اخبار و مقالات

شکل هندسی فرش

شکل هندسی فرش (فرش دایره ای)

شکل هندسی فرش ماشینی

فرش ماشینی یکی از ضروری‌ترین وسایل برای هر منزلی می‌باشد و هیچ‌گاه منزلی را بدون وجود فرش ماشینی نخواهید یافت. انتخاب طرح فرش ماشینی به نوع دکوراسیون مربوط می‌شود. بسیاری از طرح‌ها متناسب دکوراسیون‌های مدرن می‌باشند. فرش مناسب دکوراسیون کلاسیک و فرش برای دکوراسیون سنتی یا غیره از دیگر گروه‌های فرش ماشینی می‌باشند. اگر مایل هستید از تکرار این تقلید که فرش ماشینی سایز استاندارد را مورداستفاده قرار دهید دوری کنید، بهتر است شکل هندسی فرش؛ ماشینی در اشکال مختلف را در نظر بگیرید.

چهارچوب کلی و شکل هندسی فرش، نقش غیرقابل‌انکاری در زیبایی منزل و حتی تنوع بخشیدن به دکوراسیون دارد. یکی از اشکال هندسی فرش ماشینی کاشان، فرش دایره‌ای ماشینی می‌باشد. فرش‌های دایره‌ای در شانه و تراکم‌های مختلفی بافته می‌شود و دارای طرح‌های گوناگون با رنگ زمینه‌های مختلفی می‌باشند که در مکان‌های مختلفی ممکن است مورداستفاده قرار بگیرند.

مکان مورداستفاده فرش گرد

  1. از فرش دایره‌ای بیشتر برای منازل کوچک استفاده می‌شود. این‌گونه فرش‌ها محیط را بازتر و بزرگ‌تر جلوه خواهند داد.
  2. همچنین در مکان‌هایی با مساحت کم که قصد تقسیم کردن فضای اتاق به چند مکان را دارید، استفاده از فرش دایره‌ای توصیه می‌شود. برای مثال اگر قصد دارید فضای کمی از پذیرایی خود را به کتابخانه تبدیل کنید، می‌توانید از فرش ماشینی طرح دایره کاشان استفاده کنید.
  3. فرش دایره‌ای علاوه بر اینکه جزء فرش‌های فانتزی و تقسیم‌کننده محسوب می‌شود، در دسته فرش‌های ماشینی لوکس و فرش ماشینی مدرن نیز قرار دارد.
  4. از فرش ماشینی گرد در سالن اجتماعات، رستوران‌ها و تالارها نیز استفاده می‌شود و هدف از این کار جلب‌توجه مشتریان می‌باشد.
  5. اگر دکوراسیون شما ساده می‌باشد و از کف‌پوش یا موکت برای پوشاندن تمام اتاق بهره گرفته‌اید، استفاده از فرش دایره‌ای می‌تواند فضا را از حالت یکنواختی و کسل کنندگی خارج کند.
  6. استفاده از فرش دایره زیر میزناهارخوری نیز امری مدرن و شیک می‌باشد، البته به‌شرط انتخاب درست سایز آن!

اگر در جلوی مبل خود از فرش گرد کاشان استفاده می‌کنید، به چیدمان مبل توجه کنید. بهتر است مبل‌ها حول محور دایره‌مانند فرش چیده شوند و پایه‌های جلویی مبل نیز کمی روی فرش قرار گیرد تا جلوه بسیار زیبایی را به ارمغان بیاورد.

انتخاب صحیح فرش گرد

برای انتخاب و خرید صحیح فرش دایره‌ای بهتر است به نوع دکوراسیون، رنگ مبل و پرده توجه کنید. اصول ست‌کردن وسایل منزل را از یاد نبرید و سعی کنید با چند پرده اختلاف، یک رنگ واحد را برای تمامی وسایل در نظر بگیرید.

قیمت فرش دایره‌ای

قیمت فرش ماشینی گرد همانند سایر فرش‌های ماشینی به عوامل مختلفی بستگی دارد. اولین عامل خارج از شانه و تراکم فرش ماشینی، قطر فرش دایره‌ای می‌باشد. هر چه قطر دایره بیشتر باشد، قیمت فرش ماشینی دایره‌ای نیز بیشتر خواهد شد. فرش ماشینی گرد ممکن است قطرهای متفاوتی داشته باشد، فرش دایره‌ای 700 شانه تا قطر 3 متر و فرش 1200 شانه دایره تا قطر 4 متر قابل بافت می‌باشد. در این‌گونه فرش‌ها هزینه طراحی به‌صورت متراژی محاسبه می‌گردد. تفاوتی ندارد که از یک دایره چند تخته لازم دارید، اما دقت کنید که هزینه طراحی را برای یک تخته فقط باید پرداخت کنید.

خرید فرش گرد

همان‌طور که می‌دانید، فرش دایره‌ای جزء گروه فرش ماشینی سایز ناقواره می‌باشد؛ بنابراین تمامی فروشگاه‌ها و کارخانه‌ها قادر به تولید آن و به نمایش گذاشتن برای مشتری نمی‌باشند. فرش 12 متری ماشینی با فرش ماشینی دایره‌ای بسیار متفاوت است بنابراین هرگز نخواهید توانست از روی طرح فرش ماشینی 12 متری، فرش دایره‌ای همان طرح را تشخیص دهید.

بهتر است برای خریدی مطمئن به سراغ فروشگاه‌ها و نمایشگاه‌های معتبر بروید تا طرح دایره‌ای موردنیاز خود را از نزدیک مشاهده کنید و با خیال راحت اقدام به خرید کنید. شرکت نگین مشهد هلال تولیدکننده انواع فرش ماشینی دایره 700 شانه، فرش 1000 شانه دایره، فرش 1200 شانه دایره کاشان، فرش 1500 شانه طرح گرد، گلیم دایره، وینتیج ماشینی گرد و گبه طرح دایره‌ای می‌باشد که در طرح‌ها و رنگ‌های مختلفی بافته و در معرض ظهور گذاشته می‌شود.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *