اخبار و مقالات

درجه بندی فرش ماشینی

درجه فرش ماشینی

فرش ماشینی ایرانی همانگونه که انواع مختلفی دارد از درجه بندی متفاوتی نیز برخوردار می باشد. رتبه بندی فرش ماشینی کاشان بعد از مرحله آهار و تکمیل فرش ماشینی انجام می گیرد. فرش های ماشینی کاشان به چند نوع: فرش ماشینی درجه یک، فرش درجه یک ونیم، فرش ماشینی درجه دو، فرش درجه سه و… تقسیم می شوند.

مشخصات فرش ماشینی درجه یک

در درجه یک بودن فرش ماشینی عوامل زیادی مؤثر هستند مانند دستگاه تولید فرش ماشینی، شانه و تراکم فرش ماشینی، وزن فرش ماشینی، الیاف مورد استفاده در فرش و … بستگی دارد. فرش درجه یک کاشان با قیمت بیشتری عرضه می شود و در آن از الیاف آکریلیک هیت ست شده استفاده می شود و با استفاده از دستگاه های مدرن و بروز دنیا با طرح و نقشی زیبا بافت می شود.

برند فرش ماشینی ایرانی در نوع درجه فرش تأثیر می گذارد.

فرش درجه یک ونیم

فرش درجه یک ونیم از نظر نقشه و نرم بودن فرش ماشینی زیر دست با فرش درجه یک  کاشان شباهت دارد. تفاوت عمده ای که فرش درجه یک ونیم با فرش ممتاز کاشان دارد در مورد اشتباهات طراحی در آن ها می باشد.

فرش ماشینی درجه دو

فرش درجه دو ماشینی ممکن است از پلی استر و دیگر الیاف پلاستیک موجود در بازار بافته شده باشد. داشتن نخ اضافی، یکنواخت نبودن ارتفاع سطح فرش ماشینی، ایرادهایی در قسمت زیگزاگ و ریشه فرش ماشینی از معایب فرش ماشینی درجه دو می باشند.

فرش درجه سه

در فرش ماشینی درجه سه وصله و پینه وجود دارد. خاب پائین، تیغ خوردگی کم و نامنظم، پرزدهی زیاد، استفاده از الیاف نامرغوب در فرش، اشکالاتی در قسمت پشت فرش و زیگزاگ و ریشه فرش ماشینی، از دیگر ویژگی های فرش درجه سه ماشینی می باشد.

خرید فرش ماشینی درجه یک

برای خرید مطمئن فرش درجه یک کاشان تا حدالامکان از فروشگاه های معتبر اقدام به خرید کنید. تمامی محصولات نگین مشهد هلال، محصولات صادراتی ایران و فرش مرغوب ماشینی می باشند که با بهترین کیفیت فرش کاشان و بهترین برند فرش ماشینی در ایران و با قیمت درب کارخانه به مشتریان عزیز عرضه می شود.

نکته:

بسیاری از افراد سودجو فرش درجه یک ونیم، فرش درجه دو، فرش درجه 3 و… را به عنوان فرش درجه یک کاشان و فرش ماشینی مرغوب ایرانی به متقاضی عرضه می کنند و از آن جایی که قیمت فرش درجه یک ماشینی بیشتر می باشد، در قبال کیفیت پائین تر قیمت زیادتری از مشتری دریافت می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *