اخبار و مقالات

فرش راه پله

فرش برای راه پله ها و راهرو

همان طور که  برای اتاق پذیرایی خود اقدام به تهیه فرش مناسب برای پذیرایی می کنید، و برای خرید فرش برای اتاق پذیرایی بیشترین هزینه را صرف می کنید و تلاش می کنید به رضایت کافی برسید، به همان مقدار نیز باید برای خرید فرش مناسب برای راه پله نیز هزینه کنید و دقت فراوانی به عمل آورید. یکی از دلایل این که باید برای انتخاب فرش راهرو و راه پله منزل خود دقت فراوانی به عمل آورید این است که راه پله ی خانه اولین مکانی است که توجه اشخاص را به خود جلب می کند. و مکانی است که اشخاص به محض ورود به خانه با آن مکان مواجه می شوند. وقتی برای خرید فرش ماشینی مناسب جهت استفاده در راه پله ی خانه خود اقدام می کنید، باید به رنگ دکوراسیون خود نیز توجه کنید. و فرشی را انتخاب کنید که رنگ آن نزدیک به رنگ دکوراسیون و فرش استفاده شده در پذیرایی منزل شما باشد.

راه پله خانه یکی از مکان هایی است که در آن رفت و آمد زیاد است. و ممکن است هر چند ماه یکبار فرش های مورد استفاده نیاز به شست و شو پیدا کند. و از آن جایی که شست و شوی فرش کار آسانی نیست، پس به این نکته نیز باید توجه کنید که فرشی که انتخاب می کنید سبک باشد و جمع کردن و جا به جایی آن جهت شست و شو آسان باشد. معمولا در راه پله های خانه از گلیم فرش ماشینی استفاده می شود. و یکی از دلایلی که از این نوع فرش استفاده می شود این است که نسبت به فرش های دیگر از وزن کم تری بر خوردار است. و جا به جایی و شست وشوی آن بسیار آسان تر از فرش های دیگر است. و یکی از بهترین نوع فرش جهت استفاده در راه پله به شمار می رود. فرش های گلیم را می توان در راه پله ها به صورت رو پله ای و یا به صورت رولی در راه پله ها استفاده کرد. و هرکس به نوع سلیقه ی خود می تواند آن را به صورت رولی و یا رو پله ای در راه پله های خود پهن کند.

در حال حاضر گلیم فرش یکی از مناسب ترین فرش راه پله ای است. و نسبت به جنس های دیگر فرش از قیمت پایین تری برخوردار است.

امروزه گلیم فرش به دلیل وزن کم و امکان شست و شوی آسان، طرفدار بیشتری نسبت به دیگر اجناس فرش جهت استفاده در راه پله ها دارد. و کسانی که دارای کودک خردسال هستند فرش های آنان زود تر نیاز به شست و شو پیدا می کند، از گلیم فرش بیش تر استفاده می کنند. گلیم فرش ماشینی دارای طرح ها و رنگ های بسیاری است و هر کس می تواند با توجه به سلیقه خود طرح و رنگ مناسب را جهت استفاده در راه پله ها انتخاب کند.

البته لازم به ذکر است که گلیم فرش نسبت به فرش های دیگر از خاب کم تری برخوردار است. و برای کسانی که خاب فرش ماشینی برای آنان مهم است، شاید مورد پسند نباشد.

از فرش های دیگری که امروزه در راه پله به کارگیری می شود، گبه است. گبه نیز مانند گلیم فرش هم دارای وزن سبک و هم جهت استفاده در راه پله ها مقرون به صرفه است. البته به دلیل خاب بیشتر نسبت به گلیم، از وزن بیشتری نسبت به گلیم برخوردار است.

گبه ماشینی نیز دارای رنگ ها و طرح های مختلفی است و اشخاص می توانند با توجه به سلیقه و نظر خود رنگ و طرح خود را انتخاب کنند. و راه پله منزل خود را به گونه ای که می خواهند طراحی کنند.

در گذشته وقتی شخصی برای پوشش راه پله های خود از فرش یا موکت و یا رو پله ای برای راه پله های منزل خود اقدام می کرد، با مشکل جمع شدن و یا کنار رفتن فرش یا موکت و… مواجه بود. خوشبختانه این مشکل نیز با به کار گیری از ترمز فرش روی سرامیک و راه پله ها رفع شده است. و با اطمینان می توانید از هر فرش در راه پله ها استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *