اخبار و مقالات

بزرگترین اشتباهات هنگام خرید فرش ماشینی

بزرگترین اشتباهات هنگام خرید فرش ماشینی

اشتباهات بزرگی که هنگام خرید فرش باید از آن ها بپرهیزید

خرید فرش ماشینی امری نیست که افراد به شکل همیشگی انجام دهند. به طور معمول مردم در طول زندگی برای خرید فرش تنها چند بار اقدام می‌کنند. به همین خاطر اطلاعات کمی درباره فرش داشته و به‌راحتی سردرگم می‌شوند و در آخر فرشی را خریداری می‌نمایند که مطلوبشان نیست. در زیر بزرگ‌ترین اشتباهات هنگام خرید فرش ماشینی که باید از آن ها بپرهیزید را بیان می‌کنیم.

توجه بیش از اندازه به وزن فرش

نخستین موردی که افراد در هنگام خرید فرش به آن توجه نمی‌کنند، وزن فرش ماشینی است. با این که وزن فرش فاکتور مهمی است، اما بااین‌حال نباید این‌طور برداشت کرد که فرشی با وزن بیشتر حتماً از فرشی با وزن سبک‌تر بهتر است. این برداشت کاملاً اشتباهی است، چرا که به‌راحتی می‌توان از اختصاص دادن میزان عدد برای بیان کیفیت چیزی استفاده کرد که کار نادرستی است. به بیان دیگر این ما هستیم که هرچقدر فرش سنگین‌تر باشد آن را بهتر می‌دانیم. بااین‌وجود، بسیاری دیگر از عوامل برای خرید فرش وجود دارد که می‌تواند بیانگر کیفیت نهایی فرش باشد.

متأسفانه برخی از فروشنده‌های فرش ماشینی کم اطلاع بوده یا فرقی برایشان نمی‌کند که موضوع را به‌درستی برای مشتری بیان کنند، چرا که بسیار ساده است که اگر بخواهیم بگوییم فرش ماشینی با وزن 40 کیلوگرم از فرش ماشینی با وزن 38 کیلوگرم بهتر است. بدون این که بسیاری از فاکتورها مانند جنس نخ، الیاف به‌کاررفته در فرش، شانه و تراکم و نوع دستگاه بافت آن را در نظر بگیریم.

عدم توجه به برند و کیفیت فرش ماشینی

توجه به کیفیت و برند فرش ماشینی زمانی مهم است که هنگام خرید از فروشگاه‌های فرش، قیمت‌های متفاوتی را در یافت می‌کنید. اینجا باید به این نکته توجه کنید که صرفاً هر فرشی را به دلیل ظاهر نسبتاً یکسان، نباید با یکدیگر مقایسه کرد. اما چطور می‌توان دو فرش با نقشه یکسان را از لحاظ کیفی با یکدیگر مقایسه کرد؟

برای این کار ابتدا باید از الیاف مصرفی و جنس نخ به‌کاررفته در بافت فرش اطلاع پیدا کرد. معمولاً فرش‌های درجه یک و دارای برند دارای شناسنامه بوده و در پشت فرش اطلاعات آن حک شده است. مورد بعدی نوع دستگاه بافت فرش است که معمولاً در پشت فرش و در قسمت ریشه‌ها بافت می‌شود.

قیمت فرش 1200 شانه تراکم 3600 فرش ابریشم ماشینی خرید فرش ماشینی کاشان

محاسبه نادرست سایز فرش

به عقیده ما این کار که قبل از خرید فرش ماشینی فضای منزل را اندازه بگیریم کار منطقی است که سبب می‌شود دید کلی درباره میزان هزینه‌ای که قرار انجام دهیم را به دست آوریم. بااین‌وجود بازهم پیشنهاد می‌کنیم سایزهای اندازه‌گیری شده را به فروشنده ارائه دهید تا فروشنده باتوجه‌به تجربه خود و مناسب با دکوراسیون منزلتان، سایز و ابعاد مناسب فرش ماشینی موردنظر شما را مشخص کند.

انجام محاسبه ابعاد فرش بسیار پیچیده‌تر از آن است که با متر و جمع و تفریق فضای منزل به دست آید. در محاسبه ابعاد فرش باید نکاتی را از قبیل عرض فرش، جهت خواب فرش و غیره را مدنظر قرار داد که با اندازه‌گیری‌های معمول نمی‌توان به آن ها رسید. فروشندگان و کارشناسان فرش به‌خوبی با این مسائل آگاه بوده و فرش مناسب با فضای موردنظر شما را ارائه خواهند داد.

عدم توجه به تبلیغات

اکثر ما مشتاق معامله و خرید هستیم و این اشتیاق ما را جذب تبلیغاتی می‌کند که به ما وعده خرید فرش با قیمت بسیار پایینی را می‌دهد. اما در عمل بسیاری از تبلیغات تلویزیونی و بنری به شکل مطلوبی پیش نرفته و واژگانی مانند رایگان یا تخفیف ویژه عملکردی بسیار متفاوت از نظرات ما دارند.

انتخاب فرش ماشینی نامناسب

زمانی که برای خرید فرش ماشینی تصمیم می‌گیرید، حتماً باید سبک زندگی خود را مدنظر قرار دهید. نحوه زندگی و شرایط منزل شما در خرید فرش ماشینی بسیار تأثیرگذار است. به طور مثال خانه‌ای پرجمعیت با چندین حیوان خانگی نیازها و الزامات بسیار متفاوت‌تری نسبت به منزلی دارد که تنها یک فرد در آن زندگی می‌کند. برای مکان‌های پرجمعیت و شلوغ فرشی مناسب است که مقاومت بالا در برابر رفت‌وآمد و شستشو داشته باشد و همچنین دارای رنگ زمینه چرک‌تاب بوده تا نگهداری از آن راحت‌تر باشد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *