اخبار و مقالات

همه چیز درباره پادری

پادری

از جمله اقلامی که می تواند زیبایی خاصی به منزل دهد، خرید فرش پادری می باشد که معمولا با خود فرش سفارش و خریداری می گردد. فرش پادری علاوه بر تاثیر زیبایی خاصی که به دکوراسیون منزل دارد، یکی از موانع ورود آلودگی به اتاق می باشد. علاوه بر پادری های فانتزی که جلوی درب اتاق انداخته می شود، از پادری های حمام و دستشویی برای جلوگیری از رطوبت به اتاق و قسمت های خشک منزل و از پادری آشپزخانه برای جلوگیری از چربی به داخل پذیرایی استفاده می شود. در این مقاله راهنمای خرید پادری، سعی گردیده به نکاتی که باید در خرید و انتخاب پادری توجه داشته باشیم اشاره شود:

1- تناسب رنگ و ابعاد پادری با محیط و فضای منزل

2- پادری ها در محل ورودی آلودگی ها و کثیفی ها قرار می گیرند بنابراین بهتراست در رنگبندی آن از رنگ های تیره استفاده شود تا کثیفی را کمتر نشان دهد.

3- معمولا فرش ها را عید به عید به قالیشویی می دهند ولی لازم است پادری ها ماهانه شسته شود و هر هفته با جاروبرقی تمیز شود چرا که در مکانی قرار میگیرد که آلودگی فراوان است.

4- این روز ها دیگر کسی کف اتاق را موزاییک نمی کند و بجای آن از سرامیک استفاده می شود ولی معمولا سرامیک ها لیز هستند و باعث سرخوردن افراد می شود، پس لازم است پادری هایی خریداری کنید که جنس آن به گونه ای باشد تا مانع لیز خوردن و جمع شدن باشد.

 

انواع پادری در دکوراسیون داخلی منزل

 

پادری آشپز خانه:

پادری آشپزخانه باید مقاومت و نفوذ ناپذیری بالا همچنین  قابلیت شستشوی فراوان داشته باشد به دلیل اینکه این پادری ها در معرض چربی ها قرار می گیرند و بهتر است در فواصل کوتاه مدت شسته شود.

پادری اتاق خواب:

بهتر است پادری اتاق خواب ضخامت و نرمی بالا داشته باشد، زیرا در فصول تابستان و زمستان پا مستقیم روی زمین نرود. همچنین اگر اتاق خوابتان به تراس راه داشته باشد به دلیل انتقال آلودگی و کثیفی به اتاق خواب، وجود یک پادری برای اتاق خواب ضروری است . یکی دیگر از مزایای وجود پادری در اتاق خواب، نقش زیبایی آن در دکوراسیون اتاق خواب می باشد.

 

پادری دستشویی:

در سرویس های بهداشتی معمولا از دو پادری استفاده می شود، پادری اول که در داخل سرویس بهداشتی قرار می گیرد که از جنس پلاستیک می باشد و به دلیل وجود رطوبت بالا باید از جنسی که در مقابل آب مقاوم باشد، استفاده شود. فرش پادری که در قسمت بیرونی سرویس بهداشتی استفاده میشود باید توانایی جذب آب بالایی از پا ها را داشته باشد تا رطوبت به قسمت های خشک منزل سرایت  نکند.

 

پادری ورودی:

پادری های ورودی معمولا دو کاربرد دارد اول اینکه بعد از درآوردن کفش،  پاهایتان در تماس مستقیم با زمین قرار نمی گیرد و پاهایتان آلوده نمی شود. دوم برای آن دسته از افراد است که با کفش وارد اتاق میشوند، نقش پادری در اینجا تمیز کردن کف کفش است . رنگ هایی که برای پادری در ورودی استفاده می شوند رنگ های چرک تاب هستند مانند فیلی، نقره، سرمه ای و… از جمله رنگ هایی است که کثیفی را کمتر نشان می دهند.

این مقاله به مرور زمان آپدیت خواهد شد، پس با ما همراه باشید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *