اخبار و مقالات

چیدمان فرش ماشینی در اتاق خواب

چیدمان فرش‌ ماشینی در اتاق خواب

نحوه چیدمان فرش‌ در اتاق خواب

صبح‌ها هنگامی که از خواب بر می‌خیزید، سرد بودن کف اتاق‌خواب چالش بزرگی است. بهترین راه‌حل قراردادن یک فرش ماشینی مناسب اتاق است که از اندازه کافی برخوردار بوده تا هنگام قرارگرفتن پاهایتان روی آن، از آسایش و آسودگی بیشتری برخوردار شوید. اگر کف اتاق‌خواب شما از موکت است، باز هم می‌توانید از فرش ماشینی برای زیباتر کردن اتاق استفاده کنید. به‌علاوه این که استفاده از قالی در اتاق‌خواب سبب دنج و نرم‌تر شدن محیط اتاق نیز می‌شود. جهت اطمینان از سایز مناسب فرش اتاق‌خوابتان، نکاتی که در زیر بیان شده است را موردتوجه قرار دهید.

شاید چیدمان فرش در اتاق‌خواب؛ به نظر ساده بیاید، اما دارای اصول و قواعدی است که نیاز به یادگیری دارد. قرار گرفتن بخشی از فرش در زیر تختخواب با هر سایزی چیدمان قابل قبولی خواهد بود. اما به جز تختخواب وسایل دیگری از قبیل کمد، پاتختی و غیره هم در اتاق‌خواب وجود دارند. برای چیدمان فرش در اتاق‌خواب و قرار‌گرفتن وسایل اتاق بر روی آن، چهار نوع چیدمان اصولی امکان‌پذیر می‌باشند که عبارت‌اند از:

  • تنها قسمتی از تختخواب روی فرش ماشینی قرار بگرید که مناسب فرش‌های کوچک هست.
  • تمام تختخواب به همراه پاتختی و غیره بر روی فرش قرار بگیرند که این نوع چیدمان، مناسب فرش‌های سایز بزرگ است.
  • نیمی از تختخواب و وسایل بر روی فرش قرار بگیرند و الباقی بر روی سرامیک یا موکت کف اتاق قرار داده شود که مناسب فرش‌های سایز متوسط هستند.
  • بر روی فرش چیزی قرار نگیرد و وسایل اتاق در کنار فرش قرار داشته باشند که این نوع چیدمان بستگی به نوع دیزاین و دکوراسیون اتاق‌خواب دارد.

در بین مواردی که در بالا ذکر شد گزینه‌ای که بخش بیشتر فرش به جز تختخواب به باقی اتاق‌خواب اختصاص می‌یابد بهترین چیدمان فرش در اتاق‌خواب خواهد بود، به‌خصوص اگر فرش سایز کوچکی دارید و می‌خواهید به فضای اتاق رنگ و جان تازه‌ای ببخشید.

فرش ماشینی مناسب اتاق خواب

راهنمای انتخاب فرش ماشینی مناسب اتاق خواب

 

نکته‌ای که باید در چیدمان فرش اتاق‌خواب دقت نمایید این است که نباید تنها بخشی از پایه‌های تختخواب یا صندلی بر روی فرش قرار بگیرد و پایه‌های دیگر بر روی کف اتاق باشد، زیرا علاوه بر چهره نامطلوب در دکوراسیون اتاق به دلیل ناهمواری پایه‌های تخت و صندلی احساس عدم تعادل را خواهیم داشت.

قیمت فرش 700 شانه فرش مشهد خرید اقساطی فرش

بهترین سایز فرش برای اتاق خواب های کوچک

اگر اتاق‌خواب شما از متراژ کمی برخوردار است، حتماً باید در انتخاب سایز فرش ماشینی خود دقت بیشتری کنید. جهت این نوع اتاق‌ها باید قالی انتخاب نمایید که تقریباً بزرگ باشد و کل فضای منزل را پوشش دهد. البته بهتر است فرش مقداری فاصله از دیوار‌ها داشته باشد. اگر در اتاق شما یک تخت دونفره کوچک قرار دارد، باید از نکاتی که در پایین ذکر می‌شود بهره بگیرید. معمولاً تخت‌ها اندازه‌ای برابر با 1 متر عرض در 2 متر طول دارند.

  • فرش سایز 2.25*1.5 تنها دو سوم پایین تختخواب را پوشش می‌دهد.
  • فرش 3*2 می‌تواند تختخواب به همراه پاتختی را پوشش دهد.
  • فرش 9 متری (3.5*2.5) می‌تواند تختخواب به همراه پاتختی و دو صندلی در کنار تخت را پوشش دهد.

سایز فرش ماشینی مناسب اتاق خواب بزرگ

انتخاب فرش سایز کوچک برای اتاق خواب با متراژ بزرگ کار کاملا غلط و اشتباهی است و فضای اتاق را از تعادل خارج خواهد کرد. اما در صورت خرید فرش سایز بزرگ در نظر داشته باشید که حدود 15 سانتی متر فرش از لبه‌های دیوار فاصله داشته باشد. در اتاق خواب‌های بزرگ ممکن است از تخت‌های دو نفره بزرگ استفاده شود که سایز آن‌ها معمولا 1.5 در 2 متر و بعضی از آن‌ها تا 1.8 تا 2 متر هستند که در پایین فرش ماشینی مناسب برای این نوع اتاق‌ها را بیان می‌کنیم.

* فرش‌های ماشینی سایز 3.5*2.5 که به آن فرش 9 متری می‌گویند می‌تواند دو سوم تخت خواب شما را پوشش دهد.

* فرش 4*3 یا دوازده متری می‌تواند بهترین گزینه باشد و تخت‌خواب شما به همراه پا تختی را به طور کامل در بر بگیرد.

صرف‌نظر از ابعاد اتاق‌خواب یا تخت، فرش‌ ماشینی باید به‌ درستی در زیر پایه‌های صندلی و تخت و سایر وسایل بزرگ اتاق قرار گیرد. فرشی را انتخاب کنید که به اندازه کافی بزرگ باشد یا آن‌قدر کوچک باشد که فاصله‌ای بین 5 تا 10 سانتی‌متر بین لبه تخت و پایه‌های کمد یا مبلمان ایجاد کند. حتی اگر فرش اتاق شما زیر تخت بیفتد، ممکن است لبه‌ها همچنان تا شود و فرش به‌ مرور زمان آسیب ببیند.

خرید فرش مدرن قیمت فرش ابریشم ماشینی فرش 1200 شانه

استفاده از نوار دو‌طرفه در زیر فرش یکی از بهترین راه‌حل‌ها است. برای پایین نگه‌‌‌‌داشتن لبه‌ها نیز می‌توان از لاستیک‌های ضد‌لغزش استفاده کرد. با نگه‌داری مناسب، مطمئن هستید فرش شما همیشه نو به‌نظر می‌رسد. وقتی فرش زیر تخت قرار می‌گیرد، فرو‌رفتگی در آن به‌وجود می آید. فراموش نکنید که گاهی فرش را بچرخانید تا پایه‌های تخت و کمد بیش‌ از‌ اندازه باعث فرو‌رفتگی و آسیب به فرش نشوند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *