اخبار و مقالات

ریشه فرش ماشینی

ریشه فرش ماشینی

ریشه فرش و روش های اصولی محافظت از آن

امروزه فرش ماشینی نقش مهمی در زیبایی منزل دارد. فرش قسمت اعظم منزل را پوشش می‌دهد. رفت‌وآمد در فرش ماشینی بسیار زیاد می‌باشد، به همین دلیل آلودگی در آن نیز به‌مراتب از سایر وسایل بیشتر است. صورت استاندارد فرش ماشینی دو طرف زیگزاگ و دو طرف ریشه می‌باشد. ریشه در ابتدا و انتهای فرش قرار دارد.

ریشه فرش، مهم‌ترین جزء در فرش ماشینی و فرش دستباف می‌باشد. ریشه فرش همانند سایر اجزای تشکیل‌دهنده آن ویژگی‌های و مزایای منحصربه‌فرد خود را دارد. ریشه‌ها اصولاً در دو رنگ زرد و سفید هستند و شما هنگام خرید فرش ماشینی، می‌توانید رنگ ریشه فرش ماشینی خود را تغییر دهید.

ریشه‌ها نقش مهمی در طول عمر فرش ماشینی دارند. ریشه فرش در واقع محکم کننده و ثابت‌کننده فرش می‌باشد، اما بعضی از متقاضیان در هنگام خرید فرش ماشینی به حذف ریشه اصرار دارند و به فرش ماشینی چهار طرف زیگزاگ شده تمایل دارند و علت این کار را در زرد شدن و کثیفی ریشه‌ها و در نتیجه جلوه نامناسبی که به منزل می‌بخشند، می‌دانند.

چه چیزی باعث زرد شدن ریشه ها می شود؟

مشکل زرد شدن ریشه‌ها اصولاً بعد از شستشوی فرش در منزل به وجود می‌آید. عدم رعایت نکات شستشوی صحیح فرش در منزل، زرد شدن ریشه‌ها را به همراه خواهد داشت. علاوه بر این، جنس فرش و نوع الیاف مصرفی که در فرش ماشینی بافته شده است نیز تأثیر زیادی در بروز این مشکل دارد.

نقش ریشه فرش در طول عمر

برای افزایش طول عمر فرش ماشینی راه‌های متفاوتی وجود دارد که یکی از این راه‌ها، محافظت به جا و درست از ریشه فرش ماشینی می‌باشد. سالم ماندن ریشه‌ها نقش زیادی در طول عمر مفید فرش خواهد داشت.

مراقبت از ریشه ها در هنگام شستشوی فرش

همان‌طور که در مقالات قبل اشاره شد، شستشوی فرش ماشینی در منزل مهارت خاص خود را طلب می‌کند. در هنگام شستشوی فرش ماشینی باید دقت لازم را برای محافظت از ریشه‌ها به خرج داد. پارگی و آسیب به ریشه فرش ممکن است باعث آسیب به تمام فرش شود.

راهکارهایی برای محافظت از ریشه

اگر زردی ریشه‌ها شما را آزار می‌دهد بهتر است یکی از راهکارهای زیر را اجرا کنید:

  • چسب کردن ریشه‌ها راه‌حل آسان و کم‌هزینه می‌باشد، اما دردسرهای مختص به خود را دارد. ممکن است هنگام جداکردن چسب از ریشه‌ها، ریشه فرش آسیب ببیند.
  • دومین و بدون دردسرترین راه، استفاده از توری محافظت‌کننده ریشه فرش می‌باشد. توری ریشه فرش؛ به شکل یک محافظ عمل می‌نماید به طوری که ریشه‌ها در درون توری قرار می‌گیرند و بنابراین دچار پارگی، آسیب و آلودگی نمی‌شوند.
  • می‌توانید برای محافظت بیشتر از ریشه‌ها، به گره‌زدن ریشه‌ها بپردازید.

تجدید ریشه فرش

اگر ریشه فرش ماشینی شما دچار آلودگی شد و یا بر اثر پارگی تصمیم به تعویض آن گرفتید، به مراکز مربوطه مراجعه نمایید. آن‌ها ریشه فرش را از آن جدا کرده و ریشه نو و باکیفیت را جایگزین آن خواهند کرد.

قیمت فرش 700 شانه تراکم 2550 فرش 1200 فرش وینتیج

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *