اخبار و مقالات

تفاوت فرش کلاسیک و مدرن

تفاوت فرش کلاسیک با فرش مدرن

در این مقاله مطالب دقیقی از فرش های مدرن و کلاسیک ارایه نموده ایم و با مطالعه ی این مطالب می توانید تفاوت فرش مدرن و کلاسیک را بشناسید.

امروزه با پیشرفت دستگاه های بافندگی فرش ماشینی، فرش های ماشینی تولید شده توسط این دستگاه ها از کیفیت بالایی برخوردار شده است. به گونه ای که گاهی اوقات خریدارانی که برای خرید فرش ماشینی اقدام می کنند، و به بازار های فرش مراجعه می کنند، با تماشای نقشه های زیبا و دستباف گونه و به دلیل زیبایی و کیفیت بی نظیر اکثر فرش ها، شیفته تک تک این فرش ها می شود. فرش های ماشینی بافته شده با دستگاه های پیشرفته از زیبایی و کیفیت بالایی برخوردار است و علاوه بر آن طرح هایی که در نقشه های فرش استفاده شده است نیز از زیبایی بی نظیری برخوردار است.

فرش های ماشینی مدرن

فرش های ماشینی در سبک های مختلفی بافته می شود. یکی از سبک های فرش های ماشینی، که جزیی از فرش های خوش نقش است، فرش های ماشینی بافته شده در سبک مدرن است. فرش های ماشینی مدرن دارای انواع و مدل های مختلفی است و در نقشه ها و طرح های متنوع، و در ابعاد مختلفی بافته می شود.

امروزه زوج های جوانی که تازه به خانه بخت رفته اند. به دنبال دکوراسیون مدرن هستند. و نقشه و طرحی را انتخاب می کنند که زمینه ای ساده و خلوت داشته باشد و کمتر کسی به دنبال طرح های سنتی است و طرح های سنتی و کلاسیک جایگاه خود را به فرش های با طرح های سبک مدرن داده اند.

فرش های مدرن به دلیل سادگی و زمینه ی خلوت در کنار دکوراسیون سنتی و کلاسیک جلوه ی جالبی ندارد و بهتر است این مدل از فرش ها در کنار مبل های ساده و با رنگ های نزدیک به هم پهن شود. فرش های بافته شده در سبک مدرن در طرح های ساده و کم نقش و نگار و در اکثر فرش ها در دو الی سه رنگ بافته می شود.

در فرش های بافته شده به سبک مدرن بیشتر از رنگ های دلفینی و نقره ای استفاده می شود. به این دلیل که رنگ نقره ای و دلفینی اصلی ترین رنگ در فرش های بافته شده به سبک مدرن است به علاوه ی این رنگ ها، رنگ های تند نیز می تواند جذابیت خاصی را در فرش های بافته شده به سبک مدرن ایجاد کند.

فرش های ماشینی کلاسیک

همان طور که فرش های بافته شده به سبک مدرن یکی از طرح های خوش نقش فرش است، فرش های بافته شده به سبک کلاسیک نیز یکی از سبک هایی است که طرح های آن بی نظیر و بسیار خوش نقش است.

این سبک از فرش ها با توجه به نام آن، از قبیل سبک هایی است که بیشتر از نقشه ها و طرح های قدیمی و سنتی الگو گرفته است. و بیشتر در رنگ هایی بافته می شود که از ملایمت و آرامش بیشتری نسبت به دیگر فرش ها برخوردار است.

با توجه به این که فرش های بافته شده به سبک کلاسیک فضا را بسیار صمیمانه و سنگین نشان می دهد، بسیار متناسب با سالن های پذیرایی و میهمانی های خانوادگی است و با پهن شدن آن در سالن های پذیرایی یک فضای گرم و دوستانه را با خود به همراه می آورد.

فرش های بافته شده به سبک کلاسیک نیز دارای نقشه ها و طرح های متنوعی است و در ابعاد مختلفی بافته می شود. و خریداران می توانند برای مکان های مورد استفاده از هر نقشه و طرح و در ابعاد مختلف سفارش دهند.

خرید فرش کلاسیک

یکی از نکاتی که هنگام خرید فرش کلاسیک باید مد نظر قرار دهید این است که مکانی که برای آن می خواهید از فرش کلاسیک استفاده کنید، معماری آن نیز به سبک کلاسیک باشد و اگر برای مکان مورد نظر فرشی انتخاب کنید که با معماری و دکوراسیون آن مکان هم خوانی نداشته باشد و با توجه به این که فرش یکی از اجزای مهم دکوراسیون منزل به شمار می رود و یکی از ارکان اساسی دکوراسیون منزل است، در طراحی منزل خود دچار اشتباه خواهید شد و این امر باعث خواهد شد تا فضا نا آرام و از زیبایی کمی برخوردار باشد.

فرش های کلاسیک با توجه به طراحی آن، مقداری شباهت به فرش های دستباف گونه دارد. البته شباهت آن در هر فرشی متفاوت است.فرش های کلاسیک در طرح ها و نقشه های مختلفی نظیر افشان، خشتی، ترنج و… بافته می شود. منظور از ترنج در فرش های ترنج دار، شکل وسط فرش می باشد که در ابعاد و شکل های مختلفی است که فضای مشخصی از وسط فرش را به خود اختصاص می دهد و بیش از نقاط دیگر فرش توجه اشخاص را به خود جلب می کند و در اکثر نقشه های سنتی و دستباف گونه به چشم می خورد.

.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *