اخبار و مقالات

پهن کردن فرش ماشینی کاشان

فرش پذیرایی و پهن کردن آن

پهن کردن فرش ماشینی 

استفاده از فرش ماشینی در دکوراسیون، زیبایی غیرقابل‌انکاری به منزل می‌بخشد. در واقع کامل‌ترین و زیباترین دکوراسیون‌ها، بدون وجود فرش ماشینی در منزل ناقص خواهد بود. استفاده از فرش ماشینی کاشان و خرید درست فرش ماشینی در زیبایی آن تأثیر مستقیم خواهد گذاشت. اما برای استفاده و پهن کردن صحیح فرش ماشینی در منزل باید به چند نکته دقت کنید:

  • توجه به سرویس مبلمان

اگر از آن دسته خانواده‌هایی می‌باشید که از سرویس مبلمان برای نشست‌وبرخاست استفاده می‌کنید، پیشنهاد ما به شما استفاده از فرش ماشینی 1200 شانه کاشان و فرش 1500 شانه تراکم 4500 می‌باشد. اما نحوه پهن کردن فرش هزار و دویست شانه گل برجسته و فرش ماشینی 1500 شانه را در نظر داشته باشید تا در زیبایی آن اجحاف نشود.

اگر از فرش ماشینی درجه یک کاشان برای پوشاندن تمامی سطح اتاق بهره می‌گیرید، باید تمامی پایه‌های مبل را روی آن قرار دهید. این قانون اصولاً برای منازل بزرگ که سایز فرش ماشینی مورداستفاده نیز در آن ها بزرگ می‌باشد، استفاده می‌شود. قانون بعدی برای استفاده از مبلمان و پهن کردن فرش ماشینی، قرارگرفتن پایه‌های جلویی مبل روی فرش ماشینی کاشان می‌باشد. با آپارتمانی شدن منازل و کمبود مساحت خانه‌ها، اکثر مردم قانون دوم را مورداستفاده قرار می‌دهند.

اگر علاقه‌مند به ایجاد دکوراسیون یونیک و شیک می‌باشید و به قالی و قالیچه‌های کوچک و ظریف یا فرش ماشینی شکل هندسی مانند فرش دایره‌ای کاشان علاقه دارید، می‌توانید از قانون سوم بهره ببرید. استفاده از یک فرش ماشینی سایز کوچک بدون قرارگرفتن هیچ یک از پایه‌های مبل روی آن، ایده جذاب و زیبایی خواهد بود. اگر از فرش ماشینی دایره‌ای برای جلوی مبل استفاده می‌کنید، باید سرویس مبلمان خود را به صورت دوار حول محور فرش ماشینی طرح دایره ای چیدمان کنید.

  • فاصله مناسب با دیوار

سعی کنید برای زیبایی بیشتر، تمام اتاق را با فرش ماشینی پوشش ندهید. کمی فاصله‌گرفتن از این آداب‌ورسوم دیرینه، فضای جدید و تکرارنشدنی را برایتان خلق خواهد کرد. مناسب‌ترین فاصله فرش ماشینی از دیوار، فاصله 45 سانتی‌متری می‌باشد.

  • پارکت‌ها را فرش نکنید

اگر کف منزل شما سنگ، کاشی، سرامیک، پارکت و غیره می‌باشد به‌هیچ‌عنوان آن ها را با فرش پوشش ندهید. با پیشرفت تکنولوژی و نفوذ مد در خانه و زندگی مردم، این قانون بسیار مورد استقبال قرار گرفته است.

  • فرش زیر میزناهارخوری

اگر در آشپزخانه و یا در پذیرایی از میزناهارخوری استفاده می‌کنید و قصد دارید یک فرش مناسب برای میز ناهارخوری تهیه کنید، علاوه بر جنس فرش ماشینی باید به سایز آن نیز دقت کنید. سایز فرش زیر میزناهارخوری باید به‌گونه‌ای باشد که هنگام بیرون کشیدن صندلی‌ها و نشستن روی آن ها، زیر صندلی خالی نباشد و فرش آن را پوشش داده باشد. اگر سایز فرش ماشینی مورداستفاده در زیر میزناهارخوری صحیح نباشد و زمان استفاده از صندلی دو پای عقب آن روی زمین قرار بگیرد، باعث عدم تعادل می‌شود و صورت خوشایندی ندارد.

  • فرش کردن راهرو

راهروها به‌عنوان اولین ورودی منزل و زیاد بودن رفت‌وآمد در آن ها باید با فرش ماشینی کاشان پوشیده شود. راهروها اولین مکانی می‌باشند که مهمان‌ها با آن ارتباط می‌گیرند، بنابراین سعی کنید از فرش ماشینی درجه یک برای راهرو و فرش ماشینی زیبا برای این نقطه از منزل استفاده کنید.

  • استفاده از فرش سایز کوچک

اگر به فرش ماشینی سایز بزرگ علاقه ندارید، می‌توانید از چندین فرش ماشینی سایز کوچک‌تر در کنار یکدیگر استفاده کنید. این کار علاوه بر فرار از سنت تکراری و خلق دکوراسیون جدید به بزرگ‌تر جلوه دار شدن فضا نیز کمک می‌کند.

کلام آخر

تمامی نکات بالا در قالب نظر و پیشنهاد به شما ارائه داده شد، اما گاهی بهتر است کمی از قوانین و چهارچوب‌های گذشته فاصله بگیرید و منزل خود را خارج از هر قانون و تبصره‌ای چیدمان کنید!!

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *