اخبار و مقالات

بازدید خبرنگاران و اصحاب بسیج رسانه از شرکت نگین مشهد هلال

بازدید خبرنگاران و اصحاب بسیج رسانه از شرکت نگین مشهد هلال

همزمان با افتتاح دفتر کانون بسیج رسانه شهرستان آران و بیدگل و در راستای برنامه های جهاد تبیین و آشنایی اصحاب رسانه با دستاوردهای انقلاب اسلامی، جمعی از خبرنگاران و فعالان رسانه ای، در قالب اردوی راهیان پیشرفت از شرکت نگین مشهد هلال، یکی از بزرگ ترین تولید کنندگان فرش ماشینی در ایران بازدید کردند.

در این بازدید که با حضور سرهنگ پاسدار محسن شکیب‌ فرد رئیس سازمان بسیج رسانه سپاه صاحب‌الزمان (عج) برگزار شد، اصحاب رسانه از بخش‌های مختلف این شرکت شامل کارخانه، انبار، بخش طراحی و غیره دیدن کرده و از نزدیک با مراحل مختلف تولید نخ، فرش و دستاوردهای شرکت نگین مشهد هلال آشنا شدند. در حاشیه ی این دیدار صمیمی، آقای حاج رضا شبان، مدیر گروه صنعتی شرکت فرش نگین مشهد هلال به تشریح فعالیت‌ها، برنامه‌ها و چشم‌اندازهای این شرکت پرداخته و خاطر نشان کرد: شرکت نگین مشهد هلال به عنوان سلطان فرش ایران، در کنار بزرگ ترین کارخانه های تولید کننده ی فرش ماشینی، به رقابت در بازارهای بین المللی پرداخته و همواره در تلاش است با استفاده از جدیدترین ابزارها در زمینه ی تولید فرش، محصولاتی با کیفیت بالا و مطابق با سلیقه ی مشتریان به بازار عرضه کند. وی تصریح کرد: محصولات تولیدی این شرکت به تعداد زیادی از کشورهای آسیایی و اروپایی از جمله آلمان، استرالیا، اتریش، چین، ژاپن و غیره صادر می‌شود.

این کارآفرین نمونه ی کشوری افزود: شرکت نگین مشهد هلال به عنوان صادر کننده ی نمونه تا به حال برای ۱۵۰۰ نفر به طور مستقیم و غیرمستقیم اشتغال آفرینی کرده است. عضو هیئت مدیره ی شرکت نگین مشهد هلال به بررسی چالش‌های صنعت فرش اشاره و بیان کرد: کارخانجات تولید فرش ایران همواره با تهدیدها و فرصت‌های متعددی روبرو بوده که از جمله ی این چالش‌ها می توان به افزایش رقابت، نوسانات قیمت مواد اولیه و تغییر سلیقه ی مصرف‌کنندگان اشاره نمود.

وی گفت: با این حال، فرصت‌های خوبی نیز برای صنعت فرش ماشینی کشور وجود دارد که از جمله ی این فرصت‌ها می‌توان به حمایت‌های دولتی، افزایش تقاضا در بازارهای جهانی و توسعه ی گردشگری اشاره کرد. رئیس گروه صنعتی فرش نگین مشهد هلال در ادامه، توصیه‌هایی به فعالان این صنعت برای ارتقای کیفیت محصولات، افزایش رقابت‌پذیری و حضور در بازارهای جهانی ارائه و خاطر نشان کرد: در زمان کنونی، استفاده از فضای دیجیتال به خریدهای عمده و بین المللی کشیده شده و شرط موفقیت یک صادرکننده حضور در این فضاها مطابق خواسته ها و نیاز خریداران عمده می باشد.

در بخش پایانی این مراسم نیز، ایشان به سوالات مختلف خبرنگاران در مورد موضوعات مختلف مرتبط با شرکت و صنعت فرش ماشینی پاسخ دادند. شایان ذکر است؛ شرکت فرش نگین مشهد هلال فعالیت خود را از سال 1380 در شهرستان آران و بیدگل شروع نموده و در سه حوزه ی بافندگی و نساجی، ریسندگی، تکمیل و آهار فعالیت کرده و محصولات این شرکت دارای استانداردهای روز دنیا، نشان ثبت شده ی استاندارد و محصولات با ضمانت می باشد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *