اخبار و مقالات

ویژگی های فرش ابریشم ماشینی

ویژگی های فرش ابریشم ماشینی

ویژگی های فرش های ابریشم

فرش ابریشم با استفاده از الیاف و نخ ابریشم که بسیار گران قیمت هستند تولید می‌شود. فرش‌های ابریشم به دلیل ظرافت بسیار بالا و الیاف گران قیمت، بسیار با ارزش و گران بها هستند. الیاف ابریشم به دلیل براقیت و ظریف بودن سبب زیبایی دو چندان این محصول می‌شود. امروزه فرش‌های ابریشم به صورت ماشینی نیز تولید می‌شود. فرش‌های ابریشم ماشینی با شانه و تراکم‌های بالا بافت شده و در بافت آن از الیاف گیاهی و طبیعی استفاده می‌شود.

انواع الیاف برای بافت فرش های ابریشمی

1- الیاف ابریشم صد در صد طبیعی که از پیله کرم ابریشم است.

2- الیاف ویسکوز و تنسل که به ترتیب از چوب درخت راش و درخت اکالیپتوس گرفته می‌شود و شبیه ترین الیاف به الیاف ابریشم طبیعی هستند.

مزایا فرش ابریشم ماشینی

1 – فرش ابریشم ماشینی ظاهری فوق العاده زیبا دارد و به دلیل براق بودن و لطافت بسیار بالا، به هیچ عنوان قابل مقایسه با فرش های دیگر نیست.

2 – این فرش‌ها به دلیل بافته شدن با الیاف طبیعی و گیاهی فاقد هرگونه مواد شیمیایی بوده و به همین خاطر باعث حساسیت و آلرژی در افراد نمی‌شود.

3 – نظافت و نگهداری از آن به دلیل کم بودن ارتفاع نخ خاب آن بسیار راحت بوده و به راحتی می‌توانید فرش خود را جارو بزنید.

4 – پشت فرش‌های ابریشمی به گونه‌ای است که روی سرامیک و سنگ سر نمی‌خورد.

5- فرش‌های ابریشمی ماشینی ضد الکتریسیته ساکن می‌باشد.

6- الیاف ویسکوز و تنسل دارای ثبات رنگی بالا و در برابر نور آفتاب بسیار مقاوم هستند.

7- برخی از افراد مایل هستند که فرش‌های زیبا و خوش نقش و نگار را به دیوار بیاویزند. این عادت در کشورهای حاشیه خلیج فارس و عربی مرسوم‌تر است. فرش‌های ابریشمی در ابعاد کوچکتر برای این کار بسیار مناسب می‌باشد.

8- افرادی که به دنبال خرید یک فرش ماشینی خاص هستند می‌توانند فرش های ابریشمی ماشینی را انتخاب کنند. این فرش بسیار لوکس به نظر می رسند و تلفیقی از هنر دست و ماشین می‌باشد.

مواد تشکیل دهنده فرش ابریشم

مواد اولیه تشکیل دهنده یک فرش دستباف عبارت اند از پشم، ابریشم و پنبه. از پشم به عنوان خامه، از ابریشم به عنوان چله، خامه و پود و از پنبه فقط به عنوان چله استفاده می‌کنند. اما در فرش های ابریشمی ماشینی از الیاف ویسکوز، تنسل و پنبه در بافت فرش استفاده می‌شود.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *