اخبار و مقالات

ست شال مبل با فرش ماشینی

ست شال مبل با فرش ماشینی

امروزه شال مبل به عنوان نوعی تزئینات در خانه به کار می رود، شال مبل می تواند یک وسیله ارزان قیمت بجای مبلمان های گران در منازل مسکونی به کار رود. همچنین شال ها در عین ارزانی، زیبایی خاصی و نشان دهنده یک خانه لوکس و مدرن نیز می باشد.

شال مبل نخ های بافتنی با ضخامت بسیار زیاد می باشد که در گذشته افراد برای گرم کردن از آنان استفاده می کردند اما امروزه جنبه تزئینی داشته  و بعنوان یک شئ زینتی روی مبل انداخته می شود.

در این مقاله سعی ما بر این است نکات مفیدی درباره نحوه انتخاب و اصول استفاده از شال مبل را خدمت شما عزیزان ارائه دهیم.

راهکار های صحیح انتخاب رنگ شال مبل:

شال مبل در عین سادگی و ارزانی می تواند زیبایی دکوراسیون منزل را و همچنین جلوه خودش را در اتاق پذیرایی چندین برابر کند. یکی از مهمترین نکاتی که باید رعایت کرد این است که رنگ شال مبل باید با مبلمان کاملا متفاوت باشد تا جلوه اش چندین برایر شود.

برای انتخاب رنگ شال مبل می توانید از رنگ های به کار رفته در دکوراسیون منزل استفاده کنید تا تناسب رنگبندی به کار رفته در دکوراسیون منزل را  رعایت کرده باشید.

راهکار های صحیح انتخاب اندازه شال مبل:

اگر قصد خرید شال مبل را دارید توجه به اندازه آن از نکات بسیار ضروری می باشد اگر به این نکته توجه لازم نشود ممکن است از زیبایی دکوراسیون منزل کاسته شود.

اندازه صحیح شال برای پاف یا مبل کوسن دار:

اگر قصد تهیه شال مبل برای پاف یا مبل کوسن دار دارید بهتر است سایز آن را طوری انتخاب کنید که تمام پاف یا مبل کوسن دار را دربر گیرد.

اندازه صحیح شال برای دسته مبل:

اما اگر قصد خرید شال مبل برای دسته آن دارید، میتوانید اندازه آن را طوری انتخاب کنید که روی زمین نیز ادامه پیدا کند و یا حتی میتوانید اندازه آن را کوتاه بگیرید تا از دسته مبل آویزان باشد.

اندازه صحیح شال برای تکیه گاه مبل:

بهتیرین اندازه آن این است که شال مبل به اندازه ای باشد تا روی دسته مبل را بپوشاند و در صورت تمایل تا روی زمین ادامه پیدا کند.

راهکار های صحیح انتخاب جنس شال مبل:

هرکدام از این جنس ها کاربرد های متفاوتی دارند و در مکان های مختلفی به کار می روند بعنوان مثال از شال هایی با جنس کرکی یا پشمی برای مکان های سردسیر یا در فصول سرد سال استفاده می شود ولی در فصول گرم یا در مناطق گرمسیر از شال هایی با جنس خنک و نازک مانند شانل استفاده می شود.

راهکار های صحیح نحوه قرارگیری شال مبل:

این مورد بستگی به اندازه مبلمان منزلتان دارد همچنین اگر اندازه شال مبل متوسط و ضخامت آن نیز نازک باشد می توان آن را دو یا سه بار از عرض تا  کرده تا با عث نرم شدن مبل، زیبایی بیشتر و همچنین برای سلامت شال مبل این کار توصیه می شود. همچنین روش های مختلفی وجود دارد که به سلیقه و دکوراسیون منزلتان بستگی دارد.

انواع شال مبل جهت زیبایی دکوراسیون منزل:

شال مبل اقسام و نقوش مختلفی دارد که هر کدام را بنا به سلیقه و طراحی و دکوراسیون مبلمان خانه می توانید تهیه کنید.

شال مبل های بافتنی:

این نوع از شال مبل ها به هنر دست خودتان یا بافنه بستگی دارد معمولا این مدل شال مبل ها ضخیم هستند و در زمستان کاربرد ویژه ای دارند. خوبی این مدل شال مبل های بافتنی این است که طراحی، جنس، اندازه و … به عهده خودتان است.

شال مبل های گل دار:

بهتر است رنگ زمینه شال مبل های گلدار روشن باشد همچنین این مدل شال مبل ها معمولا نازک و لطیف هستند و برای فصول گرم و اقلیم های خشک توصیه می شود. معمولا از شال مبل های گلدار در اتاق پذیرایی استفاده می شود.

شال مبل های توپی:

در رنگ بندی این مدل شال مبل ها می توان از رنگ های مختلفی استفاده کرد، بدین طریق که پارچه های مختلف با رنگ های مختلف به بافته می شوند و جلوه خاصی به دکوراسیون منزل می بخشند.

نحوه ست کردن شال مبل با فرش منزل:

یکی از زیبا ترین و لوکس ترین ست کردن ها در دکوراسیون منزل، ست کردن شال مبل با فرش ماشینی منزل می باشد زیرا شال مبل به تازگی وارد بازار شده است و ست کردن آن ها با فرش خانگی جدید است و در هر خانه مشاهده نمی شود. همانطور که گفتیم به هیچ عنوان نباید شال مبل با مبلمان خانه هم رنگ باشد ولی در عوض تمام سعی خود را بکنید تا شال مبل با فرش منزل ست شود، این کار باعث می شود دکوراسیون منزل جلوه ای خاص پیدا کند.

 

این مقاله به مرور زمان آپدیت خواهد شد، پس با ما همراه باشید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *