اخبار و مقالات

مزایا و معایب فروش اینترنتی فرش

مزایا و معایب فروش اینترنتی

با پیشرفت سریع تکنولوژی، اکثر صاحبین کسب و کار در پی این هستند تا فروش خود‌شان را از شکل فروش سنتی به فروش مجازی تغییر شکل بدهند و به سمت تجارت اینترنتی کوچ کنند. فروشگاه اینترنتی هزینه‌ها و محدودیت‌های فضای فیزیکی و فروشگاه‌های سنتی را ندارد و می‌توان طیف وسیعی از محصولات و تنوع را در آن به نمایش و اشتراک بگذارد.

فروشگاه‌های اینترنتی شرایطی را به خریداران می‌دهد که بتوانند درباره محصول انتخابی خود جستجو و تحقیق کنند و بعد از بررسی تمام شرایط و ویژگی‌ها، خرید اینترنتی خود را با خیال راحت انجام دهند.

مزایای خرید اینترنتی فرش ماشینی

یکی از مزایای خرید اینترنتی فرش این است که می‌توانید در خانه یا محل کار یا هر مکان دیگری بنشینید و به راحتی خرید خودتان را به صورت اینترنتی انجام دهید. شما می‌توانید به راحتی فرش ماشینی خود را از طریق اینترنت سفارش دهید و در صورت نیاز درخواست خرید فرش خود را کنسل نمایید. البته باید توجه داشته باشید که هر فروشگاه اینترنتی فرشی شرایط و ظوابط ویژه خود را برای لغو سبد خرید محصولات دارد.

دلایل زیادی برای خرید اینترنتی فرش وجود دارد که در این جا چند تا از مهم‌ترین آن‌ها را بیان می‌کنیم:

صرفه جویی در وقت و زمان
راحتی در انتخاب و خرید
امکان بررسی و مقایسه فرش ها قبل از خرید
قیمت مناسب و پایین‌تر به دلیل حذف واسطه‌ها
تنوع بسیار زیاد طرح و نقشه‌های فرش برای خرید
امکان پرداخت درب منزل یا محل کار و یا …

✅صرفه جویی در وقت

در خرید اینترنتی دیگر احتیاجی نیست که مشتریان برای خرید خود منتظر بمانند تا هزینه فرش خود را پرداخت کنند.

خریداران به راحتی می‌توانند در هر کجا که امکان دسترسی به اینترنت دارند، خرید اینترنتی فرش خود را با فشردن چند دکمه انجام دهند و دیگر احتیاجی به هدر دادن زمان برای رسیدن به فروشگاه ها فیزیکی فرش ماشینی نیست.

یکی از مزایای خرید اینترنتی این است که می توانند در لحظه وضعیت فرش خریداری شده مثل وضعیت سفارش، زمان تحویل و ارسال را از طریق پنل کاربری خود در فروشگاه اینترنتی پیگیری نمایند.

✅قابلیت امکان مقایسه

فروشگاه‌های اینترنتی فرش، طیف گسترده‌ای از تنوع، کیفیت و قیمت‌ها را عرضه می‌کنند تا بتوانند خریداران با سلیقه‌های متفاوت و نیاز‌های گوناگون را جذب کنند.

در خرید اینترنتی شما این امکان را دارید که قبل از خرید، طرح‌هایی که انتخاب کرده‌اید را به‌صورت اینترنتی با هم مقایسه کنید. در سایت‌های اینترنتی علاوه بر امکان مقایسه بین فرش‌های مختلف، امکان مشاهده نظرات مشتریان درباره فرش‌های خریداری شده وجود دارد تا مشتریان برای انجام خرید خود، راحت تر تصمیم بگیرند.

✅دسترسی همیشگی

در فروشگاه اینترنتی فرش نگین مشهد هلال ، در تمامی ساعات روز امکان خرید فرش امکان پذیر است. بنابراین مشتریان می توانند به راحتی خرید فرش خود را انجام دهند.

✅صرفه جویی درهزینه‌ها

یکی از مزایای خرید اینترنتی صرفه جویی در هزینه ها است. معمولا سایت های فروش فرش ماشینی با ارائه تخفیف ها و جشنواره های ویژه فروش سعی بر فروش بیشتر محصولات خود دارند در نتیجه قیمت های فرش به مراتب کمتر از فروشگاه های فیزیکی سطح شهر است.سهولت در خرید نیز یکی از ویژگی‌های سایت‌های اینترنتی فرش است.

معایب خرید اینترنتی فرش

❌تاخیر در زمان ارسال

با این که خرید اینترنتی فرش و انتخاب طرح موردنظر شاید بیشتر از یک ساعت هم زمان نبرد اما تحویل و ارسال کالا در برخی موارد 3، 4 روز تا چند هفته زمان برده که موجب نارضایتی خریداران می گردد. که این امر سبب می شود تا برخی از افراد از خرید اینترنتی فرش اجتناب کنند.

❌مملوس نبودن کالا

یکی از مزایای فروشگاه و نمایشگاه های فرش امکان لمس و مشاهده فرش از نزدیک است که این امکان در خرید اینترنتی وجود ندارد. لمس مشاهده از نزدیک فرش باعث ایجاد حس خوب در افراد شد و راحت تر می‌توانند فرش خود را انتخاب نمایند.

❌نبود تعامل بین خریدار و مشتری

یکی از معایب فروشگاه‌های اینترنتی فرش عدم تعامل بین خریدار و فروشنده است. در فروشگاه‌های فیزیکی فرش مشتریان امکان گرفتن تخفیف و چونه زدن در قیمت را دارند که این امر در خرید اینترنتی امکان پذیر نیست. اما با توجه به هزینه‌های پایین فروشگاه‌های اینترنتی فرش در مقایسه با فروشگاه‌های فرش سطح شهر قیمت آن‌ها بسیار پایین‌تر بوده و احتیاجی به گرفتن تخفیف و چونه زدن سر قیمت نیست.

میشه گفت فروشگاه اینترنتی نگین مشهد هلال تمامی قیمت های محصولاتش به دلیل اینکه تولید خود شرکت و به قیمت درب کارخانه است، مقطوع است.

نتیجه گیری

هر فناوری مزایا و معایب خاص خود را دارد، فروشگاه های اینترنتی نیز با توجه به مزایای زیادی که دارد اما معایبی نیز دارد. ولی مزایای آن خیلی بیشتر از معایب آن بوده که باعث رشد روزافزون آن شده است. با خیال راحت و اسوده از فروشگاه اینترنتی نگین هلال مشهد خریداری کنین🌺

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *