اخبار و مقالات

راهنمای فرش اتاق خواب

فرش اتاق خواب

در این مقاله سعی داریم نکات مهمی درباره فرش اتاق خواب و نحوه انتخاب صحیح یک فرش مناسب برای اتاق خواب خدمت شما مخاطبان گرامی ارائه دهیم، پس با ما همراه باشید…

همانطور که در مقالات متعددی به آن اشاره شد، چینش وسایل خانه به روش های مناسب باعث زیبا جلوه دادن دکوراسیون منزل می گردد. یکی از مهم ترین و ضروری ترین اجزاء دکوراسیون منزل را فرش ها تشکیل می دهند که به دو دسته دستبافت و ماشینی تقسیم می شوند.

فرش اتاق خواب:

یکی دیگر از مکان هایی که نیاز است مفروش شود، اتاق خواب است. بدین شکل که می توان از قالیچه، موکت و فرش های فانتزی در اتاق خواب استفاده کرد، البته قالیچه ها بیشتر جنبه تزئینی دارند و کاربرد خاصی برای آنها درنظر گرفته نشده است این در حالی است که فرش های فانتزی و قالی ها کاربرد های زیادتری دارند و به خوبی می توانند تمام سطوح منزل را پوشش دهند. بنابراین بهتر است برای اتاق خواب نیز از فرش های فانتزی و قالی بجای قالیچه استفاده شود. عده ای بر این باورند که بخش قابل توجهی از اتاق خواب توسط تخت و کمد پوشش داده می شود و انتخاب فرش برای اتاق خواب از اهمیت چندانی برخوردار نیست درحالی که این دسته از افراد در اشتباهند زیرا اتاق خواب برای اهل خانه محل پر رفت و آمدی می باشد و اگر سطح آن مفروش نباشد در دراز مدت به پاهایتان آسیب وارد می شود و در فصل سرما کف اتاق سرد می شود و مسبب بیماری هایی چون پا درد می گردد. نکته دیگر این است فرشی که برای اتاق خواب استفاده می شود یا باید فرش روی آن قرار بگیرد یا باید فرش روی زمین قرار گیرد و اگر تخت نیمی  از آن روی فرش و نیمی دیگر روی زمین قرار گیرد جنبه زیبایی به دکوراسیون منزل نمی بخشد و از نمای جالبی برخوردار نیست.

اما اگر دوست دارید هم اتاق خوابتان دارای تخت و هم مفروش باشد، بهتر است ابتدا کاملا اتاق را موکت کرده و سپس تخت را در محل مناسبی از اتاق خواب قرار داده و بعد برای آن فرشی تهیه کنید این کار سبب می شود که تمام سطح خانه مفروش شده باشد و تختخواب هم در اتاق خوابتان نیز به رفته باشد.

فرش های اتاق خواب به دلیل دور بودن از اتاق های دیگر کمتر دچار کثیفی و کهنگی می شوند، همچنین این مکان ها جزو قسمت هایی از خانه است که کمتر روی آن خوراکی خورده می شود، پس احتمال کثیف شدن به وسیله خوراکی روی فرش اتاق خواب کمتر است پس می توان در رنگبندی این مدل از فرش ها از رنگ های روشن و جنس لطیف و ظریف در بافت آن استفاده کرد. معمولا در این اتاق ها افراد تمایل دارند با پای برهنه روی آن قدم می گذراند پس بهتر است این مدل فرش ها از جنس لطیف باشند تا نرمی آن را زیر پاهایتان به خوبی احساس کنید.

رنگبندی این مدل از فرش ها باید به گونه ای باشد که از رنگ و طرح ملایم و روشن استفاده شود، زیرا اتاق خواب محل استراحت است و باید به لحاظ رنگبندی به گونه ای باشد که آرامش را برای شما به ارمغان بیاورد.

بهترین فرش برای اتاق خواب:

فرش فانتزی برای اتاق خواب یکی از بهترین انتخاب ها می باشد زیرا این مدل از فرش ها دارای طرح های ساده و متنوعی می باشد همچنین استفاده از فرش های فانتزی در اتاق کودک باعث افزایش ضریب هوشی فرزندتان می شود.

* برای آشنایی بیشتر با این مدل از فرش ها به مقالات همه چیز درباره فرش فانتزی و فرش کودک و سیسمونی رجوع کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *