اخبار و مقالات

خرید فرش سجاده ای

فرش مساجد و نمازخانه

کارخانه نگین مشهد هلال فرش های سجاده‌ای را با طرح‌ها و رنگ‌های متنوع و زیبا برای فرش مساجد؛ نمازخانه‌ها و حسینیه‌ها تولید و بافت می‌کند. فرش سجاده‌ای علاوه بر این‌که زیبایی و یک‌دستی به اماکن مذهبی می‌دهد، باید از کیفیت و دوام بالایی برخوردار باشد.

در روز هزاران نمازگزار در مساجد و اماکن مذهبی رفت‌وآمد می‌کنند، در نتیجه پاخوری فرش‌های مساجد بسیار بالاست و همچنین در معرض آلودگی و کثیفی زیادی هستند که به‌صورت دوره‌ای باید شستشو و نظافت شود. شرکت نگین مشهد هلال، فرش‌های سجاده‌ای و فرش‌های محرابی را با بالاترین کیفیت و با قیمت مناسب در طرح‌ها و رنگ‌های متنوع برای مساجد و نمازخانه‌ها طراحی و بافت می‌کند.

انواع فرش مساجد

گروه صنعتی نگین مشهد هلال به‌عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده فرش‌های ماشینی، تأمین‌کننده فرش سجاده‌ای و فرش محرابی بزرگ‌ترین مساجد و حسینیه‌های کشور می‌باشد. این شرکت با بهترین الیاف اکریلیک هیت ست شده و با به‌روزترین دستگاه‌های بافندگی، اقدام به تولید فرش‌های مساجد می‌کند. همچنین شرکت نگین مشهد هلال بخشی از نیاز مساجد کشورهای اسلامی هم‌جوار را نیز تأمین می‌کند و فرش‌های سجاده‌ای با کیفیت را برای کشورهای هم‌جوار مانند عراق، افغانستان، سوریه و لبنان صادر می‌کند.

فرش سجاده‌ای محرابی از پرفروش‌ترین و محبوب‌ترین طرح‌های فرش مساجد می‌باشد و محراب در فرش‌های مساجد، به‌عنوان نمادی از دنیای روحانی و به معنای دروازه الهی است. فرش سجاده‌ای تشریفاتی نیز گونه‌ای از فرش‌های سجاده‌ای است که بدون محراب است و فقط دارای یک حاشیه برای گذاشتن مهر می‌باشد. فرش‌های سجاده‌ای بدون محراب، به‌صورت رولی بافت می‌شود و به‌راحتی در هر سایزی قابل برش است.

فرش‌های بزرگ یکپارچه مساجد نیز گونه‌ای از فرش مسجد است که با اتصال چندین فرش به یکدیگر به وجود می‌آید. این‌گونه فرش‌ها به دلیل هزینه طراحی بالا و رفو اتصال آن به هم، بیشتر برای مساجد مطرح و به نام استفاده می‌شود. همچنین شستشو و نظافت فرش سجاده‌ای یکپارچه به دلیل بزرگ و سنگین بودن ابعاد، بسیار دشوار می‌باشد.

بهترین فرش سجاده ای

فرش سجاده‌ای به دلیل این‌که در مکان‌های مذهبی و عمومی استفاده می‌شود که بسیار شلوغ و پر رفت آمد است، باید به‌گونه‌ای بافته شود که بر اثر رفت‌وآمد و آلودگی کیفیت و حالت اولیه خود را از دست ندهد و بتواند سال‌های متمادی قابل‌استفاده باشد. فرش سجاده نگین مشهد بیشتر به‌صورت 700 شانه و با تراکم 2550 بافت می‌شود. فرش‌های 700 شانه ماشینی از قطر خاب زیادی برخوردار است و نسبت به فرش‌های دیگر، قیمت مناسب‌تری دارند. همچنین فرش‌های 700 شانه به دلیل قطر زیاد فرش، از نرمی بیشتری برخوردار بوده و برای نشستن مناسب‌ترند.

فرش سجاده‌ای کاشان را معمولاً به‌صورت شانه و تراکم بالا تولید و بافت نمی‌کنند، زیرا در این‌گونه محصولات پاخور خوب فرش و قیمت فرش ماشینی از اهمیت بیشتری برخوردار است. برای فرش‌های مساجد و نمازخانه بهتر است جنس فرش از الیاف اکریلیک باشد. الیاف اکریلیک هیت ست علاوه بر مقاومت در برابر سایش و فشار، نسبت به شستشو و رنگ پس دهی هم مقاوم می‌باشند. همچنین فرش‌های سجاده اکریلیک هیت ست بدون پرز و آنتی‌باکتریال بوده و ایجاد حساسیت و بیماری نمی‌کند.

خرید فرش سجاده ای

همان گونه که از نام فرش سجاده‌ای مشخص است، این فرش برای نمازخانه‌ها و مساجد مورداستفاده قرار می‌گیرد که نماز جماعت در آنها بر پا می‌شود. سجاده فرش‌های ماشینی باعث می‌شود که محیط مسجد و نمازخانه از نظم و انضباط خاصی برخوردار باشد. از ویژگی‌های بارز فرش‌های سجاده‌ای می‌توان به خاب زیاد آن اشاره کرد که برای مکان‌های مذهبی و پر رفت‌وآمد، بسیار مناسب است. یکی از مشخصه‌های خوب سجاده فرش‌ها، به‌کاربردن الیاف اکریلیک در بافت آن است که سبب استحکام و مقاومت بالای محصول می‌شود.

سجاده فرش ماشینی در کیفیت‌های گوناگونی تولید و بافت می‌شود و از لحاظ کیفیت و الیاف به کار رفته در بافت آن، به انواع گوناگونی تقسیم می‌شوند. به همین دلیل انتخاب فرش سجاده‌ای کیفیت خوب و دارای ضمانت، گاهاً بسیار سخت و دشوار می‌باشد. تمامی فرش‌های سجاده‌ای نگین مشهد هلال شامل ضمانت 36 ماه و نشان ملی استاندارد می‌باشد. این امکان نیز برای شما فراهم است تا سفارش سجاده فرش‌های خود را به واحد فروش شرکت بدهید تا طراحی و بافته شود.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *