اخبار و مقالات

تابلو فرش ماشینی

تابلو فرش ماشینی

تابلو فرش

تابلو فرش ها مانند فرش ها از دو نوع تابلو فرش دستباف و تابلو فرش ماشینی می باشند. تابلو فرش ها در تراکم های 700 شانه، 1000 شانه، تابلو فرش 1200 شانه ماشینی و 1500 شانه و در اندازه های، تابلو فرش 70*50، 100*50 و 100*70 بافته می شود. تابلو فرش ها علاوه برفرش ها و وسایل دیگر زیبایی چشمگیری به دکوراسیون منزل می بخشند. تابلو فرش ها ممکن است طرح منظره، سلبریتی ها، اماکن، مشاهیر قدیمی و آیه های قرآنی باشد.

تابلو فرش های کلاریس نوع دیگر تابلو فرش ماشینی می باشد. بدین صورت که عکس مورد نظر متقاضی روی آن چاپ می شود و یا رنگ به ریشه فرش ماشینی تزریق می شود.

تابلو فرش های کلاریس دارای تنوع رنگ بیشتری نسبت به تابلو فرش ماشینی و تابلو فرش دستباف می باشند به همین دلیلی برای چاپ تابلو فرش چهره و اشخاص بیشتر از تابلو فرش کلاریس استفاده می کنند.

روش شستشوی تابلو فرش

کاربرد تابلو فرش ها با توجه به طرح تابلو و سلیقه افراد متفاوت است. زیبایی که تابلو فرش ها به منزل می بخشند بسیار است اما تمیز نگه داشتن و مراقبت از آن ها امری دشوار است.

1- در وهله اول باید از کثیف شدن تابلو فرش جلوگیری کنید اما در صورت نیاز می توانید آن را به قالیشویی معتبر سپرده و یا با دانستن نکاتی شستن تابلو فرش در منزل را آغاز کنید.

2- برای شروع عملیات شستشوی تابلو فرش در منزل باید قاب را از تابلو فرش جدا کنید، مراقب باشید تا این کار به فرش آسیب نزند.

3- قبل از شستن تابلو فرش باید گرد و غبار آن گرفته شود تا  هنگام شستشو آلودگی ها به داخل بافت تابلو فرش نفوذ نکند.

4- در نظر داشته باشید در هنگام شستشوی تابلو فرش ممکن است تابلو فرش به اصطلاح رنگ پس بدهد پس باید قبل از عملیات شستشو از این بابت اطمینان حاصل نمائید.

5- برای شستن تابلو فرش باید از اسفنج نرم استفاده نمود و استفاده از برس های زبر ممنوع می باشد زیرا ممکن است آسیب های جبران ناپذیری به تابلو فرش وارد نماید.

6- تابلو فرش را با آب سرد بشوئید زیرا امکان ادغام و ترکیب شدن رنگ ها با آب سرد کمتر می باشد.

7- برای خشک کردن تابلو فرش ها نباید آن ها را آویزان کنید زیرا باعث تغییر شکل تابلو فرش و آسیب به بافت آن می شود.

8- تابلو فرش ها باید دور از نور خورشید و محل مرطوب نگهداری شود زیرا نور خورشید به اصطلاح باعث کم جان شدن و تغییر رنگ تابلو فرش و رطوبت باعث پوسیده شدن آن می شود.

نکته

1- تابلو فرش های ابریشمی زیبایی دو چندانی دارند و از این جهت مراقبت و طریقه شستن تابلو فرش ابریشمی دشوار تر از انواع دیگر تابلو فرش ها می باشد.

2- طرز شستن تابلو فرش دستباف نیز مهارت و نکات منحصر به فرد خود را دارد.

3- قیمت تابلو فرش ها به اندازه آن ها، شانه و تراکم تابلو فرش ماشینی و نوع الیاف بافته شده در آن ها بستگی دارد.

4- قیمت شستشوی تابلو فرش در قالیشویی با توجه به ارزش تابلو فرش و اندازه آن محسوب می شود.

کلام آخر

جنس تابلو فرش های ماشینی نگین مشهد هلال از آکریلیک هیت ست شده می باشد که در شستشو هیچ تغییری نمی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *