اخبار و مقالات

انتخاب رنگ فرش ماشینی

انتخاب رنگ فرش ماشینی

رنگ فرش ماشینی

خرید فرش ماشینی از جمله مواردی هست که اکثر افراد مایل هستند که در مورد آن اطلاعات بیشتری کسب کنند تا بهترین خرید را داشته باشند. انتخاب رنگ فرش؛ می‌تواند یکی از اصلی‌ترین و مهم‌ترین گزینه‌ها برای خرید فرش مناسب باشد. در انتخاب فرش ماشینی عوامل بسیار زیادی وجود دارند که ممکن است در خرید فرش شما را سردرگم کنند. در این مقاله به سؤال‌هایی از قبیل فرش تیره بهتر است یا روشن؟ فرش روشن چه مزایایی دارد؟ پاسخ می‌دهیم.

در خرید قالی ماشینی نکته مهمی که حتماً باید به آن توجه کرد این است که فرش ماشینی را برای چه قسمتی از منزل می‌خواهید؟ این یک سؤال کلیدی است! قطعاً شما نمی‌توانید همان فرشی که برای اتاق کودک خود انتخاب می‌کنید را برای اتاق نشیمن و پذیرایی خود انتخاب کنید. فرش روشن یا تیره که برای اتاق نشیمن انتخاب می‌کنید باید با دکوراسیون و سایر المان‌های منزل از قبیل مبل، پرده و دیوارها ست شوند. برای هماهنگی فرش با مبلمان می‌توانید رنگ فرش را با مبلمان منزل ست کنید.

انتخاب رنگ مناسب فرش ماشینی

نکته مهم در انتخاب رنگ زمینه فرش، میزان رفت آمد و شلوغی آن قسمت از اتاق است. محل‌هایی که در رفت‌وآمد زیاد هستند، زودتر کثیف شده و مراقبت از آن سخت‌تر است. در نتیجه باید در انتخاب رنگ فرش دقت بیشتری شود و ترجیحاً از رنگ‌های زمینه سرمه‌ای و یا دودی استفاده کرد تا میزان کثیفی کمتر دیده شود. اما اگر خانواده کم جمعیتی دارید، رنگ‌های زمینه روشن مثل فرش سفید یا فرش کرم از گزینه‌های قابل انتخاب برای خرید فرش مناسب می‌باشد. فرش‌های زمینه روشن سبب بزرگ نشان‌دادن محیط منزل شده و از زیبایی بیشتری برخوردار هستند.

فرش 700 شانه تراکم 2550 خرید فرش 1200 شانه قیمت فرش ماشینی

وقتی صحبت از طراحی داخلی می‌شود باید به این نکته توجه کنید که رنگی که امسال مد می‌باشد، ممکن است سال آینده دیگر مد نباشد. ازآنجاکه قیمت فرش‌های ماشینی نسبتاً زیاد است و امکان تغییر هرسال آن‌ها بر اساس مد سال نیست، بنابراین فرش زمینه خنثی می‌تواند یک انتخاب مطمئن باشد. فرش زمینه نقره‌ای و کرم استخوانی از جمله رنگ‌های خنثی هستند که با اکثر دکوراسیون‌ها هماهنگ می‌شوند. اگر در رنگ فرش‌های خود تصمیم به رنگ پررنگ‌تری دارید می‌توانید از طریق رنگ دیوارها، پرده‌ها و مبلمان این کار را انجام دهید.

فرش زمینه تیره یا روشن؟

رنگ‌های تیره و روشن در فرش‌ها نیز می‌توانند تأثیرات مختلفی داشته باشند، از جمله در میزان روشنایی و نشاط اتاق و یک اتاق کوچک را بزرگ‌تر از آن چیزی که هست نشان دهد. فرش‌های تیره‌رنگ با تن سرمه‌ای و ذغالی می‌توانند فضای اتاق را کوچک‌تر از آن چه هست نشان دهند که لزوماً چیز بدی نیست. رنگ‌های تیره در اتاق‌های بزرگ مانند نشیمن می‌توانند محیط را دنج‌تر کنند و برای اتاق‌خواب با دیوارهای زمینه خنثی، یک محیط جمع‌وجور و آرامش‌بخش را به وجود آورند.

رنگ فرش و تاثیر آن بر روحیات

رنگ فرش و دکوراسیون اتاق می‌تواند تأثیر زیادی بر روان و احساسات شما بگذارد. گروه رنگی قرمز و نارنجی سبب تحریک و جنب‌وجوش، آبی و سبز احساس آرامش و استراحت، رنگ زرد حس نشاط و زندگی، رنگ‌های دودی و مشکی حس تجمل را ایجاد می‌کنند. همچنین رنگ‌ها تمایل به پیروی از الگوهای طبیعت دارند. به طور مثال رنگ آبی نشان‌دهنده حس خنکی و یک صبح زمستانی است، درحالی‌که قرمز و نارنجی تداعی گرما و یک روز آفتابی است؛ بنابراین درنظرگرفتن پالت رنگی فرش و دکوراسیون به شما کمک زیادی در انتخاب صحیح و درست فرش ماشینی می‌کند.

هنگام انتخاب یک فرش مناسب برای منزل خود، توجه به نکات بالا ضروری است. تنوع طرح و رنگ فرش‌های ماشینی بسیار زیاد است و انتخاب فرش می‌تواند طاقت‌فرسا شود. شرکت‌های تولیدکننده فرش از قبیل شرکت نگین مشهد هلال کارکنانی را به کار می‌گیرند که کاملاً آموزش‌دیده‌اند تا به شما در خرید فرش مناسب کمک کنند و بتوانید بهترین خرید را داشته باشید. شما همچنین می‌توانید طرح‌های فرش ماشینی را در سایت و شبکه‌های اجتماعی شرکت مشاهده و با یکدیگر مقایسه کنید تا بتوانید فرش ماشینی مناسب با منزل خود را انتخاب کنید.

آیا در انتخاب فرش ماشینی و انتخاب رنگ فرش راهنمایی بیشتری می‌خواهید؟ پیشنهاد می‌کنیم راهنمای جامع خرید فرش ماشینی را مطالعه کنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *