اخبار و مقالات

رویه پشتی فرش

انواع رویه پشتی فرش

آشنایی با رویه پشتی فرش

فرش ماشینی ایرانی در ابعاد مختلف استاندارد و غیراستاندارد بافت می‌شود. سایز استاندارد فرش ماشینی شامل فرش 12 متری ماشینی، فرش 9 متری کاشان، فرش 6 متری ماشینی، قالیچه ماشینی، رویه پشتی کاشان و فرش پادری ماشینی می‌باشد. امکان بافت سایز سفارشی و سایز غیراستاندارد فرش ماشینی نیز به‌دلخواه مشتری و طبق سلیقه و اندازه موردنیاز او وجود دارد.

رویه پشتی‌؛ ممکن است از جنس فرش ماشینی، فرش کهنه‌نما، گلیم فرش، گبه ماشینی و غیره باشد. سایز استاندارد رویه پشتی ماشینی کاشان 100*0.5 یا به‌اصطلاح نیم در یک می‌باشد. رویه پشتی‌ها از نظر بافت، به دو نوع پشتی دستباف و پشتی ماشینی تقسیم می‌شوند. رویه پشتی فرش با مواد گوناگونی چون یونولیت و کلاف چوب، یونولیت فشرده شده و الیاف پر می‌شوند. قیمت پشتی ماشینی، به نوع مواد پر شده داخل آن‌ها و شانه و تراکم رویه پشتی فرش بستگی دارد.

رویه پشتی فرش نگین مشهد هلال، در طرح‌ها و رنگ‌های متفاوت و در تراکم‌های گوناگون بافت می‌شود. در حال حاضر طرح‌های پرفروش رویه پشتی فرش نگین مشهد هلال که برگرفته از طرح جدید فرش ماشینی شرکت نیز می‌باشند شامل پشتی ماشینی طرح افشان گل سرخ، پشتی مدل هالیدی، پشتی طرح شهیاد، پشتی طرح هیوا، پشتی طرح حریر مهتاب و غیره است.

پشتی رنگ روشن و پشتی رنگ کرم مورد استقبال تازه عروسان می‌باشد، با این وجود پشتی رنگ سرمه‌ای نیز در دسته پرفروش‌ترین رنگ‌های رویه پشتی کاشان قرار دارد. پشتی‌ها با توجه به طرح و نقشه آن، در مکان‌های متفاوت کاربرد دارند. از نقشه پشتی سنتی در سفره‌خانه‌ها، رویه پشتی جدید در منازل، ویلاها، آلاچیق و رستوران‌های مدرن استفاده می‌کنند.

فرش فرش مدرن کاشان خرید فرش 700 شانه

مزایای رویه پشتی فرش

  • شستن پشتی در منزل

پشتی فرش‌ها علاوه بر ایجاد حس راحتی که برای خریداران به ارمغان می‌آورند، شستشوی بدون دردسری دارند. برای شستشوی آن‌ها کافی است زیپ آن را باز نموده و مواد داخل آن را با احتیاط خارج کرده و سپس با استفاده از مواد شوینده مناسب، اقدام به شستشو کنید. پس از خشک شدن رویه، مواد را داخل رویه گذاشته و زیپ آن را بسته و مجدداً مورد استفاده قرار دهید. شستن پشتی با شامپو فرش، بهترین گزینه می‌باشد.

  • ست پشتی با فرش

ست‌کردن فرش و پشتی کاشان، از مزایای دیگر رویه پشتی‌ها می‌باشد. پشتی با فرش ست، زیبایی منزلتان را دوچندان می‌کند. رویه پشتی کاشان مانند فرش های کلاریس می‌باشد. درصورتی‌که طرح خاصی از منظره، دوستان، مکان‌های دیدنی و غیره مدنظر دارید، می‌توانید طرح موردنظر را برای کارشناسان فروش نگین مشهد هلال ارسال کنید تا دراسرع‌وقت آن را برایتان تولید کنند و پس از تکمیل و بسته‌بندی به دست شما بزرگواران برسانند.

رویه پشتی کاشان

یکی از ابعاد استاندارد فرش ماشینی کاشان، سایز 1*0.5 می‌باشد که به رویه پشتی معروف هستند. رویه پشتی فرش یا پشتی کاشان؛ از محصولات فانتزی می‌باشند که از قدیم‌الایام تا کنون مورداستفاده قرار می‌گرفته است. با مرور زمان و استفاده بیشتر از سرویس مبلمان استفاده از پشتی ماشینی کم‌رنگ‌تر شد، اما هنوز هم طرفداران خاص خود را دارد و در مکان‌های عمومی مختلفی مانند نمازخانه‌ها، مساجد، سفره‌خانه‌ها و غیره به کار می‌رود.

شهر کاشان یکی از بزرگ‌ترین و اولین تولیدکننده‌های فرش ماشینی، وینتیج ماشینی، گبه ماشینی، گلیم ماشینی و غیره می‌باشد؛ بنابراین برای پیداکردن رویه پشتی با مشخصات دلخواه خود، خرید رویه پشتی کاشان را فراموش نکنید!

شانه و تراکم رویه پشتی

رویه پشتی ماشینی با فرش ماشینی 12 متری تفاوتی ندارد؛ بنابراین شما می‌توانید باتوجه‌به نوع نیاز، شرایط اقتصادی و محل مورداستفاده اقدام به خرید پشتی 700 شانه، رویه ماشینی 1000 شانه، پشتی 1200 شانه کاشان و رویه 1500 شانه ماشینی کنید. امروزه پشتی ماشینی 700 شانه همانند فرش 700 شانه کاشان به پر فروش ترین محصولات ماشینی تبدیل شده است.

طرح پشتی کاشان

برای خرید پشتی ماشینی ابتدا باید به مکان مورداستفاده توجه کنید. چیدمان و نوع دکوراسیون در انتخاب پشتی ماشینی بسیار تأثیرگذار می‌باشد. طرح‌های پشتی ماشینی بسیار متنوع می‌باشد و هر دکوراسیون طرح موردنظر خود را می‌طلبد. پشتی طرح افشان، پشتی مدل ترنج دار، پشتی سنتی و غیره از طرح‌های پشتی کاشان می‌باشند که در شانه و تراکم‌های مختلف بافته می‌شوند.

قیمت پشتی

قیمت پشتی به عوامل گوناگونی بستگی دارد. شانه و تراکم حرف اول را در قیمت پشتی ماشینی می‌زند. عامل دیگر و تأثیرگذار، نوع موادی می‌باشد که داخل رویه پشتی با آن پر شده و تشکیل پشتی کامل را داده است. جنس مواد تشکیل‌دهنده پشتی متفاوت است و مسلماً هر چه جنس مواد مصرفی بهتر باشد، قیمت آن نیز بالاتر خواهد رفت.

تولید پشتی فرش

رویه پشتی‌ها به‌صورت کناره کار فرش ماشینی 9 متری بافته می‌شوند. عرض دستگاه بافندگی فرش ماشینی 3 متر و عرض فرش 3.5*2.5 کاشان، 2.5 می‌باشد؛ بنابراین برای پر کردن نیم متر فضای خالی، به تولید پشتی فرش می‌پردازند.

رویه پشتی‌ها علاوه بر طرح هماهنگی که با فرش ماشینی دارند و باعث زیبایی بخشیدن به محیط می‌شوند، شستشوی آسانی نیز دارند. زیپ پشت رویه ماشینی، امکان تخلیه مواد درون خود را بدون کوچک‌ترین دشواری به شما می‌دهد. پس از خروج مواد پشتی می‌توانید نسبت به شستشوی آن اقدام کنید و پس از خشک شدن دوباره، مواد را داخل رویه قرار داده و به‌عنوان پشتی مورداستفاده قرار دهید.

پشتی زمینه سرمه ای

پشتی فرش

پشتی مناسب مکان عمومی

از رویه طرح سنتی، رویه گبه ماشینی و رویه گلیم برای سفره‌خانه‌ها استفاده می‌شود. طرح‌های سجاده‌ای و ترنج دار اصولاً به‌عنوان پشتی نمازخانه‌ها انتخاب و خریداری می‌شود. از آن جا که سفره‌خانه‌ها و نمازخانه‌ها جزء مکان‌های پر رفت‌وآمد محسوب می‌شود، در نتیجه سعی کنید از پشتی با شانه و تراکم پائین‌تر استفاده کنید. استفاده از پشتی ماشینی با شانه و تراکم پائین علاوه بر قیمت پائین و به‌صرفه برای این اماکن، بافتی نرم‌تر، عمری طولانی‌تر و نیاز به مراقبت کمتری خواهد داشت.

جنس پشتی کاشان

جنس رویه پشتی‌ها مانند هر وسیله دیگری متفاوت است. بهترین جنس رویه پشتی، رویه پشتی اکریلیک می‌باشد که با وجود استفاده و شستشوی مداوم باز هم تا سالیان سال برای شما همان جذابیت و کیفیت اولیه را خواهد داشت.

خرید اینترنتی رویه

خرید اینترنتی رویه پشتی کاشان فرصت مناسبی را برای ست کردن فرش ماشینی با رویه طرح خود را برای شما فراهم کرده است. شما متقاضیان عزیز می‌توانید برای خرید فرش ماشینی به‌صورت قسطی، بدون نیاز به ضامن و پیش‌پرداخت به سایت neginhelal.com مراجعه نمایید و از مزایای خرید اینترنی فرش ماشینی کاشان بهره‌مند شوید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *