اخبار و مقالات

فرش مربعی و نکاتی درباره ی خرید آن

فرش مربعی و نکاتی درباره ی خرید آن

چرا از فرش مربعی استفاده کنیم؟

یک قانون بسیار مهم هنگام خرید فرش ماشینی، توجه به شکل هندسی فضای موردنظر می‌باشد. اگر فرش مستطیلی که انتخاب کرده‌اید به ابعاد و نمای اتاقتان هماهنگ نمی‌شود، یک فرش مربعی بهترین انتخاب برای شماست. اگر اتاقتان مربع و یا مکعبی شکل است، این فرش‌های مربعی گزینه مناسبی برای دیزاین اتاق و فضای شما می‌باشد. در ادامه اطلاعاتی درباره فرش مربعی با شما به اشتراک گذاشته‌ایم.

همه چیز در مورد فرش‌های مربعی

اولین مورد این است که برای انتخاب بهترین فرش برای اتاقتان، ابتدا شکل اتاقتان را در نظر بگیرید و سپس به سایز آن دقت کنید. بهتر است ابعاد فرش طوری نباشد که تمام کف اتاق را اشغال کند، زیرا شما به فضاهای باز نیز نیاز دارید. زمانی که شکل و سایز فرش هماهنگ باشد، شما بهترین انتخاب را انجام می‌دهید. اکثر اتاق‌ها مستطیلی شکل هستند، به همین دلیل عموماً فرش‌ها مستطیلی شکل تولید می‌شوند. اما برای اتاق‌های مربعی چه کنیم؟

اگر اتاقتان مربعی شکل است شما می‌توانید فرشی مستطیلی با ابعاد کوچک استفاده کنید، ولی پیشنهاد ما این است که ریسک کنید و فرشی مربعی با ابعاد مناسب سفارش دهید. زمانی که فرش را پهن می‌کنید، متوجه زیبایی بسیار زیاد آن خواهید شد. اگر میز ناهارخوری شما مربعی شکل است می‌توانید فرشی مربعی با ابعاد بزرگ‌تر از آن تهیه کرده و زیر آن پهن کنید، این‌گونه فضای خصوصی‌تری در منزلتان برای غذا خوردن تعریف می‌کنید.

آیا در انتخاب بین فرش مربعی و دایره ای مردد هستید؟

فرش‌های گرد و مربعی، هر دو از بهترین انتخاب‌ها برای اتاق مربعی شکل شما می‌باشد. هدف شما از دیزاین اتاق، مشخص می‌کند که کدام نوع فرش مناسب‌تر است. به‌عنوان‌مثال اگر می‌خواهید فضایی برای گفتمان ایجاد کنید، بهتر است از فرش‌های مربعی استفاده کنید و فضا را خصوصی‌تر کنید. اگر فضای شما کوچک است، انتخاب فرش‌های دایره‌ای انتخاب بهتری است. اگر میزتان مربعی شکل است، بهتر است فرش مربعی خریداری کنید. اگر میزتان گرد است بهتر است فرش گرد با آن ست کنید و اگر میز بیضی‌شکل دارید، فرش مستطیلی جلوهٔ بیشتری دارد.

فرش خرید فرش فرش 700 شانه

برای اینکه بتوانید راحت‌تر شکل فرشتان را انتخاب کنید، خوب است به طرح فرش‌ها دقت کنید. طرح‌های راه‌راه، زیگزاگ، سرامیکی و طرح‌های هندسی با فرش‌های مربعی همخوانی بیشتری دارند. طرح‌های طبیعی و منحنی مثل نقش‌های ترنج دار و دارای گل و لچک بر فرش‌های دایره‌ای جلوه و نمای ویژه‌ای دارد، ولی رنگ‌های خنثی و سرد بر هر نوع فرشی سازگارند.

انواع طرح های فرش ها

  • فرش‌های حاشیه‌دار: طرح‌های حاشیه‌دار معمولاً شلوغ هستند، ولی با چهارچوبی که حاشیه به این فرش‌ها می‌دهد بسیار کلاسیک‌تر دیده می‌شوند.
  • فرش‌های مشکی و خاکستری: فرش‌های مربعی با رنگ‌های تیره مناسب دکوراسیون‌های مدرن است. ست‌کردن فرش‌هایی با رنگ‌های خنثی بسیار ساده‌تر از سایر رنگ‌هاست.

چیدمان با فرش های مربعی شکل

فرش‌های مربعی بهترین انتخاب برای بزرگ‌تر جلوه‌دادن خانه می‌باشد. فرش‌های مربعی امروزه بافت می‌شود و راحت‌تر از قبل می‌توان به آن دست پیدا کرد. ولی امروزه طرح‌ها و رنگ‌های متنوعی وجود دارد که شما هرکدام را انتخاب کنید، مربعی برای شما بافت می‌شود و لازم نیست نگران پیدا نشدن طرح آن باشید.

در چه جاهایی از فرش مربعی استفاده کنیم؟

اگر فضایی در کنج پذیرایی‌تان برای خوردن صبحانه در نظر گرفته‌اید، زیر میز نهارخوری که مربعی شکل است، در اتاق کودک یا نوزاد و یا در تراس کوچکی که دارید این فرش مناسب می‌باشد.

با فرش های مربعی شکل چگونه مبلمان را بچینیم؟

اگر می‌خواهید فرشتان را زیر میزناهارخوری پهن کنید، باید به‌گونه‌ای قرار گیرد که تمامی میزها و صندلی‌ها بر روی فرش قرار گیرند. اگر این فرش را با مبلمان می‌خواهید ست کنید، بهتر است حداکثر فقط دوپایه جلویی مبلمان بر روی فرش قرار گیرد. اگر این فرش به‌عنوان فرش اتاق کودک شماست حتماً در مرکز اتاق قرار دهید و یا طوری قرار دهید که هیچ وسیله‌ای سطح فرش را نپوشاند، مگر درصورتی‌که فضای اتاق کودک شما خیلی بزرگ باشد. در انتخاب سایز فرش و پهن کردن فرش ماشینی، دقت کنید که کف منزل و اطراف فرش نه باید بسیار خالی باشد که احساس برهنه بودن کنید و نه باید فضای موردنظر تماماً پوشیده شود تا فرش ماشینی جذابیت خود را از دست بدهد.

باتوجه‌به نکات اشاره شده در مقاله فوق، می‌توان گفت فرش ماشینی مهم‌ترین جزء در دکوراسیون هر منزلی می‌باشد بنابراین باید در پهن کردن، انتخاب و خرید فرش ماشینی دقت کافی و نکات مهم اعم از ابعاد فرش ماشینی، نوع سبک فرش ماشینی کاشان و نوع چیدمان منزل را در نظر بگیرید. در صورت عدم رعایت هر یک از این نکات، حق زیبایی فرش ماشینی کاشان به‌درستی ادا نخواهد شد.

هنگامی که صحبت از فرش ماشینی کاشان می‌شود ناخودآگاه در ذهن اغلب مردم فرش مستطیل شکل نقش می‌بندد، اما شرکت نگین مشهد هلال تولیدکننده انواع فرش‌های ماشینی در ابعاد هندسی گوناگون باکیفیت بالا و قیمت درب کارخانه می‌باشد که در تمامی رنگ‌ها و طرح‌ها و در شانه و تراکم‌های مختلف در اختیار شما عزیزان قرار می‌گیرد. کسب اطلاعات بیشتر درباره فرش و راهکارهای مؤثر در سلامت فرشتان، به قسمت اخبار و مقالات مراجعه کنید تا اطلاعات مفیدی درباره فرش داشته باشید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *