اخبار و مقالات

فرش مناسب اتاق خواب

بهترین طرح و رنگ فرش برای اتاق خواب

فرش مناسب اتاق خواب چه ویژگی‌هایی دارد؟

در انتخاب فرش برای اتاق‌ خواب باید دقت فراوانی به عمل آورد، چراکه انسان از این مکان بیش‌تر از مکان‌های دیگر خانه برای استراحت استفاده می‌کند. اینک مطالب ارزشمندی را برای شما ارائه می‌کنیم و توضیحات کامل و متفاوتی برای انتخاب و خرید فرش اتاق‌ خواب؛ برای شما عزیزان ارائه می‌دهیم.با این نکات می‌توانید به‌راحتی و بدون هیچ تردیدی نسبت به خرید فرش اتاق‌ خواب خود اقدام کنید و یک فرش مناسب اتاق‌خواب را برای خود انتخاب کرده و از فضای بسیار آرام و دلنشین برای استراحت خود استفاده کنید.

در ادامه به ویژگی‌های فرش خوب برای اتاق‌خواب می‌پردازیم. اگر می‌خواهید برای اتاق‌ خواب خود و یا برای اتاق‌ خواب فرزندان خود فرش مناسب تهیه کنید، باید به خصوصیات ذیل توجه فرمایید:

  •  ابعاد اتاق‌خواب.
  •  طرح و نقش فرش اتاق‌خواب.
  •  فرش متناسب با اتاق‌خواب کودک.

فرش اتاق خواب، اول اندازه بعد چیدمان

باید این نکته مدنظر باشد که در اتاق، فرش اتاق‌ خواب نباید دقیق به دیوار بچسبد. در واقع اندازه استاندارد به این صورت است که حدود بیست سانتی‌متر در اتاق بزرگ به دیوارها فاصله داشته باشد و همچنین در اتاق‌های کوچک حدوداً دوازده سانتی‌متر به دیوارها فاصله داشته باشد. همچنین این کار باعث می‌شود تا فرش اتاق‌ خواب مانع از باز و بسته شدن درب‌ها نشود.

در کل باید فرش و قالیچه اتاق‌ خواب به‌گونه‌ای باشد که نه آن‌ قدر بلند باشد که به زیر و یا لبه تخت خواب سرایت کند و نه آن‌ قدر کوتاه باشد که از وسایل فاصله داشته باشد. این موضوع باعث می‌شود هنگام بیدارشدن از خواب و بیرون آمدن از تخت خواب مخصوصاً در زمستان، هنگام سرایت پاها با زمین سرد احساس خوبی در فرد ایجاد نکند.

طرح و نقش فرش اتاق خواب

همان‌طور که می‌دانید وقتی به اتاق‌ خواب رجوع می‌کنیم فضای اتاق‌ خواب باید به‌گونه‌ای باشد که در آن فضا از نقشه‌های ساده و رنگ‌های آرام نظیر رنگ آبی، سبز، بنفش و غیره استفاده شود. استفاده از رنگ‌هایی که تأثیر منفی می‌گذارد توصیه نمی‌شود. رنگ های سرد و خنثی بهترین گزینه برای فرش اتاق خواب هستند. از فرش‌هایی که می‌توان برای اتاق‌ خواب انتخاب کرد باید به فرش وینتیج (کهنه نما) اشاره کنیم.

فرش وینتیج نگین مشهد هلال دارای نخ انحصاری در محصول خود است که از لطافت و نرمی بسیار زیادی برخوردار است و با داشتن تنوع بالا، دست شما را برای انتخاب بازتر می گذارد.

وینتیج ماشینی کاشان در شانه و تراکم های متفاوتی بافت می شود. جنس نخ و الیاف مصرفی در تمامی آن ها یکسان می باشد و فقط در خاب فرش و طرح آن تفاوت دیده می شود. تفاوت وینتیج ماشینی کاشان با فرش ماشینی درجه یک در طرح آن می باشد؛ فرش ماشینی دارای گل و بوته های متقارن، رنگ بندی شفاف و طبیعی و طرحی سالم می باشد اما در فرش کهنه نما طرح و رنگ حالت کهنگی و عتیقه به خود می گیرد. طول عمر فرش ماشینی با فرش کهنه نما تفاوتی ندارد.

همچنین از گبه فرش و گلیم فرش نیز می‌توان در اتاق‌خواب استفاده کرد و اگر برای اتاق کودک خواسته باشید فرش انتخاب کنید، فرش کودک پسرانه و فرش کودک دخترانه که شامل فرش کودک و عروسکی می‌شوند بهترین انتخاب هستند.

فرش اتاق خواب کودک

برای فرش اتاق‌ خواب کودک، استفاده از فرش‌های متناسب کودکان از لازمه‌های اصلی انتخاب فرش کودک می‌باشد. فرش اتاق کودک باید به‌گونه‌ای باشد که سلامتی و ایمنی کودک را تضمین کند و استفاده از فرش‌هایی توصیه می‌شود که مانع سرخوردن کودکان و سرد بودن زمین اتاق‌خواب کودکان باشد. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید به مطالعه مقاله ویژگی فرش اتاق کودک بپردازید. همچنین توصیه می‌شود در اتاق‌خواب کودکان بیشتر از فرش‌های طرح عروسکی و کارتونی استفاده شود، چراکه موجب شادابی بیشتر کودکان می‌شود. از فرش اتاق کودک قرمز نیز می‌توان استفاده کرد، چراکه رنگ قرمز از رنگ‌هایی است که کودکان به آن علاقه دارند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *