معرفی گروه صنعتی نگین مشهد هلال

گـروه صنعتـی نگین مشهد هلال در سـال ۱۳۸۰ در زمینی به مساحت ۱۵۰ هزار مترمربع و در سـه حوزه ریسـندگی، تولید و بافت فرش ماشینی و تکمیل و آهار فـرش ماشینــی در شهر کاشان، شهرستان آران و بیدگل شـروع به فعالیـت نموده و موجب اشتغــال‌زایی حدود ۱۲۰۰ نفـر از نیــروی کار شهرستان‌های آران و بیـدگل و کاشـان گردیده است. این گــروه صنعتی در طول یک دهـه‌ی گذشته با استفاده از تکنـولوژی و فناوری‌های نویــن و سیستم‌های مدیریت پیشـرفته، موجب ارتقـای سطح کیفـی و کمـی تولیـد و خدمات شده است.

عرصه فعالیت:

۱- تولید انواع نخ‌های مورداستفاده در بافت فرش ماشینی (اکریلیک – پلی‌پروپیلن – پلی‌استر)

۲- تولید انواع فرش ماشینی (۵۰۰ شانه – ۷۰۰ شانه – ۱۲۰۰ شانه – ۱۵۰۰ شانه – فرش کهنه‌نما (وینتیج) – فرش چهل تکه – گبه – گلیم جاجیم – فرش فانتزی و مدرن – تابلوفرش ماشینی) در تراکم و طرح‌های متنوع

۳- خط تکمیل و آهار انواع فرش‌های ماشینی

اهداف گروه:

۱) افزایش سهم فروش فرش ماشینی در بازارهای داخلی و خارجی

۲) توسعه در محصولات ریسندگی به‌منظور تأمین نیازهای داخلی و بی‌نیازی از واردات مواد اولیه

۳) ارتقای سطح دانش و مهارت نیروی انسانی به‌منظور افزایش سطح بهره‌وری

۴) بهبود مستمر در کیفیت خدمات و آهار فرش

چشم انداز گروه:

۱) توسعه تهاجمی با مقیاس اقتصادی و ارتقای توان رقابتی برای نفوذ در بازارهای جهانی

۲) پیش‌گام در ورود به بازارهای منطقه‌ای و حضور مداوم در بازارهای جهانی

 

از مزایا و ویژگی‌‌های شرکت فرش‌ نگین مشهد هلال می‌توان به تولید صفر تا صد محصول توسط خود شرکت اشاره کرد؛ به اینصورت که ابتدا الیاف در واحد ریسندگی تبدیل به نخ می‌شود و نخ‌های تولیدی در واحد بافندگی تبدیل به فرش‌ ماشینی و سپس در مرحله آخر در واحد آهار و تکمیل، فرش نهایی آماده می‌شود و تمام این مراحل در مجموعه گروه صنعتی نگین مشهد هلال انجام می‌گیرد که از این نظر قیمت محصولات این شرکت در بازارهای داخلی و صادراتی دارای قیمتی رقابتی‌ است. از عمده تولیدات اصلی شرکت فرش نگین مشهد هلال می‌توان به بازار‌های صادراتی و فروش عمده داخلی اشاره کرد. همچنین فروش نمایشگاهی و فروش اینترنتی نیز از دیگر بخش‌های فعالیت این شرکت در بخش فروش است. فرش‌های ماشینی تولید شده توسط شرکت فرش نگین مشهد هلال دارای نشان ثبت شده استاندارد و 36 ماه ضمانت و خدمات پس از فروش محصول هستند.