اخبار و مقالات

خرید فرش برای خانه های نقلی

انتخاب فرش برای خانه های نقلی

راهنمای انتخاب و خرید فرش برای خانه‌ نقلی

امروزه بیشتر منازل کوچک و کم‌ نور شده است و مسلماً در خانه‌های نقلی، هال و پذیرایی یکی است. پس فرشی که انتخاب می‌کنید علاوه بر داشتن کیفیت، باید از زیبایی طرح و نگاره نیز برخوردار باشد. هنگام خرید فرش برای خانه‌ نقلی با متراژ کم بهتر است رنگ‌های روشن انتخاب شود تا فضای خانه را بزرگ‌تر از آنچه که هست جلوه دهد. هرچه فرش ماشینی شلوغ‌تر به نظر برسد به‌ خصوص اگر رنگ تیره‌ای داشته باشد، فضا را کوچک‌تر نشان می‌دهد؛ بنابراین استفاده از فرش‌های پر نقش‌ونگار در فضاهای کوچک انتخاب مناسبی نیست.

پوشاندن تمامی فضای خانه‌های کوچک، فضای خانه را تنگ‌ تر و کوچک‌ تر نشان می‌دهد. ازاین‌ رو بهتر است تمام فضای خانه را با فرش نپوشانید و قسمتی از فضاها را خالی بگذارید. در نظر داشته باشید که پوشاندن تمام خانه با فرش و موکت دیگر قدیمی شده است. فرش‌های دارای زمینه کرم در خانه‌های ایرانی طرفداران زیادی دارد. رنگ کرم به دلیل اینکه در گروه رنگ‌های خنثی جای می‌گیرد، می‌توان آن را با هر رنگی ترکیب کرد.

فرش گرد بهترین پیشنهاد برای خانه‌هایی با پذیرایی کوچک است و باید به‌گونه‌ای در پذیرایی پهن شود که پایه‌های مبل اصلاً روی آن قرار نگیرد و نمای مدرنی به دکوراسیون منزل می‌بخشد. فرش‌های گرد نه‌تنها موجب ایجاد تنوع در دکوراسیون منزل می‌شود بلکه قابلیت پهن شدن در قسمت‌های مختلف خانه از جمله پذیرایی، برای فرش آشپزخانه و اتاق‌خواب را نیز دارند.

نکته دیگر در انتخاب فرش برای خانه‌های نقلی، انتخاب فرش ماشینی 700 شانه آکریلیک تراکم 2550 است. فرش‌های اکریلیک به دلیل خاب فرش، آن را باکیفیت‌ تر نشان می‌دهند و در برابر پاخور شدن و شستشو مقاومت بالایی دارند. برای راهروها از فرش‌های باریک استفاده کنید، این‌گونه فرش‌ها حس دعوت کنندگی را به مخاطب القا می‌کنند. اگر اتاق‌خوابتان متراژ کمی دارد از رنگ‌های سردی همچون آبی، سبز و غیره استفاده کنید تا به کاهش استرس و اضطرابتان هم کمک کند و خوابی آرام را برای شما فراهم کند. در انتخاب رنگ فرش باید به کف‌پوش‌های منزل نیز دقت کنید.

فرش افشان مناسب برای خانه‌های کوچک

فرش‌های طرح افشان به دلیل نداشتن ترنج در وسط فرش و زمینه باز آن و پراکندگی گل‌ها، فرش مناسبی برای خانه‌های آپارتمانی هستند. ازآنجایی‌ که فرش طرح افشان دارای یک طرح مرکزی نیست، نمی‌تواند در چیدمان فضای منزل به‌عنوان یک نقطه ثقل درآید و توجه چشم را به خود معطوف کند. شرکت نگین مشهد هلال دارای طرح‌های افشان متفاوت در چند رنگ‌بندی است. چند نمونه از پرفروش‌ترین طرح‌های افشان این شرکت شامل طرح افشان گل سرخ، فرش ماشینی طرح پرنسس، فرش طرح افشان رزلند و … بر روی فرش 1200 شانه تراکم 3600 و فرش افشان گل پری، طرح افشان درباری، فرش ماشینی طرح الماس و … به روی فرش 700 شانه تراکم 2550 اشاره کرد.

قیمت فرش ماشینی افشان

همان طور که می دانید قیمت فرش ماشینی کاشان به عوامل مختلفی بستگی دارد. یکی از مهم ترین عوامل تأثیر گذار بر قیمت فرش ماشینی شانه و تراکم فرش و الیاف بافته شده در آن می باشد. علت افزایش قیمت فرش 1200 شانه تراکم 3600 طرح افشان با فرش 700 شانه ماشینی تراکم 2550 طرح جدید، برتری در نوع نخ فرش ماشینی 1200 شانه نیست بلکه علت ریز تر شدن نقش و نگار و طرح فرش ماشینی می باشد. ریز تر شدن نقشه فرش ماشینی، ریشه در افزایش شانه و تراکم فرش ماشینی دارد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *