اخبار و مقالات

مهم ترین عوامل تاثیر گذار بر قیمت فرش

قیمت فرش 700 شانه ماشینی کاشان

در انتخاب فرش ماشینی به‌عنوان بزرگ‌ترین وسیله در زیبایی منزل باید به‌اندازه کافی دقت شود. از طرفی زیبایی و جذابیت فرش ماشینی مورد اهمیت است و از طرفی کیفیت و قیمت فرش ماشینی حائز اهمیت می‌باشد. قیمت فرش ماشینی درجه یک به‌گونه‌ای می‌باشد که امکان تعویض آن در دوره‌های کوتاه‌مدت وجود ندارد پس هنگام خرید فرش در وهله اول باید به کیفیت فرش دقت کنید. فرش ماشینی باکیفیت به معنای قیمت بالای فرش ماشینی نمی‌باشد. قیمت فرش ماشینی به عوامل مختلفی بستگی دارد که به توضیح کوتاهی از آن ها می‌پردازیم.

شانه و تراکم و تاثیر آن بر قیمت فرش

شانه و تراکم فرش ماشینی حرف اول را در تعیین قیمت فرش ماشینی می‌زند. با بالارفتن شانه و تراکم فرش، قیمت آن نیز افزایش می‌یابد زیرا بافت آن ریزتر شده و نخ مورداستفاده در بافت فرش نازک‌تر می‌شود و در نتیجه زیبایی و افزایش قیمت فرش را در پی دارد. برای مثال قیمت فرش ماشینی 12 متری هزار و دویست شانه به‌مراتب از قیمت فرش 12 متری هفتصد شانه بیشتر می‌باشد.

سایز فرش ماشینی

قیمت فرش ماشینی بر حسب 12 متری اعلام می‌شود و قیمت سایزهای دیگر بر حسب قیمت فرش 12 متری به‌صورت متراژی محاسبه می‌گردد. برای مثال قیمت فرش 6 متری هزار شانه تراکم 3000 نیمی از قیمت فرش هزار شانه 12 متری می‌باشد.

فرش نگین مشهد خرید فرش قیمت فرش 700 شانه

قیمت فرش 9 متری

عرض دستگاه‌های بافندگی فرش عدد رند می‌باشد. عرض ماشینی بافندگی فرش ماشینی 700 شانه 3 متر می‌باشد. هنگامی که فرش ماشینی 9 متری بافته می‌شود به دلیل عرض 2.5 فرش 9 متری، نیم متر از دستگاه مجبور به بافت برزنت، تابلو، آیه، پشتی و … می‌باشد، به نیم متری که دستگاه فاقد نقشه فرش ماشینی می‌باشد نیم متر پرتی گفته می‌شود. به دلیل همین نیم متری پرتی به قیمت کلی فرش ماشینی 9 متری، یک قیمت اندکی اضافه می‌کنند.

قیمت فرش سایز دلخواه

فرش ماشینی سایز ناقواره خارج از شانه و تراکم و سایز موردنظر و احتساب هزینه کلی فرش ماشینی شامل هزینه طراحی نیز می‌شود. هزینه طراحی به‌صورت متراژی محاسبه می‌گردد.

تعداد رنگ فرش

همان‌طور که در مقالات قبلی اشاره شد، فرش ماشینی ممکن است فرش 8 رنگ، فرش 10 رنگ کاشان، فرش 12 رنگ ماشینی و فرش ماشینی 14 رنگ باشد. هرچه تعداد رنگ در فرش ماشینی بیشتر شود زیبایی نیز بیشتر می‌شود و زیبایی بیشتر قیمت بیشتر فرش ماشینی را در پی دارد.

جنس فرش

در کیفیت فرش، نوع الیاف بافته شده در فرش، حرف اول را می‌زند. در حال حاضر بهترین نوع الیاف موجود در بازار، اکریلیک هیت ست شده و بهترین نوع نخ، نخ ترک می‌باشد. الیاف اکریلیک فاقد پرزدهی و حساسیت می‌باشند و کوبیدگی، سایش، دورنگی و مشکلی در شستشو را در آن ها مشاهده نخواهید کرد به همین دلیل از آن ها به‌عنوان فرش اتاق کودک استفاده می‌شود.

برای خرید فرش ماشینی درجه یک هیچگاه فریب قیمت پائین فرش ماشینی را نخورید. فرش های پلی استر و فرش ماشینی بافته شده با نخ درصد دار و پلاستیک پس از مدتی استفاده جذابیت اولیه را نخواهند داشت و دچار کوبیدگی و دورنگی و … خواهند شد. البته هنگام خرید فرش، مراقب متقلبانی که فرش ماشینی پلی‌استر را به‌عنوان فرش ماشینی اکریلیک می‌فروشند باشید!

خرید فرش ماشینی مرغوب

برای خرید فرش ماشینی مرغوب و فرش ماشینی صادراتی به سراغ نمایشگاه‌ها و فروشگاه‌های برند و تولیدکننده فرش بروید. فروشگاه‌های برند هیچگاه کیفیت را فدای کمیت نخواهند کرد و فرش ماشینی درجه یک کاشان را به فروش می‌گذارند. نمایشگاه نگین مشهد هلال عرضه‌کننده و تولیدکننده انواع فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه می‌باشد. تمامی محصولات این شرکت تولیدی دارای نشان ثبت شده استاندارد و 36 ماه ضمانت محصول می‌باشد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *