اخبار و مقالات

انتخاب فرش عروس

خرید جدیدترین فرش عروس با قیمت کارخانه

راهنمای انتخاب و خرید فرش جهیزیه عروس + جدیدترین فرش عروس

قبل از طراحی و ست‌کردن مبل و فرش عروس باید این نکته مدنظر باشد که عروس و داماد باید قبل از طراحی منزل خود و برای خرید وسایل منزل از جمله نوع فرش، نوع مبل، نوع پرده و حتی رنگ‌های مورداستفاده در دکوراسیون مبل و فرش منزل با هم تفاهم به عمل آورند. چراکه آن‌ها پس از سپری کردن مدتی از سن خود در خانه پدری، خود را با طراحی و رنگ‌هایی که پدر و مادر خود استفاده کرده‌اند وفق داده‌اند.

این امر باعث شده است که این طراحی‌ها و رنگ‌ها، سلیقه‌های ما را بسازند. اکنون هم باید هر دو زوج با هم مشورت کنند و رنگ‌ها و طرح‌های موردعلاقه خود را برای هم بازگو کنند و به یک نتیجه کلی برسند و آن نتیجه به‌گونه‌ای باشد که موردعلاقه زوجین باشد. در ادامه به مهم‌ترین نکات که باید در خرید فرش جهیزیه توجه کنید می‌پردازیم:

فرش 12 متری افشان گل سرخ

فرش ماشینی طرح افشان گل سرخ

1- انتخاب طرح فرش جهیزیه عروس:

اول از هر چیزی باید به این نکته توجه کرد که در انتخاب فرش و مبلمان دقت فراوانی به عمل آورید. هنگامی‌که زوجین برای خرید فرش به بازار می‌روند باید طرحی را انتخاب کنند که شور و شوق جوانی را به رخ بکشد و توصیه می‌شود طرحی را انتخاب کنند که در آن از گل‌های قرمز و زمینه‌ای روشن و مدرن و کلاسیک به‌کاررفته باشد و حس شادابی را ایجاد کند. همچنین برای ساختن یک فضای مدرن و کلاسیک و دیزاین فرش و مبل بهتر است نقشه فرش زیاد شلوغ نباشد.

توصیه می‌شود از نقشه‌های افشان در طرح‌های افشان گل سرخ، روژا، فرش کاشان طرح الماس و همچنین از نقشه‌هایی نظیر سیروان، فرش 700 شانه طرح هیوا و دیگر نقشه‌های مدرن که در حال حاضر شرکت فرش نگین مشهد هلال در حال تولید آن است و متناسب با فرش منزل عروس است استفاده شود. لازم به ذکر است که از فرش افشان طرح گل سرخ، به‌عنوان فرش مناسب برای جهیزیه نیز یاد می‌شود.

2- انتخاب رنگ بندی فرش جهیزیه عروس متناسب با مبل و پرده:

همچنین باید به ست کردن فرش با مبلمان نیز توجه کنید و رنگ‌هایی که برای فرش استفاده می‌کنید باید به هم نزدیک باشند و با هم ست شوند.

در حال حاضر بسیاری از جوان‌هایی که تازه به خانه بخت رفته‌اند برای طراحی اتاق پذیرایی خود از فرش افشان طرح گل سرخ برای ست‌کردن با مبلمان و پرده‌ها استفاده می‌کنند، چراکه موجب ایجاد یک فضای شاد و موردپسند جوانان است. رنگ‌بندی استفاده شده در فرش افشان گل سرخ، رنگ‌بندی یا پالت تبریز می‌باشد که از زیبایی بسیار زیادی برخوردار است. فراموش نشود که در هنگام خرید فرش جهیزیه عروس؛ و طراحی دکوراسیون منزل تازه‌عروس، به همه این نکات باید توجه کرد.

از جدیدترین رنگ‌بندی‌های فرش ماشینی برای سال 1400 می‌توان به رنگ طوسی طلایی و فرش طلاکوب اشاره کرد. رنگ های طلایی در فرش به شکوه و لوکس بودن دکوراسیون جهیزیه می‌افزاید. در حال حاضر فرش‌های طرح‌ افشان طلاکوب از پرفروش‌ترین طرح‌های فرش ماشینی می‌باشند.

فرش طلاکوب افشان لایت کد 9308 نقره ای

فرش 1200 شانه زمینه سیلور طرح افشان جدید طلاکوب

فرش طلاکوب طرح نائین اصفهان

3- انتخاب شانه و تراکم فرش جهیزیه عروس:

شانه و تراکم فرش ماشینی یکی دیگر از نکاتی است که در هنگام خرید فرش جهیزیه باید به آن توجه داشت. به طور ساده و خلاصه می‌توان بیان کرد که هرچه شانه و تراکم فرش بیشتر باشد ظرافت و زیبایی فرش نیز بیشتر است ولی در عوض خاب یا قطر فرش کمتر می‌شود و هرچه تراکم و شانه فرش پایین باشد از ظرافت و ریز بافتی فرش کم می‌شود و در عوض خاب فرش بیشتر است برای نشستن و استراحت مناسب‌تر است.

پس اگر بدنبال فرشی برای نشستن هستید از فرش 700 شانه و 1000 شانه استفاده کنید و اگر بدنبال فرشی با زیبایی و ظرافت بالا هستید که برای استراحت از مبلمان استفاده کنید، فرش 1200 شانه و 1500 شانه انتخاب خوبی هستند.

4- جنس نخ فرش جهیزیه عروس:

در خرید فرش جهیزیه عروس توجه به نوع الیاف فرش یکی از مهم‌ترین نکات خرید فرش جهیزیه است. الیاف آکریلیک از بهترین الیاف موجود بر روی فرش ماشینی است که دارای طول عمر بالا و مقاومت بسیار بالا در برابر کوبیدگی، سایش و شست و شو است از این رو پرطرفدارترین نخ بر روی فرش ماشینی است. حتما در خرید فرش ماشینی آکریلیک به 100% آکریلیک بودن آن اطمینان پیدا کنید. برای این اطمینان توجه به نشان ثبت شده استاندارد یکی از بهترین راه های ممکن است.

5- توجه به ضمانت و نشان استاندارد فرش جهیزیه عروس:

نکته پنجم و آخر مورد توجه در هنگام خرید فرش جهیزیه توجه به ضمانت و نشان ثبت شده استاندارد است. یک فرش ماشینی با کیفیت دارای ضمانت چند ساله محصول است که به شما این اطمینان را می‌دهد که اگر فرش خریداری شما دارای ایراد بافتی، رنگ دادن در زمان شست و شو و… شود شما با اطمینان خاطر می‌توانید از ضمانت و خدمات پس از فروش فرش خود استفاده نمایید.

داشتن نشان ثبت شده استاندارد هم این اطمینان را به شما می‌دهد که مشخصات ثبت شده بر روی لیبل فرش از صحت کافی برخوردار است و به طو مثال اگر فرش شما 100% آکریلیک باشد ولی شما متجوه درصدی ناخالصی در آن شوید می‌توانید با توجه به داشتن نشان استاندارد آن فرش مرجوع و خسارت دریافت کنید و همچنین باعث گرفته شدن نشان استاندارد آن شرکت شوید.

فرش متناسب با اتاق خواب عروس

همان‌طور که به فرش اتاق پذیرایی عروس اهمیت ویژه‌ای می‌دهیم باید چندبرابر هم به فرش اتاق‌خواب عروس اهمیت بدهیم، چراکه بستر آرامش هر انسانی اتاق‌خواب است. برای ساختن شیک‌ترین اتاق‌خواب عروس، اول از هر چیز باید به مدل فرش اتاق‌خواب عروس توجه کنیم. مدل‌های فرش مورداستفاده در اتاق‌خواب عروس شامل مدل‌های وینتیج یا قالیچه اتاق‌خواب عروس است، چراکه از نرمی و لطافت خاصی برخوردار است و در طرح‌های مختلف در شرکت فرش نگین مشهد هلال در حال بافت می‌باشد و موجود است.

البته بسیاری از تازه عروسان برای خلق فضای مدرنیته در منزل و دوری از حالت یکنواختی از فرش وینتیج ماشینی نیز برای پذیرایی ایتفاده می کنند. استفاده از فرش کهنه نما نشان از اهمیت دادن به فرش های عتیقه و با ارزش و حفظ اصالت می باشد.

همچنین باتوجه‌به اینکه عروس و داماد کودک خردسال ندارند، می‌توانند از هر رنگ روشنی که بخواهند استفاده کنند و نگران کثیف شدن فرش نباشند. باتوجه‌به این‌که رنگ‌ها در ذهن انسان مخصوصاً هنگام رجوع به اتاق‌خواب تأثیر می‌گذارند، استفاده از رنگ روشن توصیه می‌شود. دومین موضوعی که باید به آن توجه کنیم، ست رنگ‌های اتاق‌خواب عروس در مجموعه فرش با تختخواب، سرسختی‌های عروس و پرده و کمد و دیگر اجزای موجود در اتاق‌خواب است.

توصیه می‌شود رنگ‌ها به هم نزدیک باشند تا فضایی منحصربه‌فرد ایجاد شود. همچنین باید به طرح‌ها نیز توجه کرد. طرح‌ها باید متناسب با روحیات افراد باشد و نه آن‌قدر شلوغ باشد که هنگام مراجعه به اتاق‌خواب فرد گیج شود، نه آن‌قدر ساده باشد که حوصله فرد سر برود.

در این مقاله سعی گردید توضیحاتی جامع و کاربردی در مورد خرید فرش جهیزیه عروس بیان شود تا انتخابی آگاهانه داشته باشید. در آخر نظرات خود را و نکاتی را که ما احیانا شاید فراموش کردیم در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *