اخبار و مقالات

عوامل تأثیرگذار بر زیبایی فرش

زیبایی فرش ماشینی کاشان

یکی از مهم‌ترین فاکتور‌ها در خرید فرش ماشینی، زیبایی فرش است؛ در این مقاله به موضوع عوامل تاثیرگذار بر روی زیبایی فرش می‌پردازیم:

زیبایی فرش ماشینی کاشان

فرش‌ها از دو نوع دستباف و ماشینی تشکیل شده‌اند. فرش‌های دستباف زیبایی، ارزش و قیمتی فراتر از واقعیت دارند. ارزش فرش دستباف باگذشت زمان بیشتر می‌شود و به فرش عتیقه یا فرش کهنه‌نما طبیعی تبدیل می‌شود. اما با وجود اهمیت و زیبایی فرش دستباف، مردم خواستار فرش ماشینی مدرن یا فرش ماشینی طرح جدید می‌باشند و سعی می‌کنند بهترین فرش ماشینی را برای منزل خود انتخاب کنند که با منزل و سایر وسایل هماهنگی داشته باشد.

این ویژگی‌ها را می‌توان در فرش‌های ماشینی کاشان جست‌وجو کرد. در واقع فرش‌های ماشینی از طرح‌های بسیار متنوع با رنگ‌های مختلف و در انواع سبک‌ها در بازار موجود می‌باشند که متقاضیان باتوجه‌به متراژ موردنظر، طرح و رنگ موردپسند و از همه مهم‌تر قیمت فرش ماشینی نسبت به خرید آن اقدام می‌نمایند. تنوع فرش ماشینی کاشان بسیار زیاد می‌باشد، به‌گونه‌ای که کمتر جایی در دنیا می‌تواند با این شهر به رقابت بپردازد. اما عوامل تاثیرگذار بر زیبایی فرش‌های ماشینی به عوامل مختلفی بستگی دارد که عبارت‌اند از:

  • شانه و تراکم فرش ماشینی

اولین نکته در زیبایی فرش ماشینی؛ شانه و تراکم آن می‌باشد. در واقع شانه و تراکم فرش ماشینی در تمامی عوامل مربوط به فرش اعم از ضخامت فرش، قیمت فرش ماشینی کاشان و لطافت و نرمی آن نقش دارد. با بالاتر رفتن شانه فرش، تراکم آن نیز افزایش پیدا می‌کند. افزایش شانه و تراکم فرش ماشینی با موارد ذکر شده در فوق رابطه مستقیم دارد. هنگامی که فرش ماشینی ظریف‌تر و ریزنقش‌تر می‌شود، به طور حتم زیبایی آن نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

  • رنگ فرش ماشینی

در ایجاد یک دکوراسیون جذاب و زیبا، رنگ فرش ماشینی نقش مهمی دارد. در واقع قبل از خرید فرش ماشینی باید از رنگ آن اطمینان حاصل کنید تا خریدی آسان‌تر را داشته باشید. برای تشخیص رنگ فرش موردنیاز لازم است نگاهی به دکوراسیون خود بیندازید، آن‌گاه مشاهده خواهید کرد که تم رنگی ساختمان شما چگونه می‌باشد. فرش‌های ماشینی رنگ روشن زیبایی بیشتری دارند. در این‌گونه فرش‌ها تمامی نقش‌ونگارها و رنگ‌های تیره و روشن بیش‌ازپیش خودنمایی می‌کنند.

تاثیر رنگ فرش بر روی زیبایی فرش

عوامل تاثیر گذار بر روی زیبایی فرش – خرید فرش از کارخانه فرش نگین مشهد هلال

  • طرح فرش ماشینی

برای انتخاب طرح فرش ماشینی می‌توان به جمله هر سخن جایی و هر نکته مکانی دارد اشاره کرد. تمامی طرح‌ها و نقشه‌های فرش ماشینی در صورت استفاده درست در دکوراسیون مناسب خود، زیبایی بسیاری خواهند داشت.

 

تاثیر طرح بر روی زیبایی فرش

عوامل موثر بر روی زیبایی فرش – نگین مشهد هلال

  • نوع بافت

فرش‌های ماشینی دارای بافت گل برجسته یا هایبالک زیبایی بیشتری نسبت به نوع ساده و تخت خود دارند. در فرش‌های ماشینی هایبالک اصولاً دو یا سه رنگ از رنگ اصلی هایبالک می‌باشد، برای مثال رنگ سرمه‌ای در تمام طول فرش حالت برجستگی دارد.

  • تعداد رنگ در فرش ماشینی

همان‌طور که در مقالات قبلی اشاره شد، فرش ماشینی ممکن است از تعداد رنگ‌های مختلفی بافته شده باشد. تعداد رنگ‌های زیاد در فرش ماشینی توانایی فرش را در هماهنگی با دکوراسیون افزایش می‌دهد. برای مثال فرش ماشینی 10 رنگ بیشتر از فرش هشت رنگ ماشینی با منزل هماهنگ می‌شود. به‌عبارت‌دیگر مبل، پرده و سایر وسایل را می‌توان با 10 رنگ آن ست کرد و دست مصرف‌کننده در این مورد بازتر می‌باشد.

فرش ماشینی لایت

فرش ماشینی لایت در مقابل فرش‌های ماشینی 10 رنگ و … قرار دارند. فرش طرح لایت از 5 رنگ بافته شده است و همان گونه که از اسمشان پیداست دارای رنگ‌بندی خنثی می‌باشند. امروزه فرش‌های ماشینی لایت طرف‌داران بسیاری پیدا کرده است و دلیل آن علاوه بر مد بودن این‌گونه فرش‌ها، طراحی و رنگ‌آمیزی آن‌ها می‌باشد.

شرکت نگین مشهد هلال یکی از بزرگ‌ترین کارخانه جات تولید فرش ماشینی در کاشان می‌باشد که محصولات متنوعی تولید می‌کند و تمامی مراحل تولید فرش متعلق به خود شرکت می‌باشد. از طرفی هیچ واسطه‌ای دراین‌بین قرار ندارد، بنابراین فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه عرضه می‌شود.

در شرکت نگین مشهد هلال فرش‌های ماشینی در شانه و تراکم‌های مختلف اعم از فرش 700 شانه، فرش 1000 شانه، فرش 1200 شانه تراکم 3600، فرش 1500 شانه ماشینی، فرش کهنه‌نما، گلیم ماشینی، گبه ماشینی، فرش ماشینی طلاکوب، فرش ماشینی لایت و فرش چهل تکه را در طرح‌ها و رنگ‌های مختلف تولید می‌شود. از ویژگی‌های محصولات این شرکت ضمانت‌نامه 36 ماهه، فرش‌های ماشینی درجه یک، امکان خرید حضوری و غیرحضوری و دارابودن نشان ثبت شده استاندارد می‌باشد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *