اخبار و مقالات

صادرات فرش ماشینی

صادرات فرش ماشینی

فرش ماشینی مزایای بسیاری دارد. مزایای فرش ماشینی کاشان از زیبایی بخشیدن به دکوراسیون منزل تا نقش مهم آن در اشتغال مردم کشور می باشد اما مهم ترین آن، نقش مهم فرش ماشینی در اقتصاد کشور می باشد. فرش ماشینی را به عنوان کالای سرمایه ای در اقتصاد یاد می کنند.

شاید برای بسیاری از افراد سوال باشد صادرات فرش ماشینی چگونه صورت می گیرد؟ قوانین صادرات فرش چیست؟

صادرات فرش کار سهل و آسانی نمی باشد. صادر کردن فرش، از تولید فرش ماشینی آغاز می شود. بسته بندی و آماده کردن فرش و بعد از آن ها، انجام کار های گمرکی مرحله بعدی می باشد تا سرانجام فرش ماشینی به دست خریدار خارجی برسد.

فرش ایرانی علاوه بر تمدن، فرهنگ و هویت کشور ایران یکی از کالاهای ارزشمند در زمینه صادرات غیر نفتی می باشد. اولین کار برای صادرات فرش ماشینی داشتن کارت بازرگانی می باشد.

 

صادرات فرش ماشینی شرکت نگین مشهد هلال

شرکت نگین مشهد هلال یکی از بزرگترین کارخانه جات تولید فرش ماشینی در زمینه صادرات فرش ایرانی می باشد. تمامی محصولات این شرکت، صادراتی می باشند. محصولات صادراتی ایران به معنای فرش ماشینی مرغوب ایرانی و  فرش درجه یک  کاشان هستند. در بافت فرش ماشینی شرکت نگین مشهد هلال، از الیاف صد در صد آکریلیک هیت ست شده استفاده می شود و هیچگونه نخ های درصد دار و نخ پلی استر و الیاف مصنوعی فرش ماشینی در آن نمی باشد. شرکت نگین مشهد هلال با تولید فرش ماشینی با کیفیت و تنوع بالا در طرح و رنگ، سالانه تعداد زیادی فرش ماشینی به کشور های همسایه، کشورهایی همچون، کانادا، ترکیه، روسیه، عراق، افغانستان، پاکستان و… صادر می کند.

 

کارت بازرگانی چیست؟

به عبارتی کارت بازرگانی مجوز و تائیدیه ای است که مشخصات حقیقی و حقوقی فرد روی آن ذکر می شود و فرد با توجه به کارت بازرگانی اقدام به تجارت و صادرات و واردات فرش می نماید.

از دیگر قوانین لازم برای صادرات فرش ماشینی به خارج از کشور این است که، صادرات فرش هایی که در بافت خود از تار و پود و الیاف مصنوعی فرش ماشینی استفاده شده است ممنوع می باشد. مهم ترین دغدغه ای که در صادرات فرش ایران وجود دارد، عرضه کردن فرش تقلبی و با کیفیت پایین، به جای فرش اصیل ایرانی می باشد. با وجود تحریم های موجود و وجود دلالان و رقبای خارجی و مشکلاتی از این قبیل باز هم فرش ایرانی رتبه اول جهان را از آن خود کرده است. این محبوبیت به دلیل تنوع بیش از حد فرش ماشینی ایرانی می باشد.

برای صادرات موفق و صحیح فرش ماشینی، علاوه برآشنایی با قوانین صادرات فرش، باید کشور هایی که برای فرش ایرانی ارزش قائل هستند را شناسایی کرد. آشنایی با عوامل زیادی مانند فرهنگ آن کشور، زبان، نوع مصرف مردم آن کشور و… می تواند در صادرات موفق فرش ماشینی تأثیر چشمگیری داشته باشد. عدم آشنایی با قوانین و فرهنگ کشور های صادر کننده  فرش ماشینی باعث رکود بازار فرش ماشینی و رکود اقتصادی می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *