اخبار و مقالات

گبه ماشینی کاشان

گبه فرش ماشینی

کسی که ایرانی است و به فرش ایرانی علاقه دارد دیگر نمی تواند چشم خود را به روی گبه ببندد. گبه ماشینی نوعی فرش مدرن ایرانی می باشد. عده ای از تاریخ دان ها معتقدند که گبه به معنی ضخیم می باشد اما هیچ کس به معنی دقیق و منحصر به فردی برای آن دست نیافته است. گبه که به قالیچه خرسک معروف است از جنس همان فرش ماشینی می باشد. با این تفاوت که دارای پرز های بلند تر و در اندازه های کوچک تری تولید می گردد. یکی از دلایل جذابیت گبه ماشینی ابعاد کوچک آن است.

استان فارس را می توان از قدیمی ترین استان ها در زمینه هنر گبه بافی در ایران دانست. علت نرمی گبه ها به علت پود بیشتری که در آن ها به کار رفته می باشد. ذهن خلاق و ایده پرداز بافندگان و طراحان گبه یکی از عواملی است که باعث شده بتوان  گبه ها را در طرح ها و نقش های مختلف یافت به همین علت می توان گفت اگر میلیون ها گبه را در کنار هم قرار دهیم، دو طرح یکسان گبه فرش را در آن ها نخواهیم یافت زیرا در بافت گبه استفاده از نقشه مرسوم نیست.

 

گبه فرش ماشینی

گبه ماشینی نوعی فرش درشت باف می باشد که تا حدود 3 سانتی متر خاب دارد.در قدیم پشم گوسفندان بدون هیچگونه تغییر رنگی در بافت گبه با توجه به حال و احساس بافنده آن استفاده می شده است. اما امروزه جهت بافت گبه مدرن برای رنگ دادن به پشم ها از رنگ های شیمیایی استفاده می شود.

رنگ های گبه را می توان اینگونه شرح داد:

رنگ قرمز: نشان دهنده حیات و شور و هیجان بسیار است.

رنگ زرد: بیانگر حال خوب و شادی و معرفت می باشد.

رنگ بنفش: نشان دهنده سختی و خنثی بودن می باشد.

رنگ آبی: رنگ آبی پرطرفدارترین و زیباترین رنگ در گبه می باشد که بسیار آرامش دهنده می باشد.

برای تشخیص رنگ طبیعی الیاف گبه از رنگ شیمیایی باید بدانید که رنگ شیمیایی بسیار پر رنگ می باشد و رنگ طبیعی حالت خنثی و پختگی دارد.

گبه ماشینی کاشان: این نوع گبه ها از طرح های متنوع، رنگ بندی زیبا و گیرا برخوردار هستند و با سرعت بیشتری تولید می شوند. گبه مدرن نسبت به گبه دستباف دارای وزن کمتر و قیمت پائین تری می باشد و همین ویژگی پایین بودن وزن گبه ماشینی قابلیت شست و شوی آسان تری را برای خریداران فراهم آورده است.طرح خشتی، گل، درخت، هندسی، ایلاتی، اردک، شیر،طرح گبه عشایری، گبه قشقایی و … حاصل ایده پردازی های بافندگان گبه دست باف می باشد.گبه ماشینی شرکت نگین مشهد هلال 480 شانه و دارای تراکم 960 می باشد.

 

خرید فرش گبه ماشینی

از آن جا که خرید گبه ماشینی کاشان به دلیل تنوع در محصولات یک خرید پر دردسر است به شما متقاضیان عزیز پیشنهاد می شود برای خرید فرش گبه ماشینی، خرید اینترنتی فرش را برگزینید. در خرید گبه ماشینی کاشان به صورت حضوری امکان مشاهده تمامی طرح ها و رنگ ها وجود ندارد اما در خرید اینترنتی فرش گبه تمامی طرح ها و نقشه های موجود برای شما عزیزان به نمایش گذاشته می شود.

 

نحوه نگهداری گبه

گبه ماشینی هم همانند فرش ماشینی نیاز به نگهداری دارد و روش های نگهداری گبه به مانند روش نگهداری فرش ماشینی می باشد.با خرید گبه ماشینی به حفظ فرهنگ عشایر سرزمین مان کمک کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *