اخبار و مقالات

انتخاب فرش عروس

خرید جدیدترین فرش عروس با قیمت کارخانه

راهنمای انتخاب و خرید فرش جهیزیه عروس + جدیدترین فرش عروس

قبل از طراحی و ست‌کردن مبل و فرش عروس باید این نکته مدنظر باشد که عروس و داماد باید قبل از طراحی منزل خود و برای خرید وسایل منزل از جمله نوع فرش، نوع مبل، نوع پرده و حتی رنگ‌های مورداستفاده در دکوراسیون مبل و فرش منزل با هم تفاهم به عمل آورند. چراکه آن‌ها پس از سپری کردن مدتی از سن خود در خانه پدری، خود را با طراحی و رنگ‌هایی که پدر و مادر خود استفاده کرده‌اند وفق داده‌اند. این امر باعث شده است که این طراحی‌ها و رنگ‌ها، سلیقه‌های ما را بسازند. اکنون هم باید هر دو زوج با هم مشورت کنند و رنگ‌ها و طرح‌های موردعلاقه خود را برای هم بازگو کنند و به یک نتیجه کلی برسند و آن نتیجه به‌گونه‌ای باشد که موردعلاقه زوجین باشد.

اول از هر چیزی باید به این نکته توجه کرد که در انتخاب فرش و مبلمان دقت فراوانی به عمل آورد. هنگامی‌که زوجین برای خرید فرش به بازار می‌روند باید طرحی را انتخاب کنند که شور و شوق جوانی را به رخ بکشد و توصیه می‌شود طرحی را انتخاب کنند که در آن از گل‌های قرمز و زمینه‌ای روشن و مدرن و کلاسیک به‌کاررفته باشد و حس شادابی را ایجاد کند. همچنین برای ساختن یک فضای مدرن و کلاسیک و دیزاین فرش و مبل بهتر است نقشه فرش زیاد شلوغ نباشد.

توصیه می‌شود از نقشه‌های افشان در طرح‌های افشان گل سرخ، روژا، فرش کاشان طرح الماس و همچنین از نقشه‌هایی نظیر سیروان، فرش 700 شانه طرح هیوا و دیگر نقشه‌های مدرن که در حال حاضر شرکت فرش نگین مشهد هلال در حال تولید آن است و متناسب با فرش منزل عروس است استفاده شود. لازم به ذکر است که از فرش افشان طرح گل سرخ، به‌عنوان فرش مناسب برای جهیزیه نیز یاد می‌شود. همچنین باید به ست کردن فرش با مبلمان نیز توجه کنید و رنگ‌هایی که برای فرش استفاده می‌کنید باید به هم نزدیک باشند و با هم ست شوند.

در حال حاضر بسیاری از جوان‌هایی که تازه به خانه بخت رفته‌اند برای طراحی اتاق پذیرایی خود از فرش افشان طرح گل سرخ برای ست‌کردن با مبلمان و پرده‌ها استفاده می‌کنند، چراکه موجب ایجاد یک فضای شاد و موردپسند جوانان است. رنگ‌بندی استفاده شده در فرش افشان گل سرخ، رنگ‌بندی یا پالت تبریز می‌باشد که از زیبایی بسیار زیادی برخوردار است. فراموش نشود که در هنگام خرید فرش جهیزیه عروس؛ و طراحی دکوراسیون منزل تازه‌عروس، به همه این نکات باید توجه کرد.

فرش متناسب با اتاق خواب عروس

همان‌طور که به فرش اتاق پذیرایی عروس اهمیت ویژه‌ای می‌دهیم باید چندبرابر هم به فرش اتاق‌خواب عروس اهمیت بدهیم، چراکه بستر آرامش هر انسانی اتاق‌خواب است. برای ساختن شیک‌ترین اتاق‌خواب عروس، اول از هر چیز باید به مدل فرش اتاق‌خواب عروس توجه کنیم. مدل‌های فرش مورداستفاده در اتاق‌خواب عروس شامل مدل‌های وینتیج یا قالیچه اتاق‌خواب عروس است، چراکه از نرمی و لطافت خاصی برخوردار است و در طرح‌های مختلف در شرکت فرش نگین مشهد هلال در حال بافت می‌باشد و موجود است.

البته بسیاری از تازه عروسان برای خلق فضای مدرنیته در منزل و دوری از حالت یکنواختی از فرش وینتیج ماشینی نیز برای پذیرایی ایتفاده می کنند. استفاده از فرش کهنه نما نشان از اهمیت دادن به فرش های عتیقه و با ارزش و حفظ اصالت می باشد.

همچنین باتوجه‌به اینکه عروس و داماد کودک خردسال ندارند، می‌توانند از هر رنگ روشنی که بخواهند استفاده کنند و نگران کثیف شدن فرش نباشند. باتوجه‌به این‌که رنگ‌ها در ذهن انسان مخصوصاً هنگام رجوع به اتاق‌خواب تأثیر می‌گذارند، استفاده از رنگ روشن توصیه می‌شود. دومین موضوعی که باید به آن توجه کنیم، ست رنگ‌های اتاق‌خواب عروس در مجموعه فرش با تختخواب، سرسختی‌های عروس و پرده و کمد و دیگر اجزای موجود در اتاق‌خواب است.

توصیه می‌شود رنگ‌ها به هم نزدیک باشند تا فضایی منحصربه‌فرد ایجاد شود. همچنین باید به طرح‌ها نیز توجه کرد. طرح‌ها باید متناسب با روحیات افراد باشد و نه آن‌قدر شلوغ باشد که هنگام مراجعه به اتاق‌خواب فرد گیج شود، نه آن‌قدر ساده باشد که حوصله فرد سر برود.

دیدگاهتان را بنویسید