اخبار و مقالات

مشخصات تابلو فرش خوب

تابلو فرش ماشینی خوب

مشخصات تابلوفرش خوب

علاوه بر فرش ماشینی کاشان و وسایل دیگر منزل، تابلوفرش‌ها از عوامل دیگر مزین کننده منزل می‌باشند. تابلوفرش‌ها مانند فرش‌های ماشینی به دو گروه تابلوفرش دستباف و تابلوفرش ماشینی تقسیم می‌شوند. شهر کاشان به فرش‌های ماشینی مرغوب و تابلوفرش‌های زیبا معروف می‌باشد. در هنگام خرید تابلوفرش ماشینی به چند نکته باید دقت کنید:

  • جنس تابلوفرش

در هنگام خرید تابلوفرش ماشینی مانند هر محصول دیگری باید به جنس آن دقت کنید! جنس تابلوفرش‌ها اهمیت زیادی در زیبایی آن ها دارد. بهترین نوع الیاف و نخ موجود در بازار و مورداستفاده برای محصولات ماشینی، الیاف اکریلیک هیت ست شده و نخ ترک یا آلمان می‌باشد. تابلوفرش بافته شده با نخ‌های ورژن، پلی‌استر و دیگر مواد پلاستیکی موجود در بازار پس از استفاده کوتاه‌مدت جذابیت و زیبایی اولیه را نخواهد داشت.

علاوه بر تأثیر الیاف درجه یک در زیبایی تابلوفرش‌ها، این‌گونه الیاف در هنگام شستشو نیز مشکلی را به وجود نخواهند آورد و نیاز به مراقبت و شستشوی محتاطانه نخواهد داشت. این امر برای تابلوفرش‌هایی که با الیاف درجه‌دار و نامرغوب بافته شده‌اند صدق نمی‌کند و ممکن است در طول شستشو، دچار تغییر شکل و یا رنگ دادن شوند.

  • شانه و تراکم تابلوفرش

شانه و تراکم در تابلوفرش‌های ماشینی متفاوت است. تابلوفرش‌ها ممکن است تابلو 500 شانه ماشینی، تابلوفرش 700 شانه، تابلوفرش 1000 شانه کاشان، تابلوفرش ماشینی 1200 شانه و تابلوفرش 1500 شانه ماشینی کاشان باشد. با بالارفتن شانه و تراکم تابلوفرش‌ها، طرح و نقش آن ها ریزتر شده و زیبایی بی‌شماری را به منزل شما هدیه خواهند داد.

  • سایز تابلوفرش‌ها

تابلوفرش ماشینی کاشان اندازه‌های مختلفی دارد. تابلوفرش 0.7*0.5، تابلوفرش ماشینی 1*0.5 و تابلوفرش 1*0.7 از اندازه‌های معمول تابلو می‌باشند که باتوجه‌به مساحت مکان مورداستفاده نسبت به خرید آن ها اقدام می‌کنند.

  • قیمت تابلوفرش کاشان

عوامل زیادی در قیمت تابلوفرش ماشینی مشارکت دارند. اولین و مهم‌ترین عامل همانند قیمت فرش ماشینی کاشان، شانه و تراکم تابلوفرش می‌باشد. شانه و تراکم تابلوفرش با قیمت آن رابطه مستقیم دارد. عامل دیگری که در تعیین قیمت تابلوفرش کاشان نقش دارد، سایز تابلوفرش می‌باشد. مسلماً قیمت تابلوفرش 1200 شانه سایز 1*0.5 از قیمت تابلوفرش ماشینی 1200 شانه سایز 0.7*0.5 بیشتر می‌باشد. جنس الیاف مصرفی در تهیه تابلوفرش را نباید نادیده گرفت و بی‌اهمیت دانست. قیمت تابلوفرش ابریشمی از انواع دیگر تابلوهای ماشینی بسیار بیشتر می‌باشد.

شستشوی تابلوفرش ماشینی

اگر تابلوفرش شما دارای قاب می‌باشد، برای شستشو ابتدا قاب آن را جدا کنید. برای این کار نهایت دقت و وسواس را به خرج دهید تا هنگام جداسازی قاب از فرش، به تابلوفرش صدمه‌ای وارد نشود و دچار پارگی نشود. اگر از درجه یک بودن تابلوفرش خود اطمینان ندارید، قبل از شستشو یک گوشه تابلوفرش که خارج از دید می‌باشد را مورد امتحان قرار دهید. بدین صورت که یکی از 4 گوشه تابلوفرش را انتخاب کنید و به شستن آن بپردازید. هنگامی که از ثابت بودن شکل و رنگ آن در هنگام شستشو اطمینان حاصل کردید، می‌توانید به شستشوی تابلوفرش بپردازید.

  • سعی کنید حتی‌الامکان از شوینده‌های اسیدی و شیمیایی قوی برای شستشوی تابلوفرش در منزل استفاده نکنید.
  • سعی کنید تابلوفرش‌ها را در معرض رطوبت و حرارت قرار ندهید.
  • اگر از تابلوفرش ابریشمی یا تابلوفرش دستباف استفاده می‌کنید، برای حفاظت بیشتر از آن می‌توانید از شیشه برای پوشاندن قاب تابلوفرش استفاده کنید.
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *