اخبار و مقالات

مزایا و معایب فرش ماشینی 1200 شانه

مزایای فرش 1200 شانه و معایب آن

دانستن مزایا و معایب یک محصول به انتخاب و خرید شما کمک شایانی می‌کند. در این مطلب به مزایای فرش 1200 شانه و معایب آن پرداخته‌ایم و امید است مثمر ثمر واقع شود.

مزایای فرش 1200 شانه ماشینی

برای انتخاب درست شما را به مطالعه نکاتی در مورد راهنمای خرید فرش 1200 شانه و جدیدترین و باکیفیت‌ترین فرش‌های ماشینی تولیدی کاشان دعوت میکنیم. و در ادامه این بخش به مهم‌ترین مزایای فرش 1200 شانه و معایب آن اشاره می‌کنیم:

  1. فرش‌های هزار و دویست به دلیل شانه و تراکم بالا، از استحکام و طول عمر بیشتری برخوردار هستند.
  2. در فرش‌های هزار و دویست شانه، طرح و نقشه‌های فرش از وضوح و زیبایی بیشتری برخوردار است.
  3. برای بافت فرش‌های ماشینی 1200 شانه تراکم 3600، از نخ‌های با نمره ریز و ظریف استفاده می‌کنند که سبب لطافت و نرمی بیشتر فرش‌های 1200 شانه نسبت به فرش‌های با شانه و تراکم پایین‌تر می‌شود.

معایب فرش 1200 شانه ماشینی

در قبل به مزایای فرش 1200 شانه پرداختیم اکنون به معایب این فرش می‌پردازیم. یک نکته را باید در نظر داشت با این‌که فرش ماشینی 1200 شانه از مزایای زیادی برخوردار است و جزو بهترین فرش های ماشینی تولید شده تا به امروز است، اما دارای معایبی هم می‌باشد که عبارتند از:

1- باتوجه‌به این‌که فرش‌های 1200 از شانه و تراکم بالایی برخوردارند و هرچه شانه و تراکم بالاتر باشد خاب فرش کمتر می‌شود، در نتیجه از ضخامت کمتری برخوردار هستند و نسبت به فرش‌های ماشینی دیگر سبک‌تر هستند.

2- قیمت فرش ماشینی 1200 شانه در مقایسه با فرش‌های 700 شانه و فرش ماشینی 1000 شانه برجسته نسبتاً بالاتر است. این اختلاف قیمت به‌خاطر نمره نخ ریزتر و گران‌تر فرش‌های 1200 شانه، دستگاه‌های بافندگی جدیدتر و تکنولوژی بالای بافت آن است که سبب گران شدن فرش ماشینی 1200 شانه می‌شود.

نتیجه‌گیری:

با بررسی مزایای فرش 1200 شانه و معایبش اکنون باید بتوانید در انتخاب این فرش ماشینی، نکات کلیدی را رعایت کنید. در آخر خوشحال می‌شویم نظرات خود را در مورد مزایا و معایب این فرش و همچنین تجربیات خود از خرید این فرش را با ما درمیان بگذارید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *