اخبار و مقالات

قیمت و خرید فرش سجاده ای کاشان

فرش سجاده ای

در این مقاله سعی کردیم تا درباره فرش محراب یا سجاده فرش مطالبی را خدمت شما خوانندگان گرامی ارائه دهیم. معمولا در مساجد فرش های یکسان و یکنواختی انداخته می شود تا علاوه بر سادگی و یک رنگی، نظم بکار رفته شده نیز جلوه خاصی بر قلوب نمازگزاران بگذارد.

 

مزایای فرش سجاده ای

با پیشرفت دستگاه های فرش بافی فرش هایی بافته شد که با فرش های خانه متفاوت باشد همچنین محل ایستادن هر نمازگزار نیز در آن مشخص شده است. تولید و بافت فرش های سجاده ای کمتر از دو دهه است که به مساجد ورود پبدا کرده اند و جای فرش های خانگی را در امکان مقدس گرفتند. این فرش ها به سرعت به اماکن مقدس راه یافته چرا که رفت و آمد زیاد در مساجد وجود داشت و این فرش در مدت زمان کوتاهی کثیف یا دچار آسیب دیدگی میشد شستشو یا ترمیم آسیب دیدگی ها هزینه بردار و حمل و نقل سختی داشت همچنین زمان زیاد را باید صرف شستشو آن می کردند. اما با ورود فرش های سجاده ای به مساجد حمل و نقل و شستشو فرش بسیار آسان شده است چرا که این فرش ها رولی می باشد و در صورت کثیف شدن و نیاز به شستشو به آسانی قابل جابجایی است همچنین در صورت آسیب دیدگی و نیاز به تعمیر با هزینه کمتر قابل رفو و ترمیم محل آسیب دیده می باشد.

یکی از مزیت های اقتصادی این فرش ها این است که در صورت آسیب دیدن محلی از فرش های سجاده ای میتوان آن را برش داد و آن را دوردوزی کرده، با این ترفند فرش مسجد دچار به هم ریختگی نمی شود. از دیگر مزیت های این مدل از فرش ها این است که فرش های سجاده ای یا فرش های محرابی به آسانی جهت قبله را مشخص می کند بنابراین نماز گزار دچار سردرگمی نمی شود چرا که محل ایستادن  هر نماز گذار کاملا مشخص است.از دیگر مزایای فرش سجاده ای این است که در هر سایزی قابل سفارش است و میتواند مسجد یا اماکن متبرکه را کاملا پوشش دهد البته مهارت نصاب فرش هم در این زمینه بسیار مهم است تا بتواند یک کار تمیز تحویل دهد.

 

قیمت و خرید فرش سجاده ای

قیمت فرش سجاده ای را مواردی از جمله شانه، تراکم، جنس نخ، دستگاه بافنده و… تعیین می کند. یکی از بهترین فرش های سجاده ای، فرش 700شانه با تراکم نخ2550 ، نخ آکرولیک می باشد. فرش های سجاده ای نگین مشهد هلال در طرح ها و رنگ های متنوع و به صورت رولی تولید و بافته می شود که می توانید به صورت آنلاین فرش های سجاده ای خود را سفارش داده و خرید نمایید. برای خرید فرش سجاده ای می توانید با واحد پشتیبانی تماس گرفته تا طرح های بیشتر توسط واحد پشتیبانی برای شما ارسال شود.

 

نحوه شستشوی فرش های سجاده

نحوه شستشوی فرش های سجاده هم ماند فرش های خانگی است یعنی هم می توان از طریق قایشویی ها اقدام کرد و هم می توان با شامپو فرش کثیفی را از بین برد البته پیشنهاد ما اقدام از طریق قالیشویی ها می باشد زیرا معمولا در مساجد به دلیل به سهل انگاری مایعاتی از جمله چای روی آن ریخته می شود و به دلیل رفت و آمد زیاد ممکن است بعد از مدتی فرش ها بوی ناطبوعی به خود بگیرد.

این مقاله در حال آپدیت می باشد، پس با ما همرا باشید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *