اخبار و مقالات

معرفی فرش ماشینی سه بعدی

خرید فرش سه بعدی

معرفی فرش‌های سه‌بعدی و طرح‌های آن

قبل از خرید فرش ماشینی باید یک سری نکات ریزودرشت را مدنظر قرار دهید که یکی از آن‌ها، شناختن شکل‌های مختلف فرش است. امروزه با پیشرفت دستگاه‌های تولیدی فرش ماشینی و طراحی نقشه و طرح‌های مختلف توسط طراحان نقشه فرش، فرش‌های ماشینی در اشکال مختلف و با متنوع‌ترین طرح‌ها بافته می‌شود. به‌گونه‌ای که خریداران فرش با کمی جست‌وجو و اندکی صرف وقت، می‌توانند به آن چه در ذهن خود دارند برسند و طرح دلخواه خود را در هر ابعاد و رنگ انتخاب کنند.

در حال حاضر، اشکال مختلفی از فرش های ماشینی تولید می‌شود که در ادامه به یکی از انواع آن اشاره خواهیم نمود. یکی از انواع فرش های ماشینی که طرف‌داران زیادی دارد، فرش‌های سه‌بعدی است. فرش‌ های سه‌ بعدی؛ به دلیل طراحی خاص و منحصر به فرد، از زیبایی و جذابیت خاصی برخوردار است و توجه اشخاص را ناخودآگاه جلب می‌کنند. همان طور که گفته شد، فرش دارای انواع مختلفی است و یکی از انواع آن فرش‌های سه بعدی است که در ادامه به توضیح کامل آن خواهیم پرداخت.

فرش‌های ماشینی سه‌بعدی

فرش‌های سه‌بعدی، گونه‌ای جدید از فرش‌های موردپسند اکثر جوان‌های تازه به خانه بخت رفته است و طرفداران بی‌شماری به خود اختصاص داده است. فرش‌های سه‌بعدی با پیشرفته‌ترین و به‌روزترین دستگاه‌ها بافته می‌شود. این‌گونه فرش‌ها اکثراً در واحدهای کوچک که یک فرش بیشتر در اتاق پذیرایی موردنیاز نیست و همچنین در فضاهای کوچک، استفاده می‌شود.

هنگامی‌که فرش‌های سه‌بعدی در یک اتاق پذیرایی به‌صورت تک پهن شود، نمایی بسیار زیبا به دکوراسیون می‌دهد و به همین دلیل این‌گونه از فرش‌ها متناسب با فضاهای کوچک است. فرش‌های سه‌بعدی برخلاف فرش‌های سنتی و کلاسیک موردپسند اکثر خریداران است، درصورتی‌که فرش‌های سنتی و کلاسیک بیشتر مشتریان خاص خود را دارد.

شاید با دیدن فرش‌های سه‌بعدی با خود فکر کنید چگونه ممکن است چنین فرشی با این طراحی بافته شود و ناخواسته کنجکاو شوید تا مراحل بافت و دستگاهی که با استفاده از آن این‌گونه فرش‌ها بافته می‌شود را از نزدیک ببینید. فرش‌های سه‌بعدی با استفاده از همان دستگاهی که به‌وسیله آن فرش‌های سنتی و کلاسیک و غیره بافته می‌شود، تولید می‌گردد.

طرح‌هایی که در تولید این فرش‌ها به کار می‌رود و نخ‌های با کیفیت بسیار بالایی که با استفاده از آن این نوع فرش‌ها بافته می‌شود، باعث می‌شود تا جذابیت بالا و خطای دید در اشخاص ایجاد کند. فرش‌های سه‌بعدی بیشتر با دستگاه‌های پانصد شانه بافته می‌شود و نیازی به بافت با شانه بالاتر نیست. هر چه شانه فرش بالاتر باشد، زیبایی فرش بیشتر می‌شود. هرچند با وجود شانه پایین فرش، این‌گونه فرش‌ها از جذابیت و زیبایی بالا برخوردار است و بسیار نرم‌تر از فرش‌های با شانه بالاتر است.

اهمیت فرش سه‌بعدی اتاق کودک

اتاق کودک یکی از مکان‌های حساس برای کودکان می‌باشد و خانواده‌ها باید در انتخاب فرش اتاق کودک، دقت کافی را به عمل آورند. اتاق کودک مکانی است که ممکن است از آن طریق با توجه به شیطنت‌های کودکانه، آسیب‌هایی به کودکان وارد شود. یکی از آسیب‌هایی که می‌تواند از آن طریق به کودکان وارد شود، انتخاب فرش نامناسب می‌باشد. باید از فرش‌هایی که باعث سرخوردن کودکان می‌شود تا حد امکان استفاده نشود و اگر به هر دلیلی این اتفاق هم افتاد، آسیب زیادی به کودکان وارد نشود.

فرش‌های سه‌بعدی با توجه به نرمی و لطافت بیشتر نسبت به فرش‌های دیگر، انتخاب مناسبی برای اتاق کودک به شمار می‌رود. علاوه بر این کودکان به فرش‌های سه‌بعدی که بسیار جذاب‌تر از دیگر فرش‌هاست، بیشتر علاقه‌مند هستند. فرش‌های سه‌بعدی در اشکال مختلف بافته می‌شود که بسیار موردپسند کودکان است.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *