اخبار و مقالات

10 عاملی که به فرش ماشینی آسیب وارد میکند

10 عاملی که به فرش ماشینی آسیب وارد میکند

فرش ماشینی یکی از بهترین و باکیفیت ترین نوع فرش در دنیا میباشد که نه تنها کیفیت بسیار بالایی دارد بلکه از قیمت مناسب تری نسبت به فرش دستبافت برخوردار است. فرش های دستبافت چون در آنها از الیاف با رنگ طبیعی استفاده شده ، هنر دست میباشد و زمان زیادی برای آن صرف میشود نسبت به فرش ماشینی از قیمت بسیار بالاتری برخوردار است. فرش های ماشینی یکی از اقلامی است که بسیار باید از آن مراقبت کرد زیرا درمعرض آلودگی و پاخوردگی قرار دارد .

 

عوامل بسیاری میتواند به فرش ماشینی شما آسیب بزند، عواملی مثل:

1 – قرار دادن وسایل سنگین مثل مبلمان و یا میز با پایه های تیز برروی فرش که این امر سبب تورفتگی فرش و از بین رفتن ریشه ی آن می شود.

2 – دقت نکردن در انتخاب ابعاد فرش . مثلا برای اتاق 6 متری فرشی با ابعاد 9 متر تهیه کنید ،شما مجبور به تاکردن گوشه های فرش میشوید و این کار موجب آسیب رسیدن به فرش شما خواهد شد.

3 – در برخی کارخانه های غیراستاندارد ، برای کهنه نما شدن فرش و اینکه قدیمی جلوه داده شود از مواد شیمیایی استفاده میکنند که این امر آسیب بسیار جدی به بافت فرش وارد میکند و فرش مقاومت خود را از دست میدهد.

4 – شما باید فرش خود را متناسب با محل استفاده ی آن انتخاب کنید . فرش هایی با زمینه ی روشن برای محل های پررفت و آمد مناسب نیستند و خیلی زود آلوده و کدر میشوند و این امر باعث بوجود آمدن میکروب و قارچ در فرش میشود.

5 – تا جاییکه میتوانید از فرش ماشینی خود به خوبی مراقبت کنید و آنرا نشویید . زیرا اگر فرش خود را در خانه بشویید به این دلیل که به خوبی خشک نمیشود قارچ و کپک در فرشتان ایجاد میشود و همچنین اگر فرش خود را به قالیشویی بسپارید ، به دلیل استفاده از مواد شوینده ی قوی و فشار آمدن به فرش و خشک کردن سریع با دستگاه طول عمر فرش شما پایین می آید.

6 – مراقب کراتین خوارها باشید . نوعی از بید و لار در فرش می باشند که آسیب های جدی به فرش وارد میکنند.

7 – یکی از عواملی که به فرش آسیب می زند ، نوع محل سکونت شما می باشد . درصورتیکه شما در شهرهایی با آلودگی بالا زندگی میکنید فرش شما با گذشت زمان مقاومت خود را از دست می دهد و همچنین زودتر آلودگی را جذب کرده و کثیف میشود.

8 – در شهر های کویری مثل یزد و کاشان نورآفتاب باعث از بین رفتن فرش میشود. اگر ساکنین این شهرها دارای پنجره های بزرگ رو به فرش باشند فرش به سرعت حالت رنگ پریدگی و خشکی به خود میگیرد و عمر آن نیز کوتاه تر میشود.

9 – رفوگری فرش اینگونه است که فرش را از لحاظ بافت ترمیم میکنند و اگر اینکاررا افراد بی تجربه که مهارت کافی ندارند انجام دهند باعث آسیب جدی به فرش میشود.

10 – بعضی افراد به این نکته که فرش های ماشینی در ابتدای خرید مقدار اندکی پرز دارند توجهی نمیکنند و به صورت مداوم از جاروبرقی برروی فرش استفاده میکنند که اینکار نیز به فرش آسیب وارد میکند.

 

برای جلوگیری از این آسیب ها ، در زمان خرید فرش به این نکات توجه داشته باشید :

  • کیفیت فرش ماشینی
  • طرح فرش ماشینی
  • مقدار پرز دادن فرش
  • ابعاد فرش ماشینی
  • محل قرارگیری فرش
  • نوع محل زندگی تان و آب و هوا
  • رنگ زمینه ی فرش ( فرش هایی با زمینه روشن زودتر کثیف میشوند)

هنگام انتخاب فرش موردنظرتان بهتر است تمام این نکات را به خاطر داشته باشید تا بهترین را انتخاب کنید. برای بازدید از فرش های 1200 ، 1000 و 700 شانه ی شرکت نگین مشهد هلال به وبسایت زیر مراجعه کنید . شما همچنین میتوانید به صورت آنلاین واز طریق سایت سفارش خود را ثبت کنید.

www.neginhelal.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *