اخبار و مقالات

انتخاب فرش عروس

قبل ازطراحی و ست مبل و فرش عروس باید این نکته مد نظر باشد که عروس و داماد باید قبل از طراحی منزل خود و برای خرید وسایل منزل از جمله نوع فرش، نوع مبل ، نوع پرده و حتی رنگ های مورد استفاده در دکوراسیون مبل و فرش منزل با هم تفاهم به عمل آورند. چراکه آن ها پس از سپری کردن مدتی از سن خود در خانه پدری خود، خود را با طراحی و رنگ هایی که پدر و مادر خود استفاده کرده اند، وفق داده اند. که این باعث شده این طراحی ها و رنگ ها سلیقه های ما را بسازند. و حالا هم باید هر دو زوج با هم مشورت کنند و رنگ های مورد علاقه خود و طرح های مورد علاقه خود را برای هم بازگو کنند و به یک نتیجه کلی برسند.

و آن نتیجه به گونه ای باشد که مورد علاقه ی زوجین باشد.

اول از هر چیزی باید به این توجه کرد که در انتخاب فرش و مبلمان باید دقت فراوانی به عمل آورد .به گونه ای که وقتی زوجین برای خرید فرش به بازار می روند، طرحی را انتخاب کنند که شور و شوق جوانی را به رخ بکشد. و توصیه می شود طرحی را انتخاب کنند که در آن از گل های قرمز و زمینه ای روشن و مدرن و کلاسیک به کار رفته باشد و حس شادابی را ایجاد کند. همچنین برای ساختن یک فضای مدرن و کلاسیک، و دیزاین فرش و مبل بهتر است نقشه فرش زیاد شلوغ نباشد و توصیه می شود از نقشه های افشان در طرح های افشان گل سرخ، روژا، الماس و همچنین از نقشه هایی نظیر سیروان، هیوا و دیگر نقشه های مدرن که در حال حاظر شرکت فرش نگین مشهد هلال در حال تولید آن است و متناسب با فرش منزل عروس است استفاده شود. لازم به ذکر است که از فرش افشان طرح گل سرخ به عنوان فرش مناسب برای جهیزیه نیز یاد می شود.

همچنین باید به ست فرش با مبلمان هم توجه کنید و رنگ هایی که برای فرش استفاده می کنید باید به هم نزدیک باشند و با هم ست شوند . همچنین در حال حاضر بسیاری از جوان هایی که تازه به خانه بخت رفته اند، برای طراحی اتاق پذیرایی خود از فرش افشان طرح گل سرخ برای ست کردن با مبلمان و پرده ها استفاده می کنند. چرا که موجب ایجاد یک فضای شاد و مورد پسند جوانان است. رنگ بندی استفاده  در فرش افشان گل سرخ رنگ بندی یا پالت تبریز می باشد که از زیبایی بسیار زیادی برخوردار است. فراموش نشود که در هنگام طراحی دکوراسیون منزل تازه عروس به همه این نکات باید توجه کرد.

فرش متناسب با اتاق خواب عروس:

همانطور که به فرش اتاق پذیرایی عروس اهمیت ویژه ای می دهیم چند برابر باید به فرش اتاق خواب عروس اهمیت بدهیم چراکه بستر آرامش هر انسانی اتاق خواب است.

برای ساختن شیک ترین اتاق خواب عروس اول از هر چیز باید به مدل فرش اتاق خواب عروس توجه کنیم:

از مدل های فرش مورد استفاده در اتاق خواب عروس، استفاده از مدل های وینتیج یا قالیچه اتاق خواب عروس است. چرا که از نرمی و لطافت خاصی برخوردار است که در طرح های مختلف در شرکت فرش نگین مشهد هلال در حال بافت و موجود است.

همچنین با توجه به این که عروس و داماد کودک خردسال ندارند، می توانند از هر رنگ روشنی که بخواهند استفاده کنند و نگران کثیف شدن فرش نباشند. و با توجه به این که رنگ ها در ذهن انسان مخصوصا هنگام رجوع به اتاق خواب تاثیر می گذارند، استفاده از رنگ روشن توصیه می شود.

دومین موضوعی که باید به آن توجه کنیم، ست رنگ های اتاق خواب عروس در مجموعه ی فرش با تخت خواب،سرتختی های عروس و پرده و کمد و دیگر اجزای موجود در اتاق خواب است و توصیه می شود رنگ ها به هم نزدیک باشند، تا یک فضای منحصر به فرد ایجاد شود.

همچنین باید به طرح ها نیز توجه کرد. طرح ها باید متناسب با روحیات افراد باشد. و نه آنقدر شلوغ باشد که هنگام مراجعه به اتاق خواب، فرد گیج شود و نه آن قدر ساده باشد که حوصله فرد سر برود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *