اخبار و مقالات

مزایا و معایب فرش 700 شانه

مزایا و معایب فرش 700 شانه

همه چیز در مورد فرش هفتصد شانه

فرش‌ 700 شانه ماشینی کاشان نسبت به فرش‌های ماشینی دیگر دارای مزایا و برتری‌هایی هستند که در زیر به مزایای فرش 700 شانه اشاره می‌شود. قالی‌های ماشینی هفتصد شانه علاوه بر خاب زیاد، از قیمت مناسبی برخوردارند که یکی از موارد اصلی در انتخاب خریداران فرش می‌باشد.

 

ویژگی های فرش 700 شانه کاشان

فرش ماشینی 700 شانه و خصوصیات آن

 

فرش‌های ماشینی هفتصد شانه یکی از محبوب‌ترین و پرفروش‌ترین فرش‌های ماشینی است، بنابراین لازم است که اطلاعات جامع و کاملی از این محصول داشته باشید. فرش‌های هفتصد شانه به‌خاطر ویژگی‌ها و مزایایی که در زیر بیان می‌شود، از تمایل خرید بیشتری بین خریداران نسبت به فرش‌های ماشینی دیگر برخوردار است. از جمله ویژگی‌ها، محاسن و مزایا فرش‌ 700 شانه؛ می‌توان موارد زیر را نام برد:

  • پاخوری مناسب: مناسب برای بخش‌های مختلف و پر رفت‌وآمد خانه نظیر هال، آشپزخانه و غیره
  • خاب زیاد فرش‌های ماشینی هفتصد شانه که از نرمی بیشتری برخوردارند و برای استراحت و نشستن مناسب‌تر هستند به این دلیل که قطر خاب فرش هفتصد شانه در مقایسه با فرش‌های 1200 شانه و 1500 شانه بیشتر است، بسیار نرم‌تر هستند. در نتیجه می‌توان از آن‌ها برای اتاق‌خواب و اتاق نشیمن به‌عنوان یک فرش خوب استفاده نمود.
  • وزن سنگین و مقاومت بالا در برابر شست‌وشو: قطور بودن فرش هفتصد شانه باعث سنگین‌تر شدن وزن فرش می‌شود و از سرخوردن فرش بر رو سرامیک کاسته می‌شود و همچنین فرش در برابر شستشو و رفت‌وآمد زیاد، مقاوم‌تر خواهد بود.
  • قیمت مطلوب: قیمت مناسب‌تر نیز یکی از مزایای دیگر فرش‌های هفتصد شانه ماشینی است. قالی‌های هفتصد شانه به دلیل شانه و تراکم پایین‌تر، از قیمت مناسب‌تری هم برخوردار هستند.
  • تنوع در ابعاد، طرح، رنگ‌بندی و تراکم: به دلیل پرفروش بودن فرش‌های ماشینی هفتصد شانه، طرح و نقشه آن‌ها بسیار متنوع بوده و در رنگ‌های زمینه زیادی بافته می‌شود.
  • استحکام بالا: به دلیل استفاده از نخ‌های اکریلیک هیت ست شده، فاقد پرزدهی بوده و از مقاومت بالایی برخوردار است.
  • حفظ کیفیت و دوام

معایب فرش‌ 700 شانه

فرش‌های ماشینی هفتصد شانه با اینکه دارای مزایای زیادی هستند و جز پرفروش‌ترین گونه فرش‌های ماشینی است، اما معایبی نیز دارند که در زیر به آن‌ها اشاره شده است:

  1. فرش‌های 700 شانه نسبت به فرش‌های تراکم بالا، از نقشه‌های ساده‌تری برخوردار بوده و از نظر زیبایی به فرش‌های 1200 شانه و 1500 شانه نمی‌رسد.
  2. طرح فرش‌های هفتصد شانه نسبت به فرش‌های 1200 شانه به دلیل بافت درشت‌تر و نمره نخ کم، وضوح نسبتاً کمتری دارد.
  3. شستشو فرش‌های 700 شانه به دلیل وزن بیشتر بسیار مشکل بوده و هنگام شستشو، وزن آن‌ها بسیار سنگین می‌شود.
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *