اخبار و مقالات

انتخاب فرش مناسب

انتخاب فرش مناسب

نحوه ی انتخاب فرش خانگی چیست؟

در این مقاله سعی به این است که راهکار و روش هایی جهت انتخاب فرش مناسب برای منزلتان ارائه شود. حین خرید فرش خیلی از مشتریان عزیز با این پرسش مواجه می شوند که چه فرشی به دکوراسیون منزلمان می آید که هم از لحاظ رنگ بندی و هم از لحاظ دوام به صرفه باشد. پس با ما همراه باشید…

1- اولین قدم برای تهیه فرش مناسب این است که کاربرد و استفاده از اتاقی که قرار است فرش در آن انداخته شود را مد نظر قرار دهیم.

انتخاب فرش برای پذیرایی

برای مثال فرشی که در اتاق پذیرایی انداخته می شود به دلیل رفت و آمد زیاد باید قابلیت پا خوردن و دوام بالایی داشته باشد از طرفی چون این فرش در مکانی پهن می شود که میهمانان آن را می بینند باید به لحاظ رنگ بندی به دکوراسیون منزل بیاید. همچنین فرشی که در اتاق پذیرایی انداخته می شود باید مقاوم دربرابر نور خورشید و گرد و غبار باشد.

انتخاب فرش برای اتاق خواب

فرشی که در اتاق خواب انداخته می شود به دلیل اینکه دور از توجه میهمانان است، بهتر است جنس لطیفی داشته باشد و رنگ های روشن در آن به کار رفته باشد زیرا این اتاق چندان پر رفت و آمد نیست.

2- دومین قدم انتخاب فرش مناسب برای دکوراسیون منزل:

 توجه به سبک زندگی در انتخاب نوع فرش اهمیت بالایی دارد مثلا اگر کودک تازه متولد شده یا خانواده پر جمعیتی دارید یا شغلتان به نحوی است که هر روز اختمال کثیف شدن لباسهایتان را می دهید، بهتر است فرشی انتخاب کنید که نقوش بالا و رنگ تیره داشته باشد تا کثیفی نمایان نشود ویا مجبور نباشید که فرش را بیش از یکبار در سال به قالیشویی تحویل دهید.

اما اگر سبک زندیگیتان به گونه ای است که عادت به رفت و آمد و شلوغی ندارید همچنین در خانواده ای کم جمعیت هستید، بهتر است فرشی انتخاب کرده با زمینه ای روشن و نقش و نگار کم

3- توجه به محل زندگیتان!

متاسفانه به این نکته کم تر توجه می شود ولی این نکته در دوام و قوام فرش از اهمیت بالایی برخوردار است. مثلا اگر منزلتان در شهری شلوغ است مثل تهران یا کلان شهر های دیگر، بهتر است از فرش با زمینه روشن خوداری شود زیرا به دلیل آلودگی هوا این ذرات به رنگ کرم فرش تاثیر می گذارد، این ذرات ابتدا در هوای معلق می ماند و سپس به روی فرش ته نشین می شود. همچنین اگر در خانه های آپارتمانی زندگی می کنید برای شست و شوی فرش مشکلات حمل و نقل فرش را در نظر بگیرید پس اگر در شهری زندگی می کنید که شاخصه های آلودگی هوا بالاست از فرش با رنگ تیره با نقوش بالا استفاده شود  که اگر این ذرات با فرش برخورد داشته باشد چیز زیادی به نظر نرسد در غیر این صورت می توان از رنگ های روشن با نقوش کم استفاده کرد.

فرش های پشمی قابلیت ماندگاری بالایی دارد و در برابر عوامل محیطی مقاوم می باشد اما باید به این نکته توجه داشت که گرد و غبار به سختی از آنها جدا می شود.

نکته آخر این است که دکوراسیون منزل نقش مهمی در انتخاب طرح و رنگ فرش دارد هر رنگی برای هر دکوراسیونی مناسب نیست. بهتر این روش این است که فرشی که انتخاب می کنیم تناسب رنگی با مبلمان منزل و پرده ها داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *