اخبار و مقالات

آشنایی با فرش فانتزی

فرش فانتزی

فرش فانتزی مدرن یکی از نمونه هایی است که به دلیل رنگ بندی شاد و بی نظیر دارای طرفداران زیادی است. و همان طور که می دانید، فرش یکی از اجزای دکوراسیون منزل می باشد. و هنگام طراحی دکوراسیون باید دقت فراوانی هنگام انتخاب فرش برای منزل به عمل آورد. امروزه علاوه بر استفاده از فرش های فانتزی در اتاق خواب، در اتاق های پذیرایی کوچک، مخصوصا در آپارتمان های با واحد های کوچک که امکان پهن کردن یک فرش بیشتر مقدور نیست، عموما از فرش های فانتزی با طرح های مناسب اتاق پذیرایی استفاده می کنند.از مزیت هایی که این فرش ها دارا می باشد این است که، به راحتی می توان با دکوراسیون مختلف ست نمود. و نسبت به فرش های دیگر انجام این کار آسان تر است. و این مورد یکی از مزیت های فرش ماشینی فانتزی به شمار می رود.

نخ های به کار گرفته شده در این فرش ها به گونه ای است که موجب براق شدن این فرش ها گردیده است و اگر رنگ فرش های فانتزی روشن باشد نسبت به فرش های دیگر جذاب تر است. و با مبلمان و دکوراسیون با رنگ های روشن که معمولا در فرش اتاق عروس و داماد بیشتر از این رنگ ها استفاده می شود همخوانی بیشتری دارد.

از آن جایی که کودکان بیشتر وقت خود را در اتاق خود می گذرانند، باید هنگام خرید فرش ماشینی برای اتاق کودکان، دقت بسیاری به عمل آورید و فرشی را انتخاب کنید که متناسب با روحیات و علاقه کودک خود باشد. فرش های فانتزی با طرح های کارتونی بیشتر مورد استقبال کودکان قرار می گیرد. در هنگام خرید فرش اتاق کودک به جنسیت کودک خود نیز توجه داشته باشید. معمولا برای کودکان پسر می توانید از انواع طرح فرش ماشینی و برای کودکان دختر بیشتر از طرح های عروسکی انتخاب کنید.

در هنگام خرید فرش فانتزی برای اتاق کودک بهتر است از رنگ های ملایم بیشتر استفاده شود. و این رنگ های ملایم باعث می شود تا یک فضای مملو از ارامش را برای کودکان فراهم سازید.

فرش های فانتزی دارای انواع مختلفی است. و یکی از آن ها فرش شگی ساده است.

کلمه شگی یک کلمه انگلیسی است و معنای فارسی آن مودراز می باشد. یکی از دلایلی که این فرش ها را با این نام می شناسند، شکل ظاهری آن است. فرش های شگی به دلیل پرز های بلند، معمولا در اتاق های خواب بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. چرا که این پرز های بلند موجب نرمی بیشتر می شود و برای کسانی که هنگام راه رفتن به روی فرش، نرمی فرش برای آن ها اهمیت بیشتری دارد مناسب تر است. البته این نکته را هم باید مد نظر قرار دهید که فرش های شگی به دلیل پرز های بلند به مراقبت بیشتری نیاز دارد و نظافت آن نسبت به فرش های دیگر سخت تر است و استفاده از این نوع فرش ها برای کسانی که کودک خردسال دارند توصیه نمی شود.

فرش های فانتزی به دلیل سبک بودن برای آشپزخانه نیز استفاده می شود. چرا که شست و شوی فرش ماشینی فانتزی آسان تر است. فرش هایی که معمولا در آشپزخانه از آن استفاده می کنند دارای طرح های قاشق و چنگال، ظرف های ادویه، ظروف آشپزخانه و… است. و بهترین نوع فرش برای آشپزخانه است. این طرح ها از جذابیت بی نظیری برخوردار است. و بسیار متناسب با آشپزخانه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *