اخبار و مقالات

تفاوت فرش اصل با فرش غیر اصل

تشخیص فرش اصل از غیر اصل

یکی از دغدغه های موجود در خرید فرش، اصل و غیر اصل بودن آن است. باتوجه به زیاد شدن کارخانه های تولیدی فرش ماشینی نحوه شناخت فرش اصل از غیر اصل آن امری دشوار است.

منظور از فرش اصل این است که تمام مواد اولیه به کار رفته شده در محصول، موادی با کیفیت بوده و از مواد غیر استاندارد استفاده نشده باشد. معمولا کسانی که به دنیال فرش اصل هستند، جنس نخ نسبت به دیگر اجزای فرش برای آن ها از اهمیت زیادی برخوردار است. جنس نخ به کار رفته شده در فرش اصل صد در صد اکریلیک می باشد از طرفی دیگر هم توجه کردن به مواردی مانند شانه، تراکم، کیفیت نخ های به کار رفته در آن، تعداد رج، طرح و نقشه فرش به کار رفته شده در فرش اصل نیز اهمیت بالایی دارد. پس در صورتی که به دنبال خرید یک فرش اصل برای منزل خود هستید حتما باید به نکات فوق توجه زیادی داشته باشید.

مشخصه بارز و قابل توجه در فرش ماشینی که نشان می دهد فرش خریداری شده یک فرش اصل و با کیفیت است الیاف به کار رفته در فرش می باشند. الیاف فرش ماشینی به دسته های مختلفی تقسیم می شوند از جمله: فرش ماشینی از جنس پشم، فرش ماشینی از جنس پلی استر و… که بهترین آن ها فرش اکریلیک هیت ست شده می باشند.

فرش ماشینی آکریلیک نسبت به انواع دیگر فرش ماشینی مقاومت بسیار بالایی در برابر شرایط محیطی دارد و نرم و لطیف تر می باشد. هنگامی که فرش های ماشینی آکریلیک را لمس می کنیم دست به راحتی روی آن سر می خورد و حالت چسبندگی ندارد. فرش هایی از جنس آکریلیک بوی مواد پلاستیکی و نفتی نمی دهند و در برابر گرما مقامت دارند. برای مثال اگر قابلمه ای داغ را به مدت پنج دقیقه روی فرش های آکریلیک بگذاریم قابلمه به فرش نمی چسبد و با این آزمایش می توان میزان مقاوت آن را سنجید.

اگر چنین ویژگی هایی را در خرید خود مشاهده کردید از اصل بودن فرش خود اطمینان خاطر داشته باشید. فرش ماشینی که ویژگی فرش پلی استر را داشته باشد نسبت به فرش های ماشینی آکریلیک قیمت پایین تری دارند اما افراد سودجو به بهانه فرش ارزان قیمت ماشینی، فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه و مسائلی از این قبیل آن را به مشتری می فروشند.

نکته دیگری که برای تشخیص فرش اصل از غیر اصل به کار برده می شود برند فرش است. تمامی فرش هایی که در کارخانه ها و کارگاه ها تولید می شوند دارای برچسب و برندی هستند که مختص آن شرکت است.

برای خرید فرش ماشینی اصل از مکان های معتبر خرید کنید. فروشگاه های معتبر برای حفظ اعتبار برند خود، با کیفیت ترین فرش ماشینی را عرضه می کنند و برای راضی نگهداشتن مشتریان خود قیمت واقعی ارائه می دهند.

فرش های اصیل در واقع دارای مشخصات کامل هستند که در شناسنامه فرش ماشینی بیان شده است. در این شناسنامه نوع الیاف فرش ماشینی، وزن محصول، طریقه نگهداری، شانه و تراکم فرش و لوگوی شرکت حک شده است.

فرش های اصل دارای ضمانت نامه و بیمه نامه معتبر می باشند.

تعداد شانه و تراکم فرش اصل

فرش 700 شانه اصل: این فرش ها دارای تراکم های مختلفی بوده و به صورت تراکم 1000 ،2550 ،3000 عرضه شده است که به صورت 8 ،10 ،12 رنگ بافته می شود. معمولا تراکم فرش 700 شانه 2550 می باشد.

فرش 1000 شانه اصل: این محصول دارای تراکم 3000 بوده و دارای 8 و 10 رنگ می باشد که به صورت فرش  اکریلیک هیت ست شده عرضه می گردد.

فرش 1200 شانه اصل: دارای بهترین کیفیت و تراکم 3600 می باشد و در 8 رنگ عرضه می شود. فرش های 1200 شانه به علت داشتن نخ آکریلیک هیت ست شده فاقد پرزدهی و بدون حساسیت است.

فرش 1500 شانه اصل: اینگونه فرش ها دارای تراکم عرضی 4500 هستند و همانند فرش های 1200 شانه در 8 رنگ تولید می شوند. فرش های 1500 شانه به دلیل شباهت با فرش های دستباف قیمت بسیار بالایی نسبت به اقسام دیگر دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *