اخبار و مقالات

فرش ماشینی کنار استخر، مناسب فضای بیرونی

فرش کنار استخر

با یک فرش کنار استخر، آسایش فضای داخلی را در فضای باز به ارمغان بیاورید

شاید شما هم در میان افرادی باشید که به اندازه کافی خوش شانس هستند که صاحب یک استخر در حیاط منزل خود باشند، پیشنهاد ما به شما استفاده از فرش کنار استخر است. فرش‌هایی که برای استفاده در فضای باز طراحی شده اند، رنگ و سبک بسیار زیبایی را به فضای بیرونی منزل و دیگر فضاها از جمله فضا کنار استخر می‌بخشند. آن‌ها همچنین کاربردهای عملی زیادی دارند.

در زیر به مواردی که فرش را به یک فرش مخصوص فضای باز تبدیل می‌کند را بیان می‌کنیم، مزایای استفاده از فرش کنار استخر، نحوه مراقبت از فرش در فضای باز و برخی از گزینه‌های فرش کنار استخر که می‌توانید در تابستان امسال استفاده کنید، خواهیم پرداخت. این مقاله را از دست ندهید و با یک فرش کنار استخر، راحتی داخل خانه را در فضای باز به ارمغان بیاورید.

 

چه چیزی یک فرش را به یک فرش مخصوص فضای باز  تبدیل می‌کند؟

ویژگی اصلی فرش در فضای باز، مقاومت آن در برابر عوامل محیطی است. اشعه ماوراء بنفش خورشید، رطوبت و سایر عناصر برای فرش‌هایی که با مواد مقاوم ساخته نشده اند مضر هستند و باعث خرابی آن‌ها می‌شود.

 

مقاومت فرش در برابر کپک

علاوه بر باران، مناطق کنار استخر رطوبت زیادی دارند، بنابراین باید فرشی بخرید که در برابر کپک مقاوم باشد. اگر فرش در برابر آب مقاوم باشد، حتی زمانی که آب در زیر آن قرار گیرد، باعث ایجاد کپک نمی‌شود.

ما بعداً در مورد نگهداری فرش در فضای باز صحبت خواهیم کرد، اما مقاوم بودن در برابر کپک به معنای ضد کپک بودن نیست. فرش‌هایی که روی عرشه استخر یا کنار استخر خود استفاده می‌کنید نیاز به مراقبت و توجه بیشتری دارند.

 

مقاومت فرش در برابر خورشید

یکی دیگر از ویژگی‌های فرش‌های فضای باز این است که با قرار گرفتن در زیر نور مستقیم آفتاب در برابر اشعه ماوراء بنفش مقاوم بوده و رنگ های آن محو نمی‌شود. این فرش‌ها رنگ و جزئیات را به فضای بیرونی می‌بخشند بنابراین حفظ رنگ آن‌ها در برابر اشعه ماوراء بنفش خورشید بسیار مهم است.

 

مقاومت فرش در برابر آب

فرش مخصوص فضای بیرونی که در کنار استخر استفاده می‌کنید باید در برابر آب مقاوم باشد. در کنار استخر راهی برای جلوگیری از رطوبت وجود ندارد، بنابراین فرش شما باید بتواند در معرض آب زیاد قرار گیرد. عایق رطوبتی همچنین به تمیز کردن و نگهداری فرش‌های کنار استخر کمک می‌کند.

 

مزایای استفاده از فرش کنار استخر

استایل و راحتی که می‌توانید به عرشه استخر خود اضافه کنید محدود است، به همین دلیل است که باید از فرش کنار استخر برای جمع کردن فضا استفاده کنید. قرار دادن فرش زیر صندلی‌های عرشه یا مبلمان فضای باز نیز می‌تواند از چوب و سایر مواد در برابر آسیب محافظت کند.

فرش‌های فضای باز کاربردهای عملی زیادی در کنار استخر دارند. در اینجا چند مزیت استفاده از فرش کنار استخر آورده شده است:

مناسب برای آفتاب گرفتن: فرش کنار استخر  خنک‌تر از عرشه استخر خواهد بود و برای آفتاب گرفتن و استراحت گزینه مناسبی است. اگر یوگا تمرین می‌کنید، این مکان نیز مکانی عالی برای این کار می‌باشد.

از پاهای خود محافظت کنید:  فرش های کنار استخر از آنجایی که معمولاً رنگ‌های روشن دارند و در برابر اشعه ماوراء بنفش مقاوم هستند، این فرش‌ها خنک‌تر از سطح اطراف استخر شما خواهند بود و از پاهای شما در برابر سطح داغ زمین در تابستان محافظت خواهد کرد.

نگهداری آسان: صاحبان استخر در تابستان امسال نیازی به هیچ چیز دیگر برای مراقبت از آن ندارند، به همین دلیل است که فرش‌های فضای باز بسیار عالی هستند. اگر آنها کثیف شدند و نیاز به تمیزی دارند، آنها را با فشار شلنگ آب تمیز کنید. اما مطمئن شوید که اجازه می‌دهید هر دو طرف فرش خشک شوند تا هیچ کپکی زیر آن ایجاد نشود.

 

نکات ساده تمیز کردن برای افزایش طول عمر فرش کنار استخر

فرش‌های کنار استخر مقاوم در برابر آب و کپک یک الزام هستند، اما برای سالم نگه داشتن آنها نیاز به مراقبت بیشتری است. به دلیل ساخت خوب، این فرش‌ها برای فضای بیرون بهترین گزینه است. آن‌ها همچنین دارای ارتفاع خاب بسیار کوتاه هستند، بنابراین می‌توانند در برابر تجمع کثیفی مقاومت کنند.

* نکته مهم: مطمئن شوید که فرش شما می‌تواند از هر دو طرف کاملاً خشک شود. آب حبس شده در زیر فرش می‌تواند باعث ایجاد کپک شود. ممکن است لازم باشد آن را برگردانید و بگذارید چند ساعت در آفتاب خشک شود.

کثیفی خفیف را می‌توان با لکه بر فرش و یک اسفنج برطرف کرد. به یاد داشته باشید که همواره به آرامی محل کثیفی را پاک کنید تا به فرش آسیب نرسانید و مطمئن شوید که به برچسب یا توصیه سازنده در مورد محلول‌هایی که برای استفاده فرش بی خطر هستند توجه می‌کنید.

داشتن یک فرش در فضای باز در کنار استخر ممکن است غیرعادی به نظر برسد، اما امیدواریم که تا به حال متوجه شده باشید که بسیار کاربردی می‌باشند. این فرش‌ه به فضاهایی که معمولاً زیبا نیستند، رنگ و لعابی تازه می‌بخشند. آن‌ها همچنین کاربردهای عملی دارند که لذت شما را از استخر در تابستان امسال و برای بسیاری از فصول آینده افزایش می‌دهد.

* لطفاً توجه داشته باشید: در مورد فصل‌ها، اگر در مکانی زندگی می‌کنید که زمستان سختی دارد و باید استخر خود را برای مدت طولانی ببندید، فرش بیرونی خود را در انبار و دور از عوامل محیطی قرار دهید. نیازی به قرار دادن آن در معرض سرما و بارندگی نیست.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *