اخبار و مقالات

قیمت و خرید فرش سجاده ای کاشان

فرش سجاده ای

در این مقاله سعی کردیم تا درباره فرش محراب یا فرش سجاده ای؛ مطالبی را خدمت شما خوانندگان گرامی ارائه دهیم. معمولاً در مساجد فرش‌های یکسان و یکنواختی انداخته می‌شود تا علاوه بر سادگی و یک‌رنگی، نظم بکار رفته شده نیز جلوه خاصی بر قلوب نمازگزاران بگذارد.

مزایای فرش سجاده ای

با پیشرفت دستگاه‌های فرش‌بافی، فرش‌هایی بافته شد که با فرش‌های خانه متفاوت باشد. همچنین محل ایستادن هر نمازگزار نیز در آن مشخص شده است. تولید و بافت فرش‌های سجاده‌ای، کمتر از دو دهه است که به مساجد ورود پیدا کرده‌اند و جای فرش‌های خانگی را در امکان مقدس گرفتند.

این فرش‌ها به‌سرعت به اماکن مقدس راه یافتند، چراکه رفت‌وآمد زیاد در مساجد وجود داشت و فرش در مدت‌زمان کوتاهی کثیف یا دچار آسیب‌دیدگی می‌شد. از طرفی شستشو یا ترمیم آسیب‌دیدگی‌های فرش مساجد هزینه‌بردار و حمل‌ونقل سختی داشت و همچنین زمان زیاد را باید صرف شستشو آن می‌کردند.

اما با ورود فرش‌های سجاده‌ای به مساجد حمل‌ونقل و شستشوی فرش بسیار آسان شده است. این فرش‌ها رولی می‌باشد و در صورت کثیف شدن و نیاز به شستشو، به‌آسانی قابل جابه‌جایی است. همچنین در صورت آسیب‌دیدگی و نیاز به تعمیر، با هزینه کمتر قابل رفو و ترمیم محل آسیب‌دیده می‌باشد. یکی از مزیت‌های اقتصادی این فرش‌ها این است که در صورت آسیب‌دیدن محلی از فرش‌های سجاده‌ای، می‌توان آن را برش داد و دور دوزی کرد. با این ترفند، فرش مسجد دچار به‌هم‌ریختگی نمی‌شود.

از دیگر مزیت‌های این مدل از فرش‌ها این است که فرش‌های سجاده‌ای یا فرش‌های محرابی، به‌آسانی جهت قبله را مشخص می‌کند؛ بنابراین نمازگزار دچار سردرگمی نمی‌شود و محل ایستادن هر نمازگزار کاملاً مشخص است. از دیگر مزایای فرش سجاده‌ای این است که در هر سایزی قابل سفارش است و می‌تواند مسجد یا اماکن متبرکه را کاملاً پوشش دهد. البته مهارت نصاب فرش هم در این زمینه بسیار مهم است تا بتواند یک کار تمیز تحویل دهد.

قیمت و خرید فرش سجاده ای

قیمت فرش سجاده ای را مواردی از جمله شانه، تراکم، جنس نخ، دستگاه بافنده و غیره تعیین می‌کند. یکی از بهترین فرش‌های سجاده‌ای، فرش 700شانه با تراکم 2550 و نخ اکریلیک می باشد. فرش‌های سجاده‌ای نگین مشهد هلال، در طرح‌ها و رنگ‌های متنوع و به‌صورت رولی تولید و بافته می‌شود که می‌توانید به‌صورت آنلاین فرش‌های سجاده‌ای خود را سفارش داده و خرید نمایید. برای خرید فرش سجاده‌ای می‌توانید با واحد پشتیبانی تماس گرفته تا طرح‌های بیشتر توسط واحد پشتیبانی برای شما ارسال شود.

نحوه شستشوی فرش‌های سجاده

نحوه شستشوی فرش های سجاده هم مانند فرش‌های خانگی است، یعنی هم می‌توان از طریق قالیشویی‌ها اقدام کرد و هم می‌توان با شامپو فرش کثیفی را از بین برد. البته پیشنهاد ما اقدام از طریق قالیشویی‌ها می‌باشد، زیرا معمولاً در مساجد به دلیل به سهل‌انگاری مایعاتی از جمله چای روی آن ریخته می‌شود و به دلیل رفت‌وآمد زیاد ممکن است بعد از مدتی فرش‌ها بوی نامطبوعی به خود بگیرد.

این مقاله در حال آپدیت می‌باشد، پس با ما همراه باشید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *