اخبار و مقالات

انواع تابلو فرش ماشینی

خرید تابلو فرش نگین مشهد

آشنایی با تابلو فرش سه بعدی

تابلو فرش های ماشینی دارای چندین نوع است. یکی از انواع تابلو فرش، تابلو فرش سه بعدی است. تابلو فرش سه بعدی از نمونه کار هایی است که امروزه در بسیاری از منازل، خصوصا در اتاق های پذیرایی مورد استفاده قرار می گیرد.

تابلو فرش های سه بعدی از نمونه کارهایی است که مورد استقبال بسیاری از کسانی است که در طراحی دکوراسیون خود از سبک های امروزی استفاده می کنند.

تابلو فرش های سه بعدی در تصاویر مختلفی نظیر کوچه باغ، گل های رنگارنگ ، و… تولید می شود. و هر شخص یا خانواده ای با توجه به سلیقه و علاقه ی خود از آن ها انتخاب می کنند.

تابلو فرش های سه بعدی به دلیل جلب توجه بیشتر آن نسبت به فرش های پهن شده در اتاق های پذیرایی و اتاق های خواب، با بهترین و با کیفیت ترین نخ ها تولید می شود. و دستگاه هایی که به وسیله آن تصاویر بافته می شود از شانه و تراکم بالا تری برخوردار است. چراکه هر چه شانه و تراکم فرش بالا تر باشد کیفیت و زیبایی فرش ها نیز بیشتر می شود.

شاید بسیاری از اشخاص با خود این گونه تصور کنند که در تابلو فرش های تولید شده، شانه و تراکم فرش جهت با کیفیت شدن تابلو های فرش اهمیت بالایی دارد ولی چون مانند فرش های پهن شده در کف اتاق که به صورت مداوم اعضای خانواده از روی فرش رفت و آمد دارند، از آن استفاده ی فیزیکی نمی شود، و بیشتر مورد نظاره ی اشخاص قرار می گیرد، جنس نخ برای آنان از اهمیت بالایی برخوردار نیست.

در حالی که باید به جنس نخ به کار رفته در تابلو فرش های خریداری شده نیز توجه زیادی شود. و باید تلاش کنید تا از تابلو فرش هایی خریداری کنید که با بهترین و با کیفیت ترین نخ ها تولید شده باشد.

در کنار نخ های صد در صد اکریلیک که از آن در تولید فرش و تابلو فرش استفاده می شود، گونه ای از نخ هایی نیز در مجموعه های تولیدی نخ تولید می شود که در آن از درصدی مواد اکریلیک و درصدی از مواد پلی استر استفاده می شود. که تفاوت آن چنانی با نخ های صد در صد اکریلیک ندارد.

دلیل این که در متن این مقاله گفته شد باید تلاش کنید تا تابلو فرش هایی که خریداری می کنید از بهترین و با کیفیت ترین جنس نخ باشد. و جنس نخ صد در صد اکریلیک باشد این است که تابلو فرش های خریداری شده و مورد استفاده قرار داده شده در منازل و اتاق های پذیرایی به مرور زمان گرد و غبار بر روی آن می نشیند. و به ناچار با استفاده از روش های صحیح می بایست فرش را از تابلو باز کرده و شست و شو نمایید.

اگر جنس نخ مورد استفاده در آن دارای مواد پلی استر باشد، پس از شست و شو شاهد یک سری تغییراتی در شکل ظاهری آن خواهید بود.

مواد پلی استر به کار رفته در این نخ ها به گونه ای است که پس از شست و شو سفت می شود و آن شکل اولیه تصویر دوچار تغییراتی می شود. که مورد پسند اشخاص نخواهد بود. و از این رو توصیه می شود در انتخاب خود دقت فراوانی به عمل آورید. و با آگاهی کامل خرید کنید.

آشنایی با تابلو فرش ساده

یکی دیگر از انواع تابلو فرش ها، تابلو فرش ساده است.

تابلو فرش های ساده نیز همانند فرش های سه بعدی است. و مراحل بافت و جنس نخ آن نیز همانند فرش های سه بعدی جدید است. و تنها تفاوتی که با فرش های سه بعدی زیبا دارد، نحوه بافت آن است. که باعث ایجاد خطای دید در اشخاص می شود.

در گذشته برای خرید تابلو فرش اشخاص باید وقت زیادی صرف کرده و با جست و جوی فراوان در بازار های مختلف یک طرحی را انتخاب می کردند.

اما پیشرفت تکنولوژی و به روی کار آمدن دستگاه های بافندگی صنعتی پیشرفته، خرید تابلو فرش های ماشینی کاری بسیار آسان شد. به گونه ای که اگر شخصی اراده کند و طرحی را در ذهن بیاورد طراحان می توانند به روی نقشه آورده و طرح دلخواه آن شخص در زمانی بسیار کوتاه بافته شود.

برای مثال اگر شخصی بخواهد تصویر فرزند خود را در تابلو فرش ایجاد کند. فقط کافی است تصویر مورد نظر را به یکی از شرکت های بافندگی معتبر فرش ماشینی ارائه کند، و شرکت مورد نظر با به روز ترین و پیشرفته ترین دستگاه ها می تواند تصویر مورد نظر را با بهترین کیفیت و در زمانی بسیار کوتاه تصویر مورد نظر را در تابلو فرش ماشینی ایجاد کند.

آشنایی با تابلو فرش دستباف

از انواع دیگر از تابلو فرش ها، تابلو فرش های دستباف می باشد.

تابلو فرش های دستباف، بر گرفته از هنر دست می باشد. و دستگاه های تولیدی نقشی در تولید آن ندارد. و جنس نخ آن در بیشتر تابلو فرش ها از نخ ابریشم است. و ظرافت و زیبایی بی نظیر و فوق العاده ای نسبت به تابلو فرش های تولید شده با دستگاه های صنعتی است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *