اخبار و مقالات

مزایا و معایب فرش 700 شانه

مزایا و معایب فرش 700 شانه

ویژگی های فرش 700 شانه با کیفیت

فرش یکی از انواع کف‌پوش‌های محبوب ایرانیان است. این مسئله به‌گونه‌ای است که می‌توان گفت در تمام خانه‌ها حداقل یک قالی پیدا می‌شود. در این میان استفاده از فرش ماشینی رواج فراوانی داشته و انواع مختلف آن بسیار موردتوجه خریداران هستند. برای مثال می‌توان به محبوبیت بالای فرش 700 شانه از بین نمونه‌های مختلف این فرش اشاره کرد.

اما دلیل این محبوبیت چیست؟ از طرفی به چه نکاتی باید در هنگام خرید فرش 700 شانه ماشینی توجه کرد؟ ما اینجاییم تا نکات بسیار مهمی را در خصوص این فرش، خرید و قیمت آن با شما در میان بگذاریم. با ما باشید تا با آگاهی و اطلاعات کامل نسبت به خرید ماشینی فرش درجه‌یک اقدام کنید.

امروزه باتوجه‌به گستردگی و تنوع فرش‌های ماشینی چه از لحاظ جنس و کیفیت و چه از لحاظ شانه و تراکم، انتخاب و خرید فرش ماشینی بسیار سخت و مشکل شده است. یکی از فرش‌های پرفروش و قیمت مناسب بازار، فرش‌های 700 شانه تراکم 2550 می‌باشد که دارای خاب زیاد و تراکم پایین هستند. در این مقاله به ویژگی های فرش 700 شانه؛ و مزایا و معایب آن می‌پردازیم. فرش‌های هفتصد دارای 700 گره در عرض و 2550 گره در طول در یک متر می‌باشند.

در میان فرش‌های ماشینی 700 شانه، بهترین نوع آن فرش 700 شانه اکریلیک می‌باشد. فرش‌های 700 شانه در سه نوع اکریلیک، پلی‌استر و ورژن تولید و بافته می‌شود که از لحاظ کیفیت و دوام و همچنین قیمت با یکدیگر فرق می‌کنند. فرش هفتصد شانه اکریلیک دارای عمر طولانی‌تر و در برابر پاخور و شستشو از مقاومت بالایی برخوردار است. الیاف اکریلیک نزدیک‌ترین الیاف به پشم طبیعی هستند. فرش‌های ماشینی 700 شانه اکریلیک نگین مشهد توسط دستگاه‌های بافندگی HCP واندویل و با تراکم استاندارد 2550 بافته می‌شوند.

استقبال بسیار زیاد افراد در خرید فرش ماشینی باعث شده است در بسیاری از نقاط کشور، کارخانجات فرش ماشینی احداث شود. در برخی نقاط تعداد این کارخانجات بسیار بیشتر می‌باشد و محصولات آنان از مرغوبیت و کیفیت بیشتری برخوردار است که از جمله این شهرها، می‌توان از کاشان و آران بیدگل نام برد. شهر کاشان را به‌عنوان شهر فرش ایران نیز می‌شناسند و بیش از 1000 واحد فعال در حوزه تولید و بافت فرش ماشینی در این شهر دایر می‌باشد.

خرید فرش ماشینی 700 شانه کاشان به دلیل قیمت مناسب و پاخور بهتری که دارد، در بین انواع فرش‌های ماشینی بیشتر است. همین امر باعث شده است که طرح‌های فرش ماشینی هفتصد شانه از تنوع و رنگ‌بندی متنوع‌تری برخوردار باشد. فرش 700 شانه نیز در گونه‌های متفاوت تولید می‌شود که شامل فرش 700 شانه تراکم 2550 درجه‌یک، فرش طرح 700 شانه و فرش 700 شانه تبدیلی می‌باشد.

فرش 700 شانه ماشینی را می‌توانید از پرکاربردترین و حتی پرفروش‌ترین انواع فرش‌ های ماشینی دانست. دلیل نام‌گذاری این قالی ماشینی، وجود 700 گره نخ‌های خاب در هر متر عرض آن است. این گره‌ها، نخ‌های خاب را به نخ‌های تاروپود وصل می‌کنند. تنوع در این فرش 700 شانه کاشان به طرح‌های آن خلاصه نمی‌شود و تراکم نیز یکی از پارامترهایی است که در انواع آن متفاوت است. فرش‌های 700 شانه کاشان در تراکم‌های زیر تولید شده و در بازار به فروش می‌رسد:

 • فرش 700 شانه تراکم 2100
 • فرش 700 شانه تراکم 2550
 • فرش 700 شانه تراکم 3000

اگر به رده‌بندی فرش‌ها از نظر زیبایی و ریزبافت بودن توجه کنیم می‌توان قالی هفتصد شانه را در رده‌های پایین‌تری از فرش‌های 1000، فرش‌های 1200 و فرش‌های 1500 شانه دانست. اما فرش 700 شانه در تراکم‌هایی همچون 2550، طرح‌هایی بسیار زیبا و جذاب داشته و نقش‌های چشم‌نواز آن توجه خریداران را به خود جلب می‌کند.

انواع فرش ماشینی 700 شانه

فرش‌های 700 شانه ماشینی از لحاظ بافت چند نوع هستند. گونه اول فرش های ماشینی 700 شانه که با دستگاه‌های فابریک HCP  واندویل بافت می‌شوند که بهترین نوع می‌باشد، گونه دوم هستند که توسط دستگاه‌های 700 شانه تبدیلی بافت می‌شود که به‌خاطر تبدیل دستگاه‌های 500 شانه به 700 شانه از کیفیت بافت پایین‌تری برخوردارند، گونه‌ای دیگر از فرش‌های 700 شانه هم هستند که دارای تراکم پایین‌تر و وزن کمتری هستند که از 700 شانه‌های دیگر بی‌کیفیت‌تر است.

فرش‌های طرح 700 شانه هم گونه‌ای از فرش‌های ماشینی هستند که با دستگاه‌های 500 شانه و تراکم 1500 بافت می‌شود، ولی طرح و نقشه‌های آن همان طرح‌های 700 شانه می‌باشد که از لحاظ قیمتی بسیار پایین‌تر می‌باشد. بهترین فرش ماشینی 700 شانه فرشی است که با دستگاه‌های بافندگی اصل مانند واندویل HCPX2 و با بهترین الیاف اکریلیک هیت ست و توسط به‌روزترین دستگاه‌ها شیرینگ و آهار گردد و همچنین دارای شناسنامه و برند معتبری باشد.

در سال‌های گذشته فرش‌های ماشینی فقط بر اساس رنگ زمینه و طرح نقشه تقسیم‌بندی می‌شدند، به دلیل این‌که فرش‌های ماشینی تنها به‌صورت 320 شانه تولید می‌شد و عملاً دسته‌بندی بر اساس شانه و تراکم وجود نداشت. به‌مرورزمان و با پیشرفت تکنولوژی، دستگاه‌های بافندگی فرش ماشینی نیز به تکامل رسیدند و قالی‌های ماشینی در شانه و تراکم‌های مختلف تولید شدند. در حال حاضر فرش‌های ماشینی شامل فرش‌های 500 شانه تراکم 1500، فرش‌های 700 شانه تراکم 2550، فرش‌های 1000 شانه تراکم 3000، فرش‌های 1200 شانه تراکم 3600 و فرش‌های 1500 شانه تراکم 4500 می‌باشند.

 

مزایا و معایب فرش 700 شانه

نکاتی که قبل از خرید فرش ۷۰۰ شانه ماشینی باید بدانید

 

قالی ماشینی هفتصد شانه در مقایسه با فرش‌های ماشینی دیگر از ظرافت و ریز نقشی کمتری برخوردار است، ولی در عوض دارای خاب بیشتر و نرمی بهتری است. الیاف مورداستفاده در فرش هفتصد شانه از الیاف اکریلیک هیت ست شده می‌باشد. این الیاف بهترین نوع الیاف است و به دلیل فرایند هیت ست در تولید نخ، فاقد پرز دهی و ضد حساسیت می‌باشد و ایجاد آلرژی و حساسیت در کودکان و افرادی که حساسیت پوستی دارند نمی‌کند.

مزایای خرید فرش 700 شانه

فرش‌های 700 شانه ماشینی کاشان نسبت به فرش‌های ماشینی دیگر دارای مزایا و برتری‌هایی هستند که در زیر به مزایای فرش 700 شانه اشاره می‌شود. قالی‌های ماشینی هفتصد شانه علاوه بر خاب زیاد، از قیمت مناسبی برخوردارند که یکی از موارد اصلی در انتخاب خریداران فرش می‌باشد.

 

مزایا و معایب فرش 700 شانه

فرش ماشینی 700 شانه و خصوصیات آن

 

فرش‌های ماشینی 700 شانه یکی از محبوب‌ترین و پرفروش‌ترین فرش‌های ماشینی است، بنابراین لازم است که اطلاعات جامع و کاملی از این محصول داشته باشید. فرش‌های هفتصد شانه به‌خاطر ویژگی‌ها و مزایایی که در زیر بیان می‌شود، از تمایل خرید بیشتری بین خریداران نسبت به فرش‌های ماشینی دیگر برخوردار است. از جمله ویژگی‌ها، محاسن و مزایا فرش‌ 700 شانه؛ می‌توان موارد زیر را نام برد:

 • پاخوری مناسب: مناسب برای بخش‌های مختلف و پر رفت‌وآمد خانه نظیر هال، آشپزخانه و غیره
 • خاب زیاد فرش‌های ماشینی 700 شانه که از نرمی بیشتری برخوردارند و برای استراحت و نشستن مناسب‌تر هستند به این دلیل که قطر خاب فرش 700 شانه در مقایسه با فرش‌های 1200 شانه و 1500 شانه بیشتر است، بسیار نرم‌تر هستند. در نتیجه می‌توان از آن‌ها برای اتاق‌خواب و اتاق نشیمن به‌عنوان یک فرش خوب استفاده نمود.
 • وزن سنگین و مقاومت بالا در برابر شست‌وشو: قطور بودن فرش 700 شانه باعث سنگین‌تر شدن وزن فرش می‌شود و از سرخوردن فرش بر رو سرامیک کاسته می‌شود و همچنین فرش در برابر شستشو و رفت‌وآمد زیاد، مقاوم‌تر خواهد بود.
 • قیمت مطلوب: قیمت مناسب‌تر نیز یکی از مزایای دیگر فرش‌های هفتصد شانه ماشینی است. قالی‌های 700 شانه به دلیل شانه و تراکم پایین‌تر، از قیمت مناسب‌تری هم برخوردار هستند.
 • تنوع در ابعاد، طرح، رنگ‌بندی و تراکم: به دلیل پرفروش بودن فرش‌های ماشینی 700 شانه، طرح و نقشه آن‌ها بسیار متنوع بوده و در رنگ‌های زمینه زیادی بافته می‌شود.
 • استحکام بالا: به دلیل استفاده از نخ‌های اکریلیک هیت ست شده، فاقد پرزدهی بوده و از مقاومت بالایی برخوردار است.
 • حفظ کیفیت و دوام

معایب فرش‌ 700 شانه

فرش‌های ماشینی 700 شانه با اینکه دارای مزایای زیادی هستند و جز پرفروش‌ترین گونه فرش‌های ماشینی است، اما معایبی نیز دارند که در زیر به آن‌ها اشاره شده است:

 1. فرش‌های 700 شانه نسبت به فرش‌های تراکم بالا، از نقشه‌های ساده‌تری برخوردار بوده و از نظر زیبایی به فرش‌های 1200 شانه و 1500 شانه نمی‌رسد.
 2. طرح فرش‌های 700 شانه نسبت به فرش‌های 1200 شانه به دلیل بافت درشت‌تر و نمره نخ کم، وضوح نسبتاً کمتری دارد.
 3. شستشو فرش‌های 700 شانه به دلیل وزن بیشتر بسیار مشکل بوده و هنگام شستشو، وزن آن‌ها بسیار سنگین می‌شود.

راهنمای خرید فرش 700 شانه ماشینی کاشان به قیمت درب کارخانه

برای خرید فرش 700 شانه ماشینی نیز همچون دیگر انواع فرش، توصیه می‌کنیم حتماً از طریق مراکز فروش و نمایندگی‌های معتبر اقدام کنید. خوشبختانه امروز امکان خرید آنلاین فرش ماشینی نیز فراهم آمده است و شما می‌توانید به‌سادگی هرچه‌تمام‌تر از میان انواع مختلفی از قالی‌های ماشینی، فرش هفتصد شانه ماشینی موردنظرتان را انتخاب کرده و اقدام به خرید فرش 700 شانه ماشینی به قیمت درب کارخانه نمایید.

فرش‌های ماشینی 700 شانه کاشان، از جدیدترین و به‌روزترین طرح‌های فرش ماشینی است که با بهترین کیفیت و با بالاترین تکنولوژی روز بافت می‌شود. به دلیل وجود بهترین کارخانه‌های تولید نخ و ریسندگی در این شهر، فرش‌های ماشینی کاشان نسبت به‌جاهای دیگر از کیفیت بالاتری برخوردار است. برای خرید فرش ماشینی 700 شانه به قیمت درب کارخانه و با بالاترین استانداردهای روز دنیا می‌توانید از سایت نگین مشهد هلال بازدید کنید. فرش‌های موجود در سایت نگین مشهد هلال از الیاف اکریلیک هیت ست شده است که فاقد پرزدهی و حساسیت و از استحکام بالایی برخوردار است.

برای خرید فرش 700 شانه برجسته؛ به قیمت درب کارخانه می‌توانید از محصولات 700 شانه نگین مشهد بازدید نمایید و باتوجه‌به دکوراسیون و رنگ‌بندی دیزاین منزل خود، یکی از طرح‌های فرش ماشینی را از سایت نگین مشهد هلال انتخاب نمایید. در خرید اینترنتی فرش 700 شانه به‌خاطر خرید از درب کارخانه، قیمت فرش ماشینی نسبت به فروشگاه‌های شهر ارزان‌تر بوده و همچنین تنوع فرش و طرح‌ها بسیار بیشتر می‌باشد و به‌راحتی می‌توانید طرح فرش خود را انتخاب نمایید.

از مزایای خرید اینترنتی فرش، صرفه‌جویی در زمان و وقت است. شما به‌سرعت می‌توانید از بین هزاران طرح و رنگ فرش ماشینی، محصول موردنظر خود را انتخاب نماید. همچنین نگین مشهد هلال امکان خرید قسطی فرش ماشینی را نیز فراهم نموده است. بازنشستگان تأمین اجتماعی و حقوق‌بگیران بانک رفاه به‌راحتی می‌توانند فرش ماشینی خود را بدون پیش‌پرداخت و با اقساط 36 ماهه خریداری نمایند.

خرید فرش 700 شانه ماشینی در ابعاد مختلف

اگر سری به یک فروشگاه فرش ماشینی بزنید، اولین چیزی که شاید نظر شما را جلب کند تنوع در ابعاد فرش‌های ماشینی است. علت این امر ایجاد امکان استفاده از این فرش 700 شانه تراکم بالا در نقاط مختلف خانه و در اتاق‌هایی با ابعاد متفاوت است. البته در کنار استفاده از این محصول بی‌نظیر به‌عنوان کف‌پوش، کاربرد آن به‌عنوان تابلوفرش و یا قالیچه نیز بسیار موردتوجه است.

به هر صورت در خرید فرش ماشینی 700 شانه می‌توانید باتوجه‌به ابعاد اتاقتان، فرش و قالی ماشینی موردنظرتان را انتخاب کنید. شما می‌توانید از میان فرش 700 شانه 12 متری، فرش 700 شانه 9 متری، فرش 700 شانه 6 متری اقدام به انتخاب و خرید نمایید.

خرید فرش 700 شانه ماشینی جنس خوب

نکته‌ای که در خصوص خرید انواع فرش به‌ویژه خرید فرش 700 شانه؛ بسیار حائز اهمیت است، جنس الیاف به‌کاررفته در دوخت آن است. برای مثال در هنگام بررسی قیمت فرش 700 شانه 9 متری علاوه بر ابعاد و تراکم و طرح، نیاز است که به جنس نخ‌های آن نیز توجه کنید. گفتنی ا‌ست که می‌توان فرش‌های ماشینی 700 شانه ساخته شده با الیاف اکریلیک را از بهترین نمونه‌های این فرش دانست. این نکته بسیار مهم است که بتوانید در هنگام خرید، این موضوع را تشخیص داده و از اکریلیک بودن آن مطمئن شوید.

البته در صورت خرید از مراکز فروش معتبر و فروشگاه‌های مجاز، نیازی به نگرانی دراین‌خصوص نخواهید داشت. اما به‌هرحال می‌توان نشانه‌هایی را برای تشخیص این موضوع در نظر داشت. برای مثال بهتر است بدانید این الیاف بوی مواد نفتی نمی‌دهند. همچنین مقاومت این فرش ماشینی اکریلیک در برابر حرارت بیشتر بوده و می‌تواند قرارگرفتن اتو یا ظرف فلزی داغ را برای دقایقی تحمل کرده و دچار تغییر نشود. نرمی این فرش 700 شانه تراکم 2550 نیز از ویژگی‌های موردبحث آن است که نسبت به نمونه‌های پلی‌استری بسیار بیشتر است.

عوامل موثر بر قیمت فرش 700 شانه ماشینی

اگر به دنبال خرید قالی 700 شانه ماشینی هستید، بهتر است در خصوص این محصول نیز اطلاعاتی در اختیار داشته باشید. مهم‌ترین این موارد، اطلاع از عوامل تأثیرگذار بر قیمت فرش 700 شانه است. در ادامه این نکات را معرفی کرده و توضیحات مختصری در خصوص آن‌ها ارائه می‌کنیم.

 • جنس نخ فرش هفتصد: همان‌طور که گفتیم این فرش‌ها با نخ‌های مختلفی تولید می‌شوند. در این میان فرش ماشینی 700 شانه اکریلیک قیمت بالاتری از دیگر نمونه‌ها دارد، چراکه کیفیت آن به نسبت بالاتر از دیگر انواع این فرش است.
 • ابعاد فرش 700 شانه: بی‌شک می‌توان گفت یکی از تأثیرگذارترین عوامل مؤثر بر قیمت یک فرش از هر نوعی که باشد، ابعاد آن است.
 • تراکم قالی هفتصد شانه: تراکم بالاتر نیز دلیلی برای افزایش قیمت فرش ماشینی است. برای مثال قیمت فرش 700 شانه تراکم 3000 به نسبت بالاتر از فرش‌های با تراکم کمتر است.
 • دستگاه بافت فرش 700 شانه: شاید برایتان جالب و عجیب باشد، اما این مهم است که چه نوع دستگاهی برای بافت فرش به کار می‌رود و این موضوع نیز تعیین‌کننده قیمت نهایی آن است.
 • درجه‌بندی کیفی فرش: نکته بعدی برای تعیین قیمت فرش ماشینی 700 شانه، توجه به سطح کیفیت آن است. هر چه کیفیت فرش 700 شانه بالاتر باشد، طبیعتاً قیمت آن نیز بیشتر خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید