اخبار و مقالات

از بین بردن لکه و بوی شیر از روی فرش

از بین بردن لکه و بوی شیر از روی فرش

اگر شیر روی فرش ریخت، چگونه اقدام به پاک کردن لکه شیر از روی آن کنیم؟

بهترین زمان برای پاک‌کردن بوی بد شیر از روی فرش، همان لحظات اول است. قطعاً برای تمیزکردن هر لکه‌ای از روی فرش اگر به‌موقع اقدام شود، تمیز کردن آن به‌راحتی امکان‌پذیر است. دیر پاک‌کردن لکه شیر از روی فرش باعث فاسد شدن شیر و ایجاد بوی نامطبوع می‌شود و رفع بوی آن کار دشواری است، زیرا شیر به داخل تار و پود فرش نفوذ کرده و فاسد شده است.

در ادامه، مراحل تمیز کردن لکه شیر؛ از روی فرش را به‌صورت قدم‌به‌قدم توضیح می‌دهیم. این روش همچنین برای تمیز کردن و از بین بردن لکه و بوی شیر؛ شیرموز، شیر قهوه، شیرکاکائو و غیره از روی فرش نیز صدق می‌کند. برای آشنایی بیشتر درباره نحوه تمیز کردن انواع لکه ها از روی فرش، می‌توانید به این مقاله مراجعه کنید.

چگونه بوی شیر محلی یا شیر گاو را از بین ببریم؟

اولین اقدام بعد از ریختن شیر بر روی فرش قرار دادن دستمال، اسفنج و یا حوله تمیز بر روی محل شیر است. سعی کنید دستمال و حوله را بر روی محل کثیفی و لکه شیر فشار دهید تا شیر جذب دستمال شود. اگر مقدار شیر ریخته شده زیاد است، چندین مرتبه این کار را انجام دهید تا کاملاً شیر از روی فرش پاک شود.

ریختن شیر بر روی فرش

قراردادن دستمال یا حوله بر روی محل لکه شیر بر روی فرش

پاک کردن و از بین بردن لکه شیر روی فرش ریخته شده؟

اگر زود اقدام به تمیزکردن لکه و بوی بد شیر از روی فرش کرده‌اید، می‌توانید از شامپو فرش بر روی محل لکه شیر استفاده کنید. ابتدا شامپو فرش را به‌خوبی تکان دهید و به مقدار کافی کف بر روی محل لکه بریزید. سپس با یک برس بر روی محل ریخته شدن شیر روی فرش بکشید و بگذارید زمان 10 تا 15 دقیقه شامپو فرش بر روی فرش بماند. حال می‌توانید با یک دستمال یا حوله خیس شده بر روی لکه شیر بکشید. این کار را برای اطمینان از تمیز شدن لکه شیر از روی فرش و از بین رفتن بوی بد شیر از روی فرش، چندین مرتبه دیگر تکرار کنید.

پاک کردن لکه شیر با شامپو فرش

بهترین روش در ابتدا استفاده از شامپو فرش و برس برای تمیز کردن لکه شیر از روی فرش است

پاک کردن لکه و بوی بد شیر از روی فرش که زمان زیادی از آن گذشته است

لکه شیر گاو بر روی فرش در ابتدا در حد کثیفی می‌باشد، ولی با گذشت زمان به دلیل خاصیت ترش شدن شیر باعث کپک زدن و فاسد شدن شیر می‌شود که بوی نامطبوعی در محل ایجاد می‌کند. اگر دیر اقدام به تمیز کردن لکه شیر بر روی فرش کرده‌اید، در ادامه روشی برای تمیز کردن و رفع بوی بد فرش به شما یاد می‌دهیم.

ابتدا از روش قبل که در بالا به آن اشاره شد (استفاده از شامپو فرش)، لکه شیر را از روی فرش پاک کنید. اکنون می‌توانید برای از بین بردن بوی بد شیر از روی فرش که به درون تار و پود فرش نفوذ کرده است، از سرکه استفاده کنید. به این صورت که سرکه را بر روی محل لکه شیر اسپری کنید و با یک دستمال خشک آن را تمیز کنید و بگذارید خشک شود.

همچنین می‌توانید از جوش شیرین نیز استفاده کنید. جوش شیرین یک جذب‌کننده بو است که از آن می‌توان برای رفع بوی شیر از روی فرش استفاده کرد. به این صورت که جوش شیرین را بر روی محل لکه شیر ریخته و می‌گذاریم تا مدت زمانی از آن بگذرد، سپس اقدام به تمیز کردن محل لکه شیر با یک دستمال تمیز می‌کنیم.

از بین بردن بوی شیر از روی فرش

نحوه از بین بردن بوی شیر از روی فرش با سرکه و جوش شیرین

نتیجه‌گیری چگونه بوی شیر را از فرش پاک کنیم؟

در آخر اگر مراحل بالا برای از بین بردن بوی شیر روی فرش کارساز نبودند، می‌توانید اقدام به شست و شوی فرش در منزل کنید و یا از قالیشویی برای شستن فرش خود استفاده کنید. قالیشویی‌ها با داشتن دستگاه‌های بروز در زمینه شست‌وشوی فرش ماشینی، اقدام به تمیز کردن انواع لکه شیر محلی و گاوی، لکه قهوه روی فرش یا شیرکاکائو و رفع بوی نامطبوع آن می‌کنند. مهم‌ترین اصل در شست‌وشوی فرش، طریقه شست و شوی صحیح فرش است که از آسیب به فرش جلوگیری شود. شما از چه روشی برای تمیز کردن لکه شیر از روی فرش استفاده می‌کنید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *