اخبار و مقالات

دوام فرش ماشینی

دوام فرش ماشینی

دوام فرش ماشینی کاشان و عوامل موثر بر آن

یکی از عواملی که فرش ماشینی کاشان را به یکی از پرطرفدارترین فرش‌های ماشینی در دنیا تبدیل کرده است علاوه بر طرح و نقشه‌های متنوع، کیفیت و دوام فرش ماشینی می‌باشد. شهر کاشان به دلیل وجود کارخانه جات تولیدی بسیاری که در خود جای‌ داده، نقش چشمگیری در صادرات فرش ماشینی دارد.

در این شهر رقابت تنگاتنگی بین تولیدکننده‌های فرش ماشینی وجود دارد و تمام آن‌ها سعی در تولید یک فرش ماشینی زیبا، باکیفیت و درجه یک دارند. یکی از کارخانه جاتی که توانسته دراین‌بین پیروز شود، شرکت نگین مشهد هلال می‌باشد که توانسته محصولات متنوعی در زمینه‌ فرش ماشینی تولید کند و رضایت مشتریان را به دست آورد.

طول عمر فرش ماشینی ممکن است تعریف‌های مختلفی داشته باشد. اما در کل یک فرش ماشینی که در سال‌های مورداستفاده دچار تغییر رنگ و کوبیدگی نشود، یک فرش ماشینی مرغوب خواهد بود. در شهر کاشان فرش‌های ماشینی در طرح‌ها و رنگ‌های مختلفی تولید می‌شوند که انتخاب و خرید آن‌ها امری سلیقه‌ای می‌باشد، اما نکته‌ای که برای تمامی متقاضیان حائز اهمیت است کیفیت فرش ماشینی می‌باشد.

الیاف به‌کاررفته در فرش ماشینی، تعیین‌کننده تمام ویژگی‌های فرش ماشینی می‌باشند. به بیان دیگر، الیاف مورداستفاده در فرش ماشینی با طول عمر و دوام فرش ماشینی رابطه مستقیم دارند. در واقع نوع الیاف فرش ماشینی تعیین می‌کند که فرش درجه یک و مرغوب باشد یا پس از مدتی استفاده، زیبایی خود را از دست بدهد.

ویژگی فرش ماشینی بادوام

1- الیاف درجه یک فرش ماشینی که همان آکریلیک هیت ست شده می‌باشد.

2- استفاده از نخ ترک یا نخ آلمان در بافت فرش.

3- وزن مطلوب باتوجه‌به شانه و تراکم فرش.

4- فرش در شانه و تراکم اصل خود باشد و نه فرش ماشینی طرح.

5- فرش ماشینی با دستگاه اصلی بافته شده باشد نه با دستگاه تبدیلی.

6- تمام فرش از سطح یکسان و نرمی برخوردار باشد که نشان‌دهنده وجود الیاف یکسان در فرش می‌باشد.

7- ریشه و زیگزاگ به‌قاعده و مرتب.

8- رنگ‌بندی واضح و شفاف.

9- دارابودن ضمانت‌نامه و گارانتی معتبر.

10- نشان ثبت شده استاندارد که مهری بر کیفیت فرش ماشینی می‌باشد.

نقش شانه و تراکم در دوام فرش

باید بدانید که نکته‌ای که در دوام فرش ماشینی تأثیر می‌گذارد، فقط الیاف آن می‌باشد. فرش‌های ماشینی 700 شانه، فرش 1000 شانه تراکم 3000، فرش 1200 شانه کاشان و فرش ماشینی 1500 شانه اگر با الیاف و نخ مشابه بافته شوند طول عمر و کیفیت مشابهی خواهند داشت. شانه و تراکم به جنبه ظاهری و زیبایی فرش ماشینی مربوط می‌شود.

ضخامت فرش 700 شانه از سایر فرش‌ها بیشتر می‌باشد، بنابراین پاخور مناسب‌تری دارند. با بالاتر رفتن شانه و تراکم از ضخامت فرش و وزن فرش ماشینی کاسته می‌شود. فرش‌ 1200 شانه با تراکم 3600 و فرش ماشینی 1500 شانه با تراکم 4500 از فرش‌های لوکس و دستباف گونه می‌باشند. بدیهی است که فرش ماشینی با ضخامت بیشتر ،در سالیان متمادی استفاده جلوه بهتری خواهد داشت.

دوام فرش و عمر فرش - خرید فرش از کارخانه نگین مشهد هلال

عوامل تاثیر گذار بر روی دوام فرش و طول عمر فرش ماشینی

تأثیر رنگ در دوام فرش ماشینی

رنگ‌های فرش ماشینی به 3 گروه تقسیم می‌شوند: فرش ماشینی رنگ روشن، فرش ماشینی تیره و فرش لایت.

فرش‌های ماشینی رنگ روشن بیشتر شامل رنگ‌های سفید و کرم می‌شوند. پرواضح است این‌گونه فرش‌ها در اثر رفت‌وآمد بیش از سایر رنگ‌ها، آلودگی و کثیفی را به خود جذب می‌کنند و بنابراین نیاز به شستشوی بیشتری دارند. هرچه فرش ماشینی در شستشوی بیشتری قرار بگیرد، زیبایی و جذابیت اولیه خود را از دست خواهد داد. رنگ‌های روشن زیبایی فرش ماشینی را دوچندان می‌کنند، اما در مقابل زیبایی و جذابیت مراقبت خاص خود را طلب می‌کنند. پس می‌توان نتیجه گرفت در طول عمر فرش ماشینی علاوه بر الیاف و نخ مورداستفاده، نحوه نگهداری از فرش و مراقبت صحیح از آن نیز نقش دارد.

خرید فرش ماشینی بادوام

اگر به‌قصد خرید فرش ماشینی به شهر کاشان سفرکرده باشید و نمایشگاه یا شرکت نگین مشهد هلال را مشاهده کرده باشید، متوجه خواهید شد که طرح‌های فرش ماشینی در این شرکت به‌اندازه‌ای زیاد می‌باشد که امکان مشاهده تمام طرح‌ها در رنگ‌های مختلف امکان‌پذیر نمی‌باشد. بنابراین برای خریدی راحت، خرید اینترنتی فرش ماشینی به شما پیشنهاد می‌شود.

با مراجعه به فروشگاه آنلاین شرکت نگین مشهد هلال، تمامی طرح‌ها در رنگ‌های مختلف در معرض نمایش قرار گرفته است تا شما بر حسب سلیقه و نوع نیازتان به خرید فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه اقدام نمائید و از مزایای خرید اینترنتی فرش ماشینی کاشان بهره‌مند شوید. با کارشناسان ما تماس بگیرید و از مشاوره خرید رایگان ما بهره مند شوید.

در مقاله با عنوان عوامل موثر در دوام فرش ماشینی سعی گردید به نکات کلیدی و موثر که در دوام فرش تاثیر گذار است به صورت مفید و کوتاه پرداخته شود. در پایین صفحه میتوانید نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

خرید اقساطی فرش فرش کهنه نما فرش کاشان

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *