اخبار و مقالات

آشنایی با تابلو فرش سه بعدی

خرید تابلو فرش نگین مشهد

تابلو فرش ماشینی دارای چندین نوع می‌باشند و یکی از انواع تابلوفرش‌ها، تابلوفرش سه‌بعدی است. تابلوفرش سه‌بعدی از نمونه کارهایی است که امروزه در بسیاری از منازل، خصوصاً در اتاق‌های پذیرایی مورداستفاده قرار می‌گیرد. تابلوفرش‌های سه‌بعدی مورد استقبال بسیاری از کسانی است که در طراحی دکوراسیون خود، از سبک‌های امروزی استفاده می‌کنند.

تابلوفرش‌های سه‌بعدی در تصاویر مختلفی نظیر کوچه باغ، گل‌های رنگارنگ و غیره تولید می‌شود و هر شخص یا خانواده‌ای با توجه به سلیقه و علاقه خود از آن‌ها استفاده می‌کنند. تابلوفرش‌های سه‌بعدی به دلیل جلب‌توجه بیشتر آن نسبت به فرش‌های پهن شده در اتاق‌های پذیرایی و اتاق‌های خواب، با بهترین و باکیفیت‌ترین نخ‌ها تولید می‌شود. دستگاه‌هایی که به وسیله آن تصاویر بافته می‌شود از شانه و تراکم بالاتری برخوردار است، چراکه هر چه شانه و تراکم فرش بالاتر باشد کیفیت و زیبایی فرش‌ها نیز بیشتر می‌شود.

اهمیت انتخاب تابلوفرش با کیفیت و جنس نخ بکار رفته در آن

شاید بسیاری از اشخاص با خود این‌گونه تصور کنند که در تابلوفرش‌های تولید شده، شانه و تراکم فرش جهت با کیفیت شدن تابلوهای فرش اهمیت بالایی دارد نه جنس نخ. دلیل آنها هم این است که از تابلوفرش مانند فرش‌های پهن شده در کف اتاق که به‌صورت مداوم اعضای خانواده از روی آن رفت‌وآمد دارند، استفاده فیزیکی نمی‌شود و بیشتر مورد نظاره اشخاص قرار می‌گیرد.

نکته اینجاست که باید به جنس نخ به‌کاررفته در تابلوفرش‌های خریداری شده نیز توجه زیادی شود و باید تلاش کنید تابلوفرش‌هایی خریداری کنید که با بهترین و باکیفیت‌ترین نخ‌ها تولید شده باشند. در کنار نخ‌های صددرصد اکریلیک که از آن در تولید فرش و تابلوفرش استفاده می‌شود، گونه‌ای از نخ‌هایی نیز در مجموعه‌های تولیدی نخ تولید می‌شود که در آن از درصدی مواد اکریلیک و درصدی از مواد پلی‌استر استفاده می‌شود. این نخ‌ها تفاوت آن‌چنانی با نخ‌های صددرصد اکریلیک ندارد.

همان‌طور که گفته شد، باید تلاش کنید تابلوفرش‌هایی خریداری کنید که از بهترین و باکیفیت‌ترین جنس نخ باشد و جنس نخ آن صددرصد اکریلیک باشد. اهمیت این امر به این دلیل است که به‌مرورزمان، بر روی تابلوفرش‌های خریداری شده و مورداستفاده در منازل و اتاق‌های پذیرایی گردوغبار می‌نشیند و به‌ناچار با استفاده از روش‌های صحیح می‌بایست فرش را از تابلو باز کرده و بشویید.

اگر جنس نخ مورداستفاده در تابلوفرش دارای مواد پلی‌استر باشد، پس از شست‌وشو شاهد یک سری تغییرات در شکل ظاهری آن خواهید بود. مواد پلی‌استر به‌کاررفته در این نخ‌ها به‌گونه‌ای است که پس از شست‌وشو سفت می‌شود و آن شکل اولیه تصویر دچار تغییراتی می‌شود که موردپسند اشخاص نخواهد بود. از این رو توصیه می‌شود در انتخاب خود دقت فراوانی به عمل آورید و با آگاهی کامل خرید کنید.

آشنایی با تابلو فرش ساده

یکی دیگر از انواع تابلوفرش‌؛ تابلوفرش ساده است. تابلوفرش‌های ساده نیز همانند فرش‌های سه‌بعدی است و مراحل بافت و جنس نخ آن نیز همانند فرش‌های سه‌بعدی جدید است. تنها تفاوتی که تابلوفرش ساده با فرش‌های سه‌بعدی زیبا دارد، نحوه بافت آن است که باعث ایجاد خطای دید در اشخاص می‌شود.

در گذشته اشخاص برای خرید تابلوفرش باید وقت زیادی صرف کرده و با جست‌وجوی فراوان در بازارهای مختلف، طرحی را انتخاب می‌کردند. اما پیشرفت تکنولوژی و به روی کار آمدن دستگاه‌های بافندگی صنعتی پیشرفته، خرید تابلوفرش‌های ماشینی کاری بسیار آسان شد. به‌گونه‌ای که اگر شخصی اراده کند و طرحی را در ذهن داشته باشد، طراحان می‌توانند آن را به روی نقشه آورده و طرح دلخواه آن شخص در زمانی بسیار کوتاه بافته شود.

برای مثال اگر شخصی بخواهد تصویر فرزند خود را در تابلوفرش ایجاد کند، کافی است تصویر موردنظر را به یکی از شرکت‌های بافندگی معتبر فرش ماشینی ارائه کند. شرکت موردنظر با به‌روزترین و پیشرفته‌ترین دستگاه‌ها، تصویر موردنظر را با بهترین کیفیت و در زمانی بسیار کوتاه در تابلوفرش ماشینی بافت می‌کند.

آشنایی با تابلو فرش دستباف

از انواع دیگر تابلوفرش‌ها، تابلوفرش‌های دستباف می‌باشند. تابلوفرش‌های دستباف برگرفته از هنر دست است و دستگاه‌های تولیدی نقشی در تولید آن ندارد. جنس نخ بیشتر تابلوفرش‌ها، نخ ابریشم است و ظرافت و زیبایی بی‌نظیر و فوق‌العاده‌ای نسبت به تابلوفرش‌های تولید شده با دستگاه‌های صنعتی دارد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *