اخبار و مقالات

جمع کردن مو از روی فرش

تمیز کردن موها از روی فرش یا موکت یکی از مواردی است که در هنگام تمیزکاری منزل و جاروکردن با آن مواجه می‌شویم. اگر حیوان خانگی داشته باشید و یا در جمع کردن مو از روی فرش دچار مشکل هستید در این مقاله به راهکارهای موثر در مورد چگونه موهای روی فرش و موکت را جمع کنیم؟ اشاره خواهیم کرد.

چطور باید موها را از کف زمین جمع کرد؟

این مسئله برای شما پیش اومده که با اینکه از جاروبرقی برای تمیز کردن فرش و موکت استفاده می‌کنید ولی بازهم برایتان تمیزکردن موها از روی زمین دشوار است؛ برای جمع کردن مو از روی فرش یا موکت راه‌های متفاوتی وجود دارد که یک به یک به آن اشاره می‌کنیم:

1- جمع کردن مو از روی فرش با نرم‌کننده لباس

روش‌های جمع کردن مو از روی فرش

در این روش نصف استکان مایع نرم‌کننده لباس را با نصف استکان آب در اسپری پاش مخلوط کرده و اقدام به اسپری بر روی سطح کلی فرش یا موکت کنید. اکنون به وسیله تی به آرامی بر روی فرش یا موکت بکشید و شاهد چسبیدن موها به تی خواهید بود.

2- پاک کردن مو از فرش با جوش شیرین

تمیز کردن موها از روی فرش با جوش شیرین

از جوش شیرین می‌توانید برای تمیز کردن موها از روی فرش استفاده کنید. به این صورت که جوش شیرین را بر روی سطح فرش بریزید و سپس با جارو برقی اقدام به جارو کردن فرش یا موکت کنید و متوجه خواهید شد که روند تمیزکردن موها براحتی انجام می‌گیرد.

3- حذف موهای فرش با استفاده از تی (تیغه شیشه پاک کن)

استفاده از تیغه تی مخصوص شیشه برای برداشتن موها از روی فرش

یکی دیگر از وسایلی که می‌توانید از آن استفاده کنید تی مخصوص تمیز کردن شیشه است که می‌توانید لبه تی را روی فرش قرار داده و با حرکت دادن آن موها به آن چسبیده و جمع می‌شود. بدلیل لبه پلاستیکی تیغه تی موها براحتی به آن میچسبد.

4- استفاده از پرزگیر فرش و موکت و جمع‌کننده مو

پرزگیر فرش و موکت جهت از بین بردن مو

استفاده از پرزگیر مناسب‌ترین روش برای از بین بردن موی حیوانات خانگی است و براحتی زبرترین و کوچکترین موها را از روی فرش و موکت می‌توانید از بین ببرید.

5- استفاده از بخارشوی

استفاده از بخارشوی برای جمع کردن مو از روی فرش و موکت

یکی از دیگر روش‌ها، استفاده از بخارشو است که قبل از آن ابتدا فرش را جارو زده، سپس با بخارشوی اقدام به تمیزکردن فرش کنید.

6- برس‌های پلاستیکی برای جمع کردن مو

استفاده از برس‌های پلاستیکی بسیار کاربردی است و موهای تنیده شده در تار و پود فرش را براحتی تمیز می‌کند. در صورتی که از جاروبرقی استفاده کردید و موها ازبین نرفتند از برس و جارو دستی می‌توانید استفاده کنید.

7- بادکنک‌ها برای جمع کردن مو از روی فرش

برداشتن مو از روی فرش با استفاده از بادکنک

می‌توانید از بادکنک برای جمع کردن موها از روی فرش استفاده کنید به این صورت که با ایجاد الکتریسیته در آن که با مالش بادکنک بر روی فرش یا موکت می‌توانید این کار را انجام دهید و اقدام به جمع کردن موها کنید.

8- جمع کردن موی سر از روی فرش و موکت با دستکش

جمع کردن مو با دستکش از روی فرش

تمامی وسایل پلاستیکی بدلیل الکتریسیته ساکن قابلیت جذب پرز و مورا به خود دارند که می‌توانید از دستکش‌های پلاستیکی که مخصوص شست و شوی ظروف آشپزخانه است و همیشه در دسترس است برای جمع کردن مو از روی فرش استفاده کنید.

9- جمع کردن مو از روی فرش با چسب‌های پهن

استفاده از چسب پهن برای برداشتن مو

برای این کار چسب پهن را دور دست خود به صورت برعکس بپیچید و به دلیل وجود سطح چسبناک چسب موها به راحتی به سطح دست شما می‌چسبند.

در این مقاله به صورت مختصر با روش‌های برداشتن و جمع کردن مو از روی فرش آشنا شدید. خوشحال میشیم در صورت داشتن تجربه و روش کاربردی دیگر آن را با ما در بخش نظرات در پایین این صفحه در میان بگذارید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *