اخبار و مقالات

فرش در دکوراسیون منزل

دکوراسیون منزل خود را چگونه طراحی کنیم؟

همانطور که میدانید فرش و دکوراسیون منزل رابطه مستقیمی دارد  و به همین جهت در انتخاب مدل فرش و دکوراسیون باید دقت فراوانی به عمل آ ورد، از جمله ست شدن رنگ مبل ، پرده ها و حتی رنگ کابینت ها تاثیر به سزایی روی فرش دکوراسیون منزل دارد.

البته باید به این نکته هم توجه داشت که وقتی برای ست شدن رنگ فرش مبلمان و دکوراسیون و پرده اقدام می کنیم، نباید حتما فرش و دکوراسیون خانه یک رنگ باشند. و بهتر است رنگ ها نزدیک به هم باشند. مثلا اگر خانواده ای فرش سرمه ای انتخاب کنند، بهتر است برای خرید مبل از رنگ آبی کاربنی استفاده کرده و همچنین برای انتخاب پرده رنگ سرمه ای انتخاب کند ولی اگر هر سه رنگ مبل و پرده و فرش یک رنگ باشند دکوراسیون جالبی نمی شود.

چه فرشی و با چه طرحی متناسب یک دکوراسیون سنتی و آرام است؟

افرادی که به  دنبال یک دکوراسیون سنتی هستند، و می خواهند  از مبل های سنتی استفاده کنند، باید از نقشه هایی مثل فرش دستبافت گونه استفاده کنند چرا که این فرش های سنتی از قدمت دیرینه ای بر خوردار است و از قدیم الایام مورد استفاده قرار گرفته است و از طرح هایی که پیشنهاد می شود و می توان استفاده کرد، فرش طرح توران می باشد. چرا که گل هایی که در این طرح فرش به کار رفته است بسیار متناسب با دکوراسیون سنتی می باشد و این طرح یکی از فرش های اصیل است همچنین این طرح بسیار متناسب با پرده های سنتی است و هنگام وارد شدن به یک اطاق پذیرایی با این وصفیات، احساس حضور در یک مکان آرام و سنتی و دلنشین به انسان دست می دهد. البته باید به این نکته هم توجه کرد که اگر خانواده ای می خواهند از مبل سلطنتی کرم استفاده کنند باید انتخاب رنگ فرش آن ها هم کرم بوده و از پرده های سفید با المان های متناسب با رنگ اسکلت و پایه های مبل باشد و ترکیب این رنگ ها موجب ایجاد فضایی آرام و دلنشین و سنتی می شود. و همانطور که می دانید استفاده از رنگ های روشن در دکوراسیون منزل، موجب ایجاد یک فضای آرامش بخش می شود. و این فرش در دکوراسیون منزل به کسانی که پس از ساعت ها کار در بیرون از منزل به دنبال آرامش در منزل هستند توصیه می شود.

حالا که این گونه برای خرید فرش از همه لحاظ هزینه می کنیم، باید تمام سعی خود را به عمل بیاوریم تا چندین سال از فضای ایجاد شده بهره مند شویم.

طریقه ست کردن فرش قرمز با دکوراسیون:
از قدیم الایام رنگ قرمز در انواع فرش، گلیم، قالیچه و… به کار رفته است و بیشتر برای اتاق های پذیرایی استفاده می کردند. و در زمان حال فرش قرمز سنتی نیز در پذیرایی های بعضی ایرانیان به چشم می خورد. از مزیت های فرش زمینه قرمز در دکوراسیون این است که با وجود استفاده از قدیم الایام، همچنان جایگاه خود را حفظ کرده است. و مورد پسند بسیاری از افراد است.
حال برای شما توضیح خواهیم داد که چگونه فرش های زیبا در انواع طرح ها با رنگ قرمز را با دکوراسیون مورد نظر ست کنیم.
وقتی فرش قرمز مورد نظر را انتخاب می کنیم، باید به انواع اثاثیه ها توجه کنیم . اثاثیه هایی نظیر آباژور، قاب های عکس، گلدان، ویترین و… در مرحله بعدی باید به این نکته توجه کنید که شما به چه دکوراسیونی علاقه مند هستید.
دکوراسیون سنتی و یا دکوراسیون مدرن!
در دکوراسیون سنتی می توان در کنار استفاده از فرش لاکی (قرمز) از پرده و مبلمان پر نقش و نگار با رنگ های روشن در خانواده رنگ قرمز استفاده کرد. خصوصا وقتی فضا بزرگ باشد، محیطی پر جنب و جوشی را به وجود می آورد و این دکوراسیون بسیار مناسب برای این فضای بزرگ می باشد. همچنین این دکوراسیون، مناسب برای فضای کوچک نیز می باشد چرا که استفاده از این رنگ روشن باعث بزرگ تر نشان دادن محیط می شود. همچنین علاوه بر توجه به طرح ها باید به رنگ اجزای دکوراسین نیز توجه کنیم . رنگ هایی که می توان در اجزای دکوراسیون استفاده کرد، این گونه است که در ست منزل با فرش قرمز از مبلمان و پرده های زرشکی و گلدان صورتی استفاده کنیم.
همچنین در دکوراسیون مدرن باید در نظر داشت که فرش روناسی (قرمز) با طرح شلوغ در کنار مبلمان و پرده های شلوغ مناسب نیست و باید ازفرش با طرح های ساده و مبلمان و پرده های یک رنگ استفاده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *