشینی درجه یک

ویژگی‌های فرش ماشینی درجه یک

خرید فرش ماشینی جزو گروه خریدهای پردردسر و مشکل می‌باشد. مشقت و سختی این خرید هنگامی از بین می‌رود که فرش ماشینی درجه یک و مطلوب را خریداری نمایید. فرش ماشینی درجه یک ویژگی‌های منحصربه‌فرد خود را دارد که دیگر فرش‌های موجود در بازار مانند فرش ماشینی پلی‌استر، فرش تبدیلی، فرش ماشینی ورژن از داشتن این ویژگی‌ها محروم می‌باشند. در ادامه به بررسی چند نکته درباره ویژگی فرش ماشینی صادراتی خواهیم پرداخت و در انتها ویژگی‌های فرش مرغوب ماشینی را بازگو می‌کنیم.

  • الیاف مصرفی

نخ مصرفی در کیفیت فرش اولین نقش را دارد. الیاف‌های زیادی برای بافت فرش ماشینی به کار می‌رود که هرکدام ویژگی‌های خاص خود را دارند و باتوجه‌به نوع مکان مورداستفاده، نسبت به خرید آن ها اقدام می‌شود. به‌عنوان‌مثال از فرش ماشینی پلی‌استر به دلیل عدم جذب رطوبت و آب و سهولت در شستشو به‌عنوان فرش ماشینی برای آشپزخانه استفاده می‌شود. اگر به دنبال فرشی می‌باشید که تا سالیان سال برایتان فرش ماشینی باقی بماند و همانند روز اول جذابیت داشته باشد، به دنبال فرش ماشینی اکریلیک هیت ست شده باشید.

در حال حاضر بهترین نوع فرش، فرش اکریلیک هیت ست شده می‌باشد. این‌گونه فرش‌ها در حین فرایند هیت ست شدن پرزگیری می‌شوند و هنگامی که به مصرف شما عزیزان می‌رسند، فاقد پرزدهی و حساسیت‌های پوستی می‌باشند. همچنین فرش ماشینی اکریلیک در مقابل حرارت، فشار، کوبیدگی، سایش و غیره بسیار مقاوم می‌باشند و از آنها در مکان‌های پر رفت‌وآمد و شلوغ استفاده می‌کنند. امروزه اکثر فرش‌های کودک از جنس آکریلیک هیت ست شده می‌باشد. با انتخاب و خرید فرش ماشینی اکریلیک هیت ست شده، تا سالیان سال از خرید مجدد فرش ماشینی بی‌نیاز خواهید شد.

  • نقش دستگاه در کیفیت فرش

دستگاه بافندگی فرش ماشینی نقش مهمی در کیفیت فرش ماشینی دارد. برخی از دستگاه‌های بافندگی فرش، تبدیلی می‌باشند. برای مثال گاهی یک دستگاه بافندگی فرش ماشینی 700 شانه به دستگاه 1200 شانه بافندگی تبدیل می‌شود. مسلماً کیفیت و مرغوبیت فرش بافته شده با دستگاه بافندگی تبدیلی به‌مانند فرش ماشینی اورجینال نمی‌باشد. امروزه بهترین دستگاه‌های بافندگی موجود در بازار hcp و وندویل می‌باشند.

  • وزن فرش

افزایش یا کاهش هر چیزی باعث بروز مشکلاتی می‌شود. وزن فرش نیز از این قاعده مستثنی نمی‌باشد. کم‌وزیاد بودن وزن فرش ماشینی مشکلاتی را به همراه خواهد داشت. فرش ماشینی باکیفیت وزن ایده‌آل و مطلوب خود را دارد. الیاف مصرفی مهم‌ترین عامل در تعیین وزن فرش ماشینی کاشان می‌باشند.

  • آهار صحیح

در طول عمر و کیفیت فرش، آهار فرش نیز نقش دارد. اگر آهار فرش ماشینی، مرحله هیت ست شدن، چسب زن پشت فرش، ریشه زنی، مرحله تکمیل فرش ماشینی و غیره به‌درستی انجام نگیرد فرش دچار نقص‌هایی می‌شود و طول عمر مناسب و بالایی نخواهد داشت. در آهار فرش ماشینی پارگی، سوختگی، نخ کش شدن، دوتکه بودن ریشه فرش، پود نما شدن، نبافتی فرش و غیره راه ندارد؛ بنابراین فرش ماشینی درجه یک چنین مشکلاتی را نخواهد داشت.

  • سهولت شستشو

در صورت بروز آلودگی و نیاز به شستشوی فرش درجه یک، آلودگی‌ها به‌آسانی و بدون کوچک‌ترین دشواری از سطح فرش پاک شده و فرش ماشینی اصل آلودگی‌ها جذب خود نمی‌کند. مشکلاتی مانند کدر شدن رنگ فرش یا رنگ پس دادن فرش ماشینی در فرش اصل کاشان راه ندارد.

  • نشان ثبت شده استاندارد

هنگام خرید فرش ماشینی به پشت فرش ماشینی دقت کنید. فرش مرغوب دارای شناسنامه می‌باشد. شناسنامه فرش شامل شانه و تراکم فرش ماشینی، نام دستگاه بافندگی فرش، نشان ثبت شده استاندارد، ضمانت‌نامه و غیره در آن ثبت شده است. نشان ثبت شده استاندارد نشان از مرغوبیت و کیفیت فرش ماشینی می‌باشد. این نکته را از یاد نبرید که زیاد بودن قیمت فرش ماشینی به معنای درجه یک بودن و مرغوب بودن آن نمی‌باشد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *