اخبار و مقالات

خرید فرش برای خانه های نقلی

انتخاب فرش برای خانه های نقلی

امروزه بیشتر منازل کوچک و کم نور شده است و مسلماً در خانه های نقلی هال و پذیرایی یکی است پس فرشی که انتخاب می کنید علاوه بر داشتن کیفیت از زیبایی طرح و نگاره نیز باید برخوردار باشد.

فرش برای خانه های  کوچک و نقلی بهتر است در رنگ های روشن انتخاب شود تا فضای خانه را بزرگتراز آنچه که هست جلوه دهد. هرچه فرش ماشینی شلوغ تر به نظر برسد به خصوص اگر رنگ تیره ای داشته باشد فضا را کوچک تر نشان می دهد بنابراین استفاده از فرش های پر نقش و نگار در فضا های کوچک انتخاب مناسبی نیست.

پوشاندن تمامی فضای خانه های کوچک فضای خانه را تنگ تر و کوچک تر نشان می دهد از این رو بهتر است تمام فضای خانه را با فرش نپوشانید و قسمتی از فضاها را خالی بگذارید. در نظر داشته باشید پوشاندن تمام خانه با فرش و موکت دیگر قدیمی شده است. فرش های دارای زمینه کرم در خانه های ایرانی طرفداران زیادی دارد. رنگ کرم به دلیل اینکه در گروه رنگ های خنثی جای میگیرد می توان آن را با هر رنگی ترکیب کرد.

فرش گرد بهترین پیشنهاد برای خانه هایی با پذیرایی کوچک است و باید به گونه ای در پذیرایی پهن شود که پایه های مبل اصلاً روی آن قرار نگیرد و نمای مدرنی به دکوراسیون منزل می بخشد. فرش های گرد نه تنها موجب ایجاد تنوع در دکوراسیون منزل می شود بلکه قابلیت پهن شدن در قسمت های مختلف خانه از جمله پذیرایی،آشپزخانه و اتاق خواب را دارند.

نکته دیگر در انتخاب فرش برای خانه های نقلی انتخاب فرش های 700 شانه آکریلیک تراکم 2550 است. فرش های آکریلیک به دلیل خاب فرش، آن را با کیفیت تر نشان می دهند و در برابر پاخور شدن و شستشو مقاومت بالایی دارند. برای راهرو ها از فرش های باریک استفاده کنید اینگونه فرش ها حس دعوت کنندگی را به مخاطب القا میکنند.

اگر اتاق خوابتان متراژ کمی دارد از رنگ های سردی همچون آبی، سبز و… استفاده کنید تا به کاهش استرس و اضطراب تان هم کمک کند و خوابی آرام را برای شما فراهم کند. در انتخاب رنگ فرش باید به کفپوش های منزلتان دقت کنید.

فرش افشان مناسب برای خانه های کوچک

فرش های طرح افشان به دلیل نداشتن ترنج  در وسط فرش  و زمینه ی باز آن و پراکندگی گل ها فرش مناسبی برای خانه های آپارتمانی هستند. از آنجایی که فرش طرح افشان دارای یک طرح مرکزی نیست، نمی تواند در چیدمان فضای منزل به عنوان یک نقطه ثقل درآید و توجه چشم را به خود معطوف کند. شرکت نگین مشهد هلال دارای طرح های افشان متفاوت در چند رنگ بندی است. چند تا از پرفروش ترین طرح های افشان این شرکت می توان به طرح افشان گل سرخ بر روی فرش 1200 شانه و فرش افشان گل پری بر روی فرش 700 شانه اشاره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *