اخبار و مقالات

آشنایی با فرش فانتزی

فرش فانتزی

فرش فانتزی مدرن و آنچه که باید در مورد آن بدانید

فرش فانتزی مدرن یکی از نمونه‌هایی است که به دلیل رنگ‌بندی شاد و بی‌نظیر، دارای طرف‌داران زیادی است. همان‌طور که می‌دانید، فرش یکی از اجزای دکوراسیون منزل می‌باشد و هنگام طراحی دکوراسیون باید دقت فراوانی به انتخاب فرش برای منزل به عمل آورد. امروزه علاوه بر استفاده از فرش‌های فانتزی در اتاق‌خواب و در اتاق‌های پذیرایی کوچک مخصوصاً در آپارتمان‌هایی با واحدهای کوچک که امکان پهن کردن یک فرش بیشتر مقدور نیست، عموماً از فرش‌های فانتزی با طرح‌های مناسب اتاق پذیرایی استفاده می‌کنند.

از مزیت‌هایی که این فرش‌ها دارا می‌باشد این است که به‌راحتی می‌توان آنها را با دکوراسیون مختلف ست نمود و نسبت به فرش‌های دیگر، انجام این کار آسان‌تر است. این مورد یکی از مزیت‌های فرش ماشینی فانتزی به شمار می‌رود. نخ‌های به کار گرفته شده در این فرش‌ها به‌گونه‌ای است که موجب براق شدن این فرش‌ها گردیده است.

انتخاب فرش ماشینی فانتزی مدرن

اگر رنگ فرش‌های فانتزی روشن باشد، نسبت به فرش‌های دیگر جذاب‌تر است و با مبلمان و دکوراسیون با رنگ‌های روشن که معمولاً در فرش اتاق عروس و داماد بیشتر از این رنگ‌ها استفاده می‌شود همخوانی بیشتری دارد. ازآنجایی‌که کودکان بیشتر وقت خود را در اتاق خود می‌گذرانند، باید هنگام خرید فرش ماشینی برای اتاق کودکان دقت بسیاری به عمل آورید و فرشی را انتخاب کنید که متناسب با روحیات و علاقه کودک خود باشد.

فرش‌ فانتزی؛ با طرح‌های کارتونی بیشتر مورد استقبال کودکان قرار می‌گیرد. در هنگام خرید فرش اتاق کودک به جنسیت کودک خود نیز توجه داشته باشید. معمولاً برای کودکان پسر می‌توانید از انواع طرح فرش ماشینی و برای کودکان دختر، طرح‌های عروسکی انتخاب کنید. در هنگام خرید فرش فانتزی برای اتاق کودک بهتر است از رنگ‌های ملایم بیشتر استفاده شود. رنگ‌های ملایم باعث می‌شود فضایی مملو از آرامش برای کودکان فراهم سازید.

فرش‌های فانتزی دارای انواع مختلفی است و یکی از آن‌ها، فرش شگی ساده است. کلمه شگی یک کلمه انگلیسی است و معنای فارسی آن مودراز می‌باشد. یکی از دلایلی که این فرش‌ها را با این نام می‌شناسند، شکل ظاهری آن است. فرش‌های شگی به دلیل پرزهای بلند، معمولاً در اتاق‌های خواب بیشتر مورداستفاده قرار می‌گیرد. چراکه این پرزهای بلند موجب نرمی بیشتر می‌شود و برای کسانی مناسب‌تر است که هنگام راه‌رفتن به روی فرش، نرمی آن برایشان اهمیت بیشتری دارد.

البته این نکته را هم باید مدنظر قرار دهید که فرش‌های شگی به دلیل پرزهای بلند به مراقبت بیشتری نیاز دارد و نظافت آن نسبت به فرش‌های دیگر سخت‌تر است و استفاده از این نوع فرش‌ها برای کسانی که کودک خردسال دارند، توصیه نمی‌شود. فرش‌های فانتزی به دلیل سبک بودن برای فرش آشپزخانه نیز استفاده می‌شود، چراکه شست‌وشوی فرش ماشینی فانتزی آسان‌تر است. فرش‌هایی که معمولاً در آشپزخانه از آن استفاده می‌کنند دارای طرح‌های قاشق و چنگال، ظرف‌های ادویه، ظروف آشپزخانه و غیره است و بهترین نوع فرش برای آشپزخانه می‌باشد. این طرح‌ها از جذابیت بی‌نظیری برخوردار است و بسیار متناسب با آشپزخانه می‌باشد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *