اخبار و مقالات

رنگ پس دادن فرش ماشینی

علت رنگ دادن فرش و جلوگیری از آن

علت رنگ پس دادن فرش ماشینی

هنر فرش‌بافی در ایران از زمان‌های قدیم جایگاه ویژه‌ای داشته است. علت رنگ پس دادن فرش ماشینی؛ نخ تار فرش ماشینی و جنس فرش می‌باشد. بافتن فرش پشمی دستباف و فرش پشمی ماشینی کاشان در صورت خوب رنگرزی شدن پشم و استفاده از پشم با کیفیت مانعی ندارد، در غیر این صورت باعث رنگ دادن فرش دستباف و رنگ پس دادن فرش ماشینی خواهد شد.

جلوگیری از رنگ دادن فرش بعد از شستن

در صورتی که شستن فرش در خانه را انتخاب می‌کنید، برای جلوگیری از رنگ دادن فرش ماشینی نکات زیر را رعایت کنید. این نکته را در نظر داشته باشید که عدم اطلاعات کافی در مورد شست و شوی فرش در منزل، می‌تواند دلیل دیگر تغییر دادن رنگ فرش ماشینی باشد. هم چنین استفاده از مواد شوینده با کیفیت، در ثبات رنگ فرش ماشینی تأثیر زیادی دارد.

  • برای شروع شستن صحیح فرش و اطمینان از ثبات رنگ فرش ماشینی، ابتدا یک قسمت کوچک و دور از دید و دسترس فرش را بشویید.
  • یک اسفنج نرم را به آب گرم و ولرم آغشته کرده و روی قسمتی از فرش کشیده، ثبات رنگ فرش یا خلاف آن در عرض چند دقیقه نمایان می‌شود.

از بین بردن رنگ دادن فرش

اگر فرش شما دارای رنگ روشن می‌باشد و قسمت کرم رنگ یا سفید آن تغییر رنگ داده است، این محلول به شما کمک می‌کند تا به حالت بی‌رنگ و خنثی قبل بازگردند. محلول ماست ترش (به دلیل چربی کمتری که نسبت به ماست شیرین دارد) و هیدرو سولفیت را در محل موردنظر گذاشته و اجازه دهید مدتی روی فرش بماند. پس از مدتی که محلول به طور کامل خشک شد، با استفاده از یک وسیله مناسب مانند کاردک یا سنگ‌پا می‌توانید شروع به تراشیدن آن کنید.

رفع زردی فرش بعد از شستن

جهت رفع مشکل زردی فرش بعد از شستشو، محلول خانگی و سنتی آب و نمک و سرکه سفید به شما پیشنهاد می‌شود. نسبت سرکه و نمک باید با یکدیگر برابر باشد و می‌توانید به‌جای نمک، از جوش شیرین نیز استفاده کنید. بخش‌هایی از فرش که زرد شده است را به محلول موردنظر آغشته کنید و سپس با استفاده از یک پارچه تمیز، اقدام به شستشوی فرش خود نمایید.

کلام آخر

اگر فرش شما دچار زردی روی فرش، تغییر رنگ فرش ماشینی، رنگ پس دادن فرش ماشینی و مشکلاتی ازاین‌قبیل شد، بهتر است به‌هیچ‌وجه به آن دست نزنید و آن را به یک قالیشویی معتبر بسپارید. محصولات نگین مشهد هلال با 36 ماه ضمانت محصول و نشان ثبت شده استاندارد، خریدی مطمئن برای شما مشتریان عزیز می‌باشد و خدمات پس از فروش را نیز شامل می‌شود.

اسپری لکه بر فرش
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *