اخبار و مقالات

فرش در دکوراسیون منزل

نقش فرش در دکوراسیون داخلی

دکوراسیون منزل خود را چگونه طراحی کنیم؟

همان‌طور که می‌دانید فرش و دکوراسیون منزل رابطه مستقیمی دارند و به همین جهت در انتخاب مدل فرش و دکوراسیون منزل؛ باید دقت فراوانی به عمل آورد. ست شدن رنگ مبل، پرده‌ها و حتی رنگ کابینت‌ها تأثیر به سزایی بر روی فرش دکوراسیون منزل دارد. البته باید به این نکته هم توجه داشت که وقتی برای ست شدن رنگ فرش مبلمان و دکوراسیون و پرده اقدام می‌کنیم، نباید حتماً فرش و دکوراسیون خانه یک رنگ باشند و بهتر است رنگ‌ها نزدیک به هم باشند.

مثلاً اگر خانواده‌ای فرش سرمه‌ای انتخاب کنند بهتر است برای خرید مبل از رنگ آبی کاربنی استفاده کرده و همچنین برای انتخاب پرده رنگ سرمه‌ای انتخاب کند، ولی اگر هر سه رنگ مبل و پرده و فرش یک رنگ باشند دکوراسیون جالبی نمی‌شود.

چه فرشی و با چه طرحی متناسب یک دکوراسیون سنتی و آرام است؟

افرادی که به دنبال یک دکوراسیون سنتی هستند و می‌خواهند از مبل‌های سنتی استفاده کنند، باید از نقشه‌هایی مثل فرش 1200 شانه طرح دستبافت گونه استفاده کنند. این فرش‌های سنتی از قدمت دیرینه‌ای برخوردار است و از قدیم‌الایام مورداستفاده قرار گرفته است و از طرح‌هایی که پیشنهاد می‌شود و می‌توان استفاده کرد، فرش طرح توران می‌باشد.

گل‌هایی که در این طرح فرش به‌کاررفته است بسیار متناسب با دکوراسیون سنتی می‌باشد و این طرح، یکی از فرش‌های اصیل است. همچنین این طرح بسیار متناسب با پرده‌های سنتی است و هنگام وارد شدن به یک اتاق پذیرایی با این وصفیات، احساس حضور در یک مکان آرام و سنتی و دلنشین به انسان دست می‌دهد. البته باید به این نکته هم توجه کرد که اگر خانواده‌ای می‌خواهند از مبل سلطنتی کرم استفاده کنند، باید انتخاب رنگ فرش آن‌ها هم کرم بوده و از پرده‌های سفید با المان‌های متناسب با رنگ اسکلت و پایه‌های مبل باشد.

ترکیب این رنگ‌ها موجب ایجاد فضایی آرام و دلنشین و سنتی می‌شود. همان‌طور که می‌دانید استفاده از رنگ‌های روشن در دکوراسیون منزل، موجب ایجاد یک فضای آرامش‌بخش می‌شود. این فرش در دکوراسیون منزل به کسانی که پس از ساعت‌ها کار در بیرون از منزل به دنبال آرامش در منزل هستند، توصیه می‌شود. حالا که این‌گونه برای خرید فرش از همه لحاظ هزینه می‌کنیم، باید تمام سعی خود را به عمل بیاوریم تا چندین سال از فضای ایجاد شده بهره‌مند شویم.

طریقه ست کردن فرش قرمز با دکوراسیون

از قدیم‌الایام رنگ قرمز در انواع فرش، گلیم، قالیچه و غیره به کار می‌رفته است و از آن بیشتر برای اتاق‌های پذیرایی استفاده می‌کردند. اکنون نیز فرش قرمز سنتی در پذیرایی‌های بعضی ایرانیان به چشم می‌خورد. از مزیت‌های فرش زمینه قرمز در دکوراسیون این است که با وجود استفاده از قدیم‌الایام، همچنان جایگاه خود را حفظ کرده است و موردپسند بسیاری از افراد می‌باشد.

حال برای شما توضیح خواهیم داد که چگونه فرش‌های زیبا در انواع طرح‌ها با رنگ قرمز را با دکوراسیون موردنظر ست کنیم. وقتی فرش قرمز موردنظر را انتخاب می‌کنیم، باید به انواع اثاثیه‌ها نظیر آباژور، قاب‌های عکس، گلدان، ویترین و غیره توجه کنیم. در مرحله بعدی باید به این نکته توجه کنید که شما به چه دکوراسیونی علاقه‌مند هستید، دکوراسیون سنتی و یا دکوراسیون مدرن!

در دکوراسیون سنتی می‌توان در کنار استفاده از فرش لاکی (قرمز)، از پرده و مبلمان پر نقش‌ونگار با رنگ‌های روشن در خانواده رنگ قرمز استفاده کرد. خصوصاً وقتی فضا بزرگ باشد، محیطی پرجنب‌وجوشی را به وجود می‌آورد و این دکوراسیون بسیار مناسب برای این فضای بزرگ می‌باشد. این دکوراسیون مناسب برای فضای کوچک نیز می‌باشد، چراکه استفاده از این رنگ روشن باعث بزرگ‌تر نشان‌دادن محیط می‌شود.

علاوه بر توجه به طرح‌ها، باید به رنگ اجزای دکوراسیون نیز توجه کنیم. رنگ‌هایی که می‌توان در اجزای دکوراسیون استفاده کرد این‌گونه است که در ست منزل با فرش قرمز، از مبلمان و پرده‌های زرشکی و گلدان صورتی استفاده کنیم. همچنین در دکوراسیون مدرن باید در نظر داشت که فرش روناسی (قرمز) با طرح شلوغ در کنار مبلمان و پرده‌های شلوغ مناسب نیست و باید از فرش با طرح‌های ساده و مبلمان و پرده‌های یک رنگ استفاده شود.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *