اخبار و مقالات

فرش نانو چیست؟

فرش ماشینی نانو نگین مشهد

ویژگی‌های فرش نانو

یکی از مهم‌ترین اجزای دکوراسیون خانه را فرش‌ها تشکیل می‌دهند. خرید فرش‌های نامناسب نه‌تنها به دکوراسیون منزل لطمه می‌زند، بلکه ممکن است به دلیل استفاده از نخ‌های شیمیایی خطرناک سبب ایجاد انواع بیماری‌های پوستی و ایجاد حساسیت و آلرژی‌های مختلف گردد. امروزه با پیشرفت تکنولوژی و اختراع دستگاه‌های مدرن، دانش بشریت روی فرش‌هایی با خواص آنتی‌باکتریال زوم شده است. در این فرش‌ها، نخ‌های نانویی در تاروپود فرش استفاده شده است.

  • ضد حساسیت بودن فرش‌های نانو

کودکان یکی از حساس‌ترین و ظریف‌ترین پوست‌ها را دارند و در مواجه با الیاف پلی استر هیت ست نشده، ممکن است دچار حساسیت‌های پوستی جدی و آلرژی‌های مختلف گردند. فرش‌های نانو به دلیل خواص آنتی‌باکتریال، ضد حساسیت و آلرژی بوده و بهترین نوع فرش برای اتاق کودک می‌باشد.

  • ضد بو بودن فرش‌های نانو

فرش‌ها به دلیل تماس‌های مکرر با پا، بعد از مدتی بوی نامطبوع گرفته و سبب آزار و اذیت ساکنان آنجا می‌شود. به همین دلیل اگر بخواهیم در جهت برطرف کردن بوی نامطبوع فرش اقدام کنیم، باید فرش شسته شود که این امر در خانه‌های آپارتمانی بسیار دردسرساز می‌باشد. اما نانو فرش ضد بو بوده و همین امر سبب شده که این فرش‌ها مناسب مکان‌های پررفت‌وآمدی همچون مساجد، حسینه ها، مجتمع‌های فرهنگی و غیره می‌باشد.

  • ضد لکه بودن فرش‌های نانو

فرش‌های نانو به دلیل دارا بودن خاصیت عدم جذب مواد مایع گونه، ضد لک می‌باشند. در صورت ایجاد هرگونه لکه بر روی فرش، نیازی به شستشو و شامپو فرش نیست. این لکه‌ها با تابش نور خورشید پاک می‌شوند. از دیگر خاصیت‌های این مدل فرش‌ها این است که اگر در معرض آلاینده‌های هوا قرار گیرد، با تابش نور خورشید این مواد آلاینده تجزیه می‌شود.

  • عدم وجود الکترسیته در فرش‌های نانو

بارها تجربه شده است زمانی که پا روی فرش گذاشته می‌شود، برق کوچکی بدن را می‌گیرد که البته این برق آسیبی به بدن و وسایل منزل نمی‌زند. اما زمانی این جرقه‌های کوچک تبدیل فاجعه زیان‌بار می‌شود که بر اثر سهل‌انگاری شیر گاز بازبماند و بر اثر انباشته شدن گاز اشتعال‌زا، این جرقه‌های کوچک فاجعه‌های خانمان سوزی را ایجاد می‌کند. اما در فرش‌های نانو به دلیل ذرات موجود در آن و هدایت جریان، مانع از ایجاد الکتریسیته ساکن می‌شود.

  • فاقد پرزدهی بودن فرش‌های نانو

اغلب فرش های دستبافت گونه(ماشینی) حتی در بهترین نوع و شانه آن، باز هم پرزدهی دارند. اما در این مدل فرش‌ها، وجود الیاف نانو سبب شده است که پرزدهی این فرش‌ها به حداقل ممکن برسد و همین امر باعث می‌شود که این فرش خاصیت ضد حساسیتی داشته باشد.

این مقاله در قسمت‌های بعدی آپدیت خواهد شد، پس با ما همراه باشید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *