اخبار و مقالات

فرش طرح افشان کاشان

فرش افشان 1200 شانه لایت گل برجسته

فرش طرح افشان

فرش از لوازم ضروری هر منزل ایرانی می‌باشد و هر کس در صدد انتخاب بهترین فرش ماشینی از لحاظ زیبایی، کیفیت و البته قیمت می‌باشد. باتوجه‌به طرح و رنگ‌های متنوعی که اکنون وارد بازار فرش ماشینی شده است، انتخاب کمی سخت‌تر و سردرگم‌تر می‌شود. از بهترین فرش‌های ماشینی موجود در بازار، فرش ماشینی کاشان و فرش طرح افشان کاشان می‌باشد. کاشان را می‌توان به‌عنوان مهد فرش ماشینی ایران و یکی از قطب‌های اصلی این صنعت معرفی کرد.

شرکت‌های تولیدی فرش ماشینی در کاشان حدود 1500 شرکت می‌باشد که به دلیل رقابتی که دراین‌بین وجود دارد، هرکدام از شرکت‌های تولیدکننده فرش ماشینی سعی در تولید بهترین فرش ماشینی از لحاظ کیفیت و زیبایی را دارند. فرش ماشینی کاشان به دلیل زیبایی و کیفیت بالا، طول عمر زیاد، تنوع در طرح و رنگ و الیاف درجه یک مصرفی به یک برند جهانی در صنعت فرش تبدیل شده است. فرش ماشینی کاشان دارای سه طرح فرش ماشینی افشان، فرش ماشینی ترنج دار و فرش ماشینی خشتی می‌باشد.

فرش ماشینی ترنج دار از ابتدای تولید فرش ماشینی در دستور کار بوده است. بدین صورت که فرش ماشینی دارای یک ترنج نسبتاً بزرگ در مرکز فرش می‌باشد و گل‌وبوته‌های ریز و درشتی اطراف آن را احاطه کرده‌اند. در فرش ماشینی خشتی، ترنج مرکزی وجود ندارد. سطح فرش ماشینی از مستطیل‌های کوچک، هم اندازه و مجزا پوشیده شده است که داخل هر یک از این مستطیل‌ها با طرح‌ها و گل ها پر شده است.

فرش ماشینی افشان بر خلاف هر دو نوع فرش ماشینی فوق نه دارای ترنج مرکزی می‌باشد و نه از مستطیل‌های مجزا پر شده است، بلکه طرح و نقشی کاملاً متفاوت دارد. تمام سطح فرش در فرش ماشینی افشان از گل‌وبوته‌های هم اندازه پر شده است و به دلیل حذف ترنج، فرش ماشینی خلوت‌تر به نظر می‌رسد. فرش طرح افشان یکی از پر فروش ترین طرح های فرش ماشینی کاشان بوده است که با گذر زمان طرفداران بیشتری نیز پیدا کرده است. فرش ماشینی افشان برای خانه‌هایی با متراژ پائین مورداستفاده قرار می‌گیرد.

تراکم فرش ماشینی افشان

فرش طرح افشان کاشان؛ در تراکم‌های متفاوت فرش 700 شانه تراکم 2550، فرش 1000 شانه تراکم 3000 کاشان، فرش 1200 شانه تراکم 3600 طرح افشان و فرش طرح افشان 1500 شانه تراکم 4500 بافت می‌شود.

ابعاد فرش ماشینی طرح افشان

فرش ماشینی افشان کاشان در ابعاد استاندارد و غیراستاندارد، بنا به نوع نیاز و سفارش شما بافته می‌شود. ابعاد استاندارد فرش ماشینی طرح افشان شامل ابعاد 4*3، 3.5*2.5، 3*2، 4*1، 3*1، 2*1، 2.25*1.5، 1.5*1، 1*.5 و 0.8*0.5 می‌باشد. در صورت تمایل به خرید فرش ماشینی سایز ناقواره طرح افشان در اشکال هندسی فرش ماشینی دایره‌ای، فرش بیضی شکل، فرش ماشینی مربعی و غیره به‌صورت جفتی نیز می‌توانید اقدام کنید.

تعداد رنگ در طرح افشان

فرش‌های ماشینی طرح افشان ممکن است در 8، 10 و 12 رنگ در بافت فرش و در رنگ زمینه‌های متفاوتی بافته شود. شرکت نگین مشهد هلال تولیدکننده انواع طرح‌های فرش خشتی کاشان، فرش افشان جدید و فرش ترنج دار کاشان با تراکم‌های متفاوت و ابعاد گوناگون و رنگ زمینه‌های مختلف می‌باشد. شرکت نگین مشهد هلال فرش طرح افشان و دیگر محصولات خود را با ضمانت کالا به مشتری می‌سپارد که این نکته، شرکت نگین مشهد هلال را به یک برند تبدیل کرده است.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *