اخبار و مقالات

نحوه ست کردن فرش با دکوراسیون منزل

ست کردن فرش با دکوراسیون منزل

نحوه ست کردن فرش با دکور منزل

یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‌های بانوان خانه‌دار در منزل، ست‌ کردن فرش؛ با دکوراسیون منزل و رنگ‌بندی آن‌ها است. بانوان در این زمینه دقت زیادی به خرج می‌دهند و با طیفی از رنگ‌های مختلف مواجه می‌شوند. این کار بسیار دشوار و گیج‌کننده است. در این مقاله سعی بر این است که راهکارهای مفیدی در این زمینه ارائه دهیم.

اهمیت پرده‌ها در ست کردن فرش با دکوراسیون داخلی

یکی از مهم‌ترین رنگ‌بندی‌ها در منزل و یا حتی در محیط کاری را پرده‌ها مشخص می‌کنند. انتخاب پرده مناسب هم به لحاظ کیفیت و هم به لحاظ رنگ‌بندی در خانه، از نکات اساسی یک دکوراسیون مناسب است. توجه به این نکته ضروری است که انتخاب رنگ‌های متضاد (سیاه‌وسفید، کرم و سرمه‌ای و غیره) و رنگ‌های مکمل (قرمز و سبز، زرد و بنفش و غیره) زیبایی منحصربه‌فردی ایجاد می‌کند و بسیار چشم‌نواز است. رنگ‌بندی و مدل پرده‌ها در این زمینه، زیبایی خاصی به دکوراسیون منزل یا محیط کاری می‌بخشد.

سازگاری تنوع و رنگ بندی فرش با دکوراسیون منزل

سعی کنید اگر طرح و دکوراسیون منزل شلوغ است فرش با طرح شلوغ و اگر دکوراسیون منزل ساده است، فرش با طرح ساده انتخاب کنید. بهتر است اگر گچ‌بری سقف منزلتان به‌صورت ترنجی شکل است، فرش منزلتان هم از نوع ترنج باشد تا این هماهنگی و تقارن در منزل جلوه خود را چندبرابر کند.

ست كردن فرش و مبل

یکی دیگر از مهم‌ترین رنگ‌بندی‌ها در منزل، هماهنگی رنگ‌بندی مبلمان و کوسن‌ها با پرده‌ها و فرش‌ها می‌باشد. اگر رنگ دیوار و سقف منزل شما سفید است، برای ازبین‌بردن جو کسل‌کننده و یکنواختی منزل بهتر است از رنگی پرجلوه و هماهنگ با فرش و پرده و مبلمان استفاده کنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *