اخبار و مقالات

تغییر دکوراسیون منزل با فرارسیدن عید

تغیر دکوراسیون در عید نوروز

خانه تکانی ایرانیان با آمدن عید بهاری نوروز

یکی از مهمترین تفاوت های ماه اسفند با ماه های دیگر خانه تکانی می باشد. از قدیم الایام با نزدیک شدن عید نوروز، ایرانیان در ماه اسفند با شور و اشتیاق به تمیز کردن منزل و تغیر دکوراسیون منزل خود مشغولند، اما بعضی از افراد اصول چیدمان صحیح خانه را نمیدانند.

تغییر دکوراسیون ورودی منزل

ورودی منزل یکی از مهم ترین مکان هایی است که باید به صورت صحیح طراحی و چیدمان شود زیرا اولین مکانی است که دید افراد را قبل از ورود به پذیرایی منزل تغییر می دهد، حتی در آپارتمان های چند طبقه که ساکنان از حیاط بی بهره اند، می توانند ورودی منزل خود را با تزئیناتی همچون گلدان، قاب عکس های فانتزی، لامپ های LED   با نور های متفاوت یا … که به سلیقه افراد بستگی دارد، آراسته کنند.

تغییر دکوراسیون پذیرایی منزل

مهمترین بخش که قلب تپنده تزئینات و دکوراسیون منزل است، اتاق پذیرایی منزل می باشد. بیشترین تغییر در خانه تکانی در این حوزه رخ می دهد. این تغییر و تنوع می توان با رنگ آمیزی ایجاد کرد، اگر امکان رنگ آمیزی در اتاق پذیرایی وجود نداشته باشد با تغییر جهت فرش و مبلمان، تغییراتی در آن به وجود آورید.

برای هماهنگ کردن فرش پذیرایی با پرده ها کافی است رنگ زمینه فرش را با پرده ست کرده و یک هماهنگی در رنگبندی اتاق ایجاد کنید. اگر قادر نیستید به دلیل هزینه های بالا وسایل جدید به منزل اضافه کنید، می توانید با تغییر در چیدمان می توانید تنوع زیادی به وجود آورید به طور مثال چیدمان مبلمان به صورت دایره مانند مقابل تلوزیون، قرار دادن چندین قاب عکس به صورت پازل روی دیوار، تغییر در نوع بستن پرده و…

اگر به قاب عکس یا تابلو فرش علاقه زیادی دارد، می توانید با هماهنگ سازی رنگبندی قاب عکس یا رنگ زمینه تابلو فرش با پرده و مبلمان و فرش همخوانی ایجاد کنید.

استفاده از گل و گیاه چه به صورت طبیعی و چه به صورت مصنوعی آن هم در عید که فصل بهار است و با رویش گیاهان همراه است میتواند در ایجاد فضای آرامش بخش خانه تاثیر بسزایی داشته باشد. همچنین تنوع در نورپردازی داخلی و خارجی منزل برای ایجاد فضای شیک و باکلاس موثر است.

تغییر دکوراسیون اتاق خواب منزل

یکی از مهم ترین نکات انتخاب فرش فانتزی و شال تخت برای اتاق خواب است. همچنین از بین رنگ های به کار برده در فرش فانتزی میتوانید برای اتاق خواب خود پرده انتخاب کنید و اگر فرشتان دارای رنگبندی شلوغ است از پرده ساده استفاده کنید تا دچار رنگزدگی نشوید.

تغییر دکوراسیون آشپزخانه منزل

آشپزخانه جزء مکان هایی است که برای تغییر آن باید هزینه های سرسام آوری پرداخت کرد ولی می توان این هزینه ها را به حداقل رساند. در هماهنگ کردن رنگ بندی آشپز خانه ایجاد ارتباط رنگی بین کاشی ها، پرده ها، کابینت، فرش آشپزخانه و… ضروری است.

نیازی نیست که کابینت خود را عوض کرده بلکه می توانید از برچسب های ساده با طرح کابینت استفاده کنید.

* در خانه تکانی شب عید شستشوی فرش و گردگیری وسایل و جابه جایی آن ها مهم است. سعی کنید نقاطی را تمیز کرده که در طول سال کمتر به تمیزکردن آن اهمیت داده اید مثل پشت مبل، پشت کمد، زیر فرش و…

امید است امسال نیز هموطنان عزیز و غیورمان در رعایت پروتکل های بهداشتی و حمایت از کادر درمان حداکثر تلاش خود را بکنند تا از شر ویروس منحوس کرونا در امان باشند.

پیشاپیش سال جدید را به شما خوانندگان عزیز تبریک عرض می کنیم و سالی پر از خبرهای خوب و شادی و تندرستی آرزومندیم.

این مقاله به مرور زمان آپدیت خواهد شد، پس با ما همراه باشید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *