اخبار و مقالات

رویه پشتی فرش

انواع رویه پشتی فرش

آشنایی با رویه پشتی فرش

فرش ماشینی ایرانی در ابعاد مختلف استاندارد و غیراستاندارد بافت می‌شود. سایز استاندارد فرش ماشینی شامل فرش 12 متری ماشینی، فرش 9 متری کاشان، فرش 6 متری ماشینی، قالیچه ماشینی، رویه پشتی کاشان و فرش پادری ماشینی می‌باشد. امکان بافت سایز سفارشی و سایز غیراستاندارد فرش ماشینی نیز به‌دلخواه مشتری و طبق سلیقه و اندازه موردنیاز او وجود دارد.

رویه پشتی‌؛ ممکن است از جنس فرش ماشینی، فرش کهنه‌نما، گلیم فرش، گبه ماشینی و غیره باشد. سایز استاندارد رویه پشتی ماشینی کاشان 100*0.5 یا به‌اصطلاح نیم در یک می‌باشد. رویه پشتی‌ها از نظر بافت، به دو نوع پشتی دستباف و پشتی ماشینی تقسیم می‌شوند. رویه پشتی فرش با مواد گوناگونی چون یونولیت و کلاف چوب، یونولیت فشرده شده و الیاف پر می‌شوند. قیمت پشتی ماشینی، به نوع مواد پر شده داخل آن‌ها و شانه و تراکم رویه پشتی فرش بستگی دارد.

رویه پشتی فرش نگین مشهد هلال، در طرح‌ها و رنگ‌های متفاوت و در تراکم‌های گوناگون بافت می‌شود. در حال حاضر طرح‌های پرفروش رویه پشتی فرش نگین مشهد هلال که برگرفته از طرح جدید فرش ماشینی شرکت نیز می‌باشند شامل پشتی ماشینی طرح افشان گل سرخ، پشتی مدل هالیدی، پشتی طرح شهیاد، پشتی طرح هیوا، پشتی طرح حریر مهتاب و غیره است.

پشتی رنگ روشن و پشتی رنگ کرم مورد استقبال تازه عروسان می‌باشد، با این وجود پشتی رنگ سرمه‌ای نیز در دسته پرفروش‌ترین رنگ‌های رویه پشتی کاشان قرار دارد. پشتی‌ها با توجه به طرح و نقشه آن، در مکان‌های متفاوت کاربرد دارند. از نقشه پشتی سنتی در سفره‌خانه‌ها، رویه پشتی جدید در منازل، ویلاها، آلاچیق و رستوران‌های مدرن استفاده می‌کنند.

مزایای رویه پشتی فرش

  • شستن پشتی در منزل

پشتی فرش‌ها علاوه بر ایجاد حس راحتی که برای خریداران به ارمغان می‌آورند، شستشوی بدون دردسری دارند. برای شستشوی آن‌ها کافی است زیپ آن را باز نموده و مواد داخل آن را با احتیاط خارج کرده و سپس با استفاده از مواد شوینده مناسب، اقدام به شستشو کنید. پس از خشک شدن رویه، مواد را داخل رویه گذاشته و زیپ آن را بسته و مجدداً مورد استفاده قرار دهید. شستن پشتی با شامپو فرش، بهترین گزینه می‌باشد.

  • ست پشتی با فرش

ست‌کردن فرش و پشتی کاشان، از مزایای دیگر رویه پشتی‌ها می‌باشد. پشتی با فرش ست، زیبایی منزلتان را دوچندان می‌کند. رویه پشتی کاشان مانند فرش های کلاریس می‌باشد. درصورتی‌که طرح خاصی از منظره، دوستان، مکان‌های دیدنی و غیره مدنظر دارید، می‌توانید طرح موردنظر را برای کارشناسان فروش نگین مشهد هلال ارسال کنید تا دراسرع‌وقت آن را برایتان تولید کنند و پس از تکمیل و بسته‌بندی به دست شما بزرگواران برسانند.

دیدگاهتان را بنویسید