اخبار و مقالات

درجه بندی فرش ماشینی

درجه فرش ماشینی

فرش ماشینی ایرانی همان گونه که انواع مختلفی دارد، از درجه‌بندی متفاوتی نیز برخوردار می‌باشد. رتبه‌بندی فرش ماشینی کاشان، بعد از مرحله آهار و تکمیل فرش ماشینی انجام می‌گیرد. فرش‌های ماشینی کاشان به چند نوع فرش ماشینی درجه‌یک، فرش درجه‌یک ونیم، فرش ماشینی درجه‌دو، فرش درجه سه و غیره تقسیم می‌شوند.

مشخصات فرش ماشینی درجه یک

در درجه‌یک بودن فرش ماشینی عوامل زیادی مانند دستگاه تولید فرش ماشینی، شانه و تراکم فرش ماشینی، وزن فرش ماشینی، الیاف مورداستفاده در فرش و غیره مؤثر است. فرش درجه‌یک کاشان با قیمت بیشتری عرضه می‌شود و در آن از الیاف اکریلیک هیت ست شده استفاده می‌شود و با استفاده از دستگاه‌های مدرن و بروز دنیا، با طرح و نقشی زیبا بافت می‌شود. برند فرش ماشینی ایرانی نیز در نوع درجه فرش تأثیر می‌گذارد.

فرش درجه یک و نیم

فرش درجه یک و نیم از نظر نقشه و نرم بودن فرش ماشینی زیر دست با فرش درجه‌یک کاشان شباهت دارد. تفاوت عمده‌ای که فرش درجه یک و نیم با فرش ممتاز کاشان دارد، در مورد اشتباهات طراحی در آن‌ها می‌باشد.

فرش ماشینی درجه دو

فرش درجه‌دو ماشینی ممکن است از پلی‌استر و دیگر الیاف پلاستیک موجود در بازار بافته شده باشد. داشتن نخ اضافی، یکنواخت نبودن ارتفاع سطح فرش ماشینی، ایرادهایی در قسمت زیگزاگ و ریشه فرش ماشینی از معایب فرش ماشینی درجه‌دو می‌باشند.

فرش درجه سه

در فرش ماشینی درجه سه وصله و پینه وجود دارد. خاب پائین، تیغ خوردگی کم و نامنظم، پرزدهی زیاد، استفاده از الیاف نامرغوب در فرش، اشکالاتی در قسمت پشت فرش و زیگزاگ و ریشه فرش ماشینی از دیگر ویژگی‌های فرش درجه سه ماشینی می‌باشد.

خرید فرش ماشینی درجه یک

جهت خرید مطمئن فرش درجه‌یک کاشان، حتی‌الامکان از فروشگاه‌های معتبر اقدام به خرید کنید. تمامی محصولات نگین مشهد هلال، محصولات صادراتی ایران و فرش مرغوب ماشینی می‌باشند که با بهترین کیفیت فرش کاشان و بهترین برند فرش ماشینی در ایران و با قیمت درب کارخانه به مشتریان عزیز عرضه می‌شود.

راهنمای خرید فرش ماشینی درجه یک اصل به قیمت روز

بسیاری از افراد سودجو فرش درجه یک و نیم، فرش درجه‌دو، فرش درجه 3 و غیره را به‌عنوان فرش کاشان و فرش ماشینی مرغوب ایرانی به متقاضی عرضه می‌کنند و از آن جایی که قیمت فرش درجه‌یک ماشینی بیشتر می‌باشد، در قبال کیفیت پائین‌تر قیمت زیادتری از مشتری دریافت می‌کنند. هنگام خرید فرش حتماً به این نکته و درجه بندی فرش ماشینی؛ توجه فرمایید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *