اخبار و مقالات

تغییر دکوراسیون منزل با فرارسیدن عید

تغییر دکوراسیون در عید نوروز

خانه تکانی ایرانیان با آمدن عید بهاری نوروز

یکی از مهم‌ترین تفاوت‌های ماه اسفند با ماه‌های دیگر، خانه‌تکانی می‌باشد. از قدیم‌الایام با نزدیک شدن عید نوروز، ایرانیان در ماه اسفند با شور و اشتیاق به تمیزکردن منزل و تغیر دکوراسیون منزل خود مشغول‌اند. اما بعضی از افراد اصول چیدمان صحیح خانه را نمی‌دانند. با ما همراه باشید تا کمی در این مورد صحبت کنیم.

تغییر دکوراسیون ورودی منزل

ورودی منزل یکی از مهم‌ترین مکان‌هایی است که باید به‌صورت صحیح طراحی و چیدمان شود، زیرا اولین مکانی است که دید افراد را قبل از ورود به پذیرایی منزل تغییر می‌دهد. حتی در آپارتمان‌های چندطبقه که ساکنان از حیاط بی‌بهره‌اند می‌توانند ورودی منزل خود را با تزئیناتی همچون گلدان، قاب عکس‌های فانتزی، لامپ‌های LED با نورهای متفاوت و غیره مطابق سلیقه خود آراسته کنند.

تغییر دکوراسیون پذیرایی منزل

مهم‌ترین بخش که قلب تپنده تزئینات و دکوراسیون منزل است، اتاق پذیرایی منزل می‌باشد. بیشترین تغییر در خانه‌تکانی در این حوزه رخ می‌دهد. این تغییر و تنوع را می‌توان با رنگ‌آمیزی ایجاد کرد و اگر امکان رنگ‌آمیزی در اتاق پذیرایی وجود نداشته باشد، با تغییر جهت فرش و مبلمان باید تغییراتی در آن به وجود آورید.

برای هماهنگ کردن فرش پذیرایی با پرده‌ها، کافی است رنگ زمینه فرش را با پرده ست کرده و هماهنگی در رنگ‌بندی اتاق ایجاد کنید. اگر قادر نیستید به دلیل هزینه‌های بالا وسایل جدید به منزل اضافه کنید، می‌توانید با تغییر در چیدمان تنوع زیادی به وجود آورید. به طور مثال چیدمان مبلمان به‌صورت دایره‌مانند مقابل تلویزیون، قراردادن چندین قاب عکس به‌صورت پازل روی دیوار، تغییر در نوع بستن پرده و غیره.

اگر به قاب عکس یا تابلو فرش علاقه زیادی دارید، می‌توانید با هماهنگ‌سازی رنگ‌بندی قاب عکس یا رنگ زمینه تابلو فرش با پرده و مبلمان و فرش همخوانی ایجاد کنید. می‌تواند از گل‌وگیاه چه به‌صورت طبیعی و چه به‌صورت مصنوعی آن هم در عید که فصل بهار است و با رویش گیاهان همراه است، می‌تواند در ایجاد فضای آرامش‌بخش خانه تأثیر بسزایی داشته باشد. همچنین تنوع در نورپردازی داخلی و خارجی منزل، برای ایجاد فضای شیک و باکلاس مؤثر است.

تغییر دکوراسیون اتاق خواب منزل

یکی از مهم‌ترین نکات در دکوراسیون و تغییر آن، انتخاب فرش فانتزی و شال تخت برای اتاق‌خواب است. همچنین از بین رنگ‌های به کار برده در فرش فانتزی می‌توانید برای اتاق خواب خود پرده انتخاب کنید و اگر فرشتان دارای رنگ‌بندی شلوغ است، از پرده ساده استفاده کنید تا دچار رنگ زدگی نشوید.

تغییر دکوراسیون آشپزخانه منزل

آشپزخانه جزو مکان‌هایی است که برای تغییر آن باید هزینه‌های سرسام آوری پرداخت کرد، اما می‌توان این هزینه‌ها را به حداقل رساند. در هماهنگ کردن رنگ‌بندی آشپزخانه ایجاد ارتباط رنگی بین کاشی‌ها، پرده‌ها، کابینت، فرش آشپزخانه غیره ضروری است. نیازی نیست که کابینت خود را عوض کنید، بلکه می‌توانید از برچسب‌های ساده با طرح کابینت استفاده کنید.

* در خانه‌تکانی شب عید، شستشوی فرش در خانه و گردگیری وسایل و جابه‌جایی آن‌ها مهم است. سعی کنید نقاطی مانند پشت مبل، پشت کمد، زیر فرش و غیره را تمیز کنید که در طول سال کمتر به تمیزکردن آن اهمیت داده‌اید.

امید است امسال نیز هم‌وطنان عزیز و غیورمان در رعایت پروتکل‌های بهداشتی و حمایت از کادر درمان حداکثر تلاش خود را بکنند تا از شر ویروس منحوس کرونا در امان باشند. پیشاپیش سال جدید را به شما خوانندگان عزیز تبریک عرض می‌کنیم و سالی پر از خبرهای خوب و شادی و تندرستی آرزومندیم. این مقاله به‌مرورزمان آپدیت خواهد شد، پس با ما همراه باشید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *