اخبار و مقالات

راهنمای فرش اتاق خواب

فرش اتاق خواب

در این مقاله سعی داریم نکات مهمی درباره فرش اتاق‌خواب و نحوه انتخاب صحیح یک فرش مناسب برای اتاق‌ خواب خدمت شما مخاطبان گرامی ارائه دهیم. پس با ما همراه باشید. همان‌طور که در مقالات متعددی به آن اشاره شد، چینش وسایل خانه به روش‌های مناسب باعث زیبا جلوه‌دادن دکوراسیون منزل می‌گردد. یکی از مهم‌ترین و ضروری‌ترین اجزاء دکوراسیون منزل را فرش‌ها تشکیل می‌دهند که به دودسته دستبافت و ماشینی تقسیم می‌شوند.

خصوصیات انواع مدل فرش اتاق خواب

یکی دیگر از مکان‌هایی که نیاز است مفروش شود، اتاق‌خواب است و می‌توان از قالیچه، فرش چهل تکه و فرش فانتزی در اتاق‌خواب استفاده کرد. البته قالیچه‌ها بیشتر جنبه تزئینی دارند و کاربرد خاصی برای آنها در نظر گرفته نشده است. این در حالی است که فرش‌های فانتزی و قالی‌ها کاربردهای زیادتری دارند و به‌خوبی می‌توانند تمام سطوح منزل را پوشش دهند؛ بنابراین بهتر است برای اتاق‌خواب نیز از فرش‌های فانتزی و قالی بجای قالیچه استفاده شود.

عده‌ای بر این باورند که بخش قابل‌توجهی از اتاق‌خواب توسط تخت و کمد پوشش داده می‌شود و انتخاب فرش برای اتاق‌خواب از اهمیت چندانی برخوردار نیست. این دسته از افراد در اشتباه‌اند، زیرا اتاق‌خواب برای اهل خانه محل پررفت‌وآمدی می‌باشد. اگر سطح آن مفروش نباشد، در درازمدت به پاهایتان آسیب وارد می‌شود و در فصل سرما کف اتاق سرد می‌شود و مسبب بیماری‌هایی چون پادرد می‌گردد.

اگر دوست دارید هم اتاق‌خوابتان تخت داشته باشد و هم مفروش باشد، بهتر است ابتدا کاملاً اتاق را موکت کرده و سپس تخت را در محل مناسبی از اتاق‌خواب قرار دهید و بعد برای آن فرشی تهیه کنید. این کار سبب می‌شود که تمام سطح خانه مفروش شده باشد و تختخواب هم در اتاق‌خوابتان بکار رفته باشد.

فرش‌های اتاق‌خواب به دلیل دور بودن از اتاق‌های دیگر، کمتر دچار کثیفی و کهنگی می‌شوند. همچنین این مکان‌ها جزو قسمت‌هایی از خانه است که کمتر روی آن خوراکی خورده می‌شود، پس احتمال کثیف شدن به‌وسیله خوراکی روی فرش اتاق‌ خواب؛ کمتر است. در نتیجه می‌توان از فرش‌هایی با رنگ‌های روشن و جنس لطیف و ظریف در بافت آن استفاده کرد.

معمولاً در این اتاق‌ها افراد تمایل دارند با پای برهنه روی آن قدم بگذراند، پس بهتر است این مدل فرش‌ها از جنس لطیف باشند تا نرمی آن را زیر پاهایتان به‌خوبی احساس کنید. رنگ‌بندی این مدل از فرش‌ها باید به‌گونه‌ای باشد که از رنگ و طرح ملایم و روشن استفاده شود، زیرا اتاق‌خواب محل استراحت است و باید به لحاظ رنگ‌بندی به‌گونه‌ای باشد که آرامش را برای شما به ارمغان بیاورد.

بهترین فرش برای اتاق خواب دخترانه

فرش فانتزی برای اتاق‌خواب دخترانه و کودکان یکی از بهترین انتخاب‌ها می‌باشد، زیرا این مدل از فرش‌ها دارای طرح‌های ساده و متنوعی می‌باشد. همچنین استفاده از فرش‌های فانتزی در اتاق کودک، باعث افزایش ضریب هوشی فرزندتان می‌گردد. برای آشنایی بیشتر با این مدل از فرش ها، به مقالات همه چیز درباره فرش فانتزی و فرش کودک و عروسکی رجوع کنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *