اخبار و مقالات

نکاتی ضروری در خرید فرش

نکات مهم در انتخاب فرش

راهنمای جامع خرید فرش ماشینی با کیفیت

از نکات مهمی که باید هنگام خرید فرش ماشینی مدنظر قرار دهید این است که فرش موردنظر را برای چه مکانی انتخاب می‌کنید. فرش را باید متناسب با نوع کاربری مکان موردنظر انتخاب کرد. کاربری مکان موردنظر می‌تواند متنوع باشد. در ادامه نکات ضروری در خرید فرش؛ به همراه توضیحاتی مختصر در مورد نحوه انتخاب فرش باتوجه‌به کاربری مکان‌های یاد شده را ارائه خواهیم کرد.

فرشی که برای اتاق پذیرایی انتخاب می‌کنید، با فرشی برای مکان‌هایی نظیر سالن اجتماعات و جلسات رسمی یا فرشی که در اتاق‌خواب کودک پهن می‌شود متفاوت است. معمولاً برای مکان‌هایی نظیر سالن اجتماعات و جلسات رسمی از فرش تیره‌رنگ نظیر دلفینی، نسکافه‌ای و سرمه‌ای استفاده می‌شود. همچنین از فرش تک‌رنگ و با طراحی ساده نیز می‌توان استفاده نمود.

خرید فرش اتاق پذیرایی

برای خرید فرش اتاق پذیرایی نیز باید به یک سری نکات توجه کنیم. اول از هر چیز باید به این نکته توجه کنیم که دکوراسیون اتاق پذیرایی به چه سبکی است و باتوجه‌به سبک دکوراسیون، فرش موردنظر را انتخاب کنیم. دکوراسیون منزل دارای انواع سبک‌های مختلف نظیر سنتی، مدرن، فرانسوی، روستیک و غیره می‌باشد. معمولاً برای دکوراسیون سنتی، از طرح‌های با گل‌های ریز و برای دکوراسیون مدرن و کلاسیک از طرح‌های خلوت و ساده استفاده می‌شود.

نکاتی در مورد خرید فرش اتاق کودک

در این قسمت از مقاله، به نکاتی که هنگام خرید فرش اتاق کودک باید رعایت کرد می‌پردازیم. هنگام انتخاب فرش برای اتاق‌خواب کودک، معمولاً از فرش‌های عروسکی و کارتنی خریداری می‌شود. برای اتاق‌خواب کودک پسر از فرش اتاق کودک پسرانه با رنگ‌های آبی و نقره‌ای و برای اتاق‌خواب کودک دختر، از فرش اتاق کودک دخترانه با رنگ‌های صورتی و قرمز می‌توان استفاده کرد.

علاوه بر توجه به طرح فرش، به دلیل حساس بودن پوست کودکان باید به جنس نخ فرش ماشینی اتاق کودک نیز توجه شود و فرشی انتخاب شود که فاقد پرزدهی و ضد حساسیت و دارای نرمی و لطافت باشد. هنگام انتخاب فرش باید به جنسیت کودک نیز توجه شود. رنگ فرش مورداستفاده در اتاق کودک از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، چراکه می‌تواند در روحیات کودکان شما تأثیر بگذارد. پس باید در انتخاب رنگ فرش اتاق کودک دقت فراوانی به عمل آورد.

فرش اکریلیک، فرش با دوام و درجه یک

اگر به دنبال فرشی با کیفیت بالا هستید و طول عمر فرش ماشینی برای شما مهم است و می‌خواهید طی سال‌های متوالی از فرشی که خریداری می‌کنید استفاده کنید، باید به جنس فرش توجه کنید. فرشی که خریداری می‌کنید باید دارای نخ تمام اکریلیک و با کیفیت باشد. در حال حاضر فرش‌های درجه‌یک با نخ‌های صددرصد اکریلیک بافته می‌شود. فرش بافته شده با نخ‌های صددرصد اکریلیک، از مزایای بیشتری نسبت به دیگر فرش‌های بافته شده با نخ‌های موجود در بازار برخوردار است.

از ویژگی‌های نخ اکریلیک این است که نسبت به نخ‌های دیگر خیلی دیرتر فرسوده می‌شود، به‌طوری‌که می‌توانید طی سالیان متوالی از آن استفاده کنید. فرش‌های بافته شده با نخ‌های صددرصد اکریلیک به دلیل شباهتی که نخ‌های به‌کاررفته در این فرش‌ها به پشم دارد، پشم مصنوعی نیز نامیده می‌شود. فرش اکریلیک دارای مقاومت بیشتری نسبت به فرش‌های بافته شده با سایر نخ‌ها در برابر نور آفتاب است. علاوه‌برآن بعد از شست و شوی فرش ماشینی، ابعاد فرش ماشینی نیز بدون تغییر باقی می‌ماند.

در هنگام خرید فرش ماشینی به این نکته نیز توجه کنید که فرشی که خریداری می‌کنید، دارای نشان استاندارد باشد. البته توجه داشته باشید که علاوه بر علامت استاندارد فرش، شماره ثبت نیز باید پایین علامت استاندارد قابل رویت باشد. شما می‌توانید با استفاده از شماره ثبت، از سایت اینترنتی اداره استاندارد استعلام گرفته و از استاندارد بودن فرش موردنظر اطمینان حاصل نمایید.

تفاوت فرش های ماشینی از نظر شانه و تراکم

هرچه شانه و تراکم فرش بیشتر می‌شود، ظرافت و زیبایی آن نیز بیشتر است. پس اگر در انتخاب فرش به دنبال فرش با ظرافت و زیبایی بیشتر هستید، بهترین انتخاب فرش ها 1200 شانه و 1500 شانه هستند. در صورتی که به دنبال فرش با خاب بیشتر هستید، فرش 700 شانه و 1000 شانه بهترین انتخاب هستند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *